Menu Content/Inhalt
Odbicie w USA będzie niewielkie
25.10.2009.

Na Konferencji Lokalnego Biznesu Śląska Jerzy Krajewski, dyrektor ILB, powiedział, że jest  pesymistą w sprawie rozwoju sytuacji gospodarczej na świecie. "Kryzys szybko się nie skończy, a głównym powodem jest spadek liczby miejsc pracy w USA", ocenił. Potwierdza to analiza Michała Poły.

Czytaj całość…
 
Przyczyny i skutki globalnego kryzysu gospodarczego
20.10.2009.

Jakie wnioski powinny wyciągnąć z tego firmy, banki i samorządy lokalne? Próbuje na to odpowiedzieć Jerzy Krajewski, dyrektor Instytutu Lokanego Biznesu.

Czytaj całość…
 
Udana Konferencja Lokalnego Biznesu Śląska
09.10.2009.
ImageW Konferencji Lokalnego Biznesu Śląska 15 października 2009 r.  w Katowicach wzięło udział 130 osób, w tym kilkadziesiąt z firm, kilkanaście z banków spółdzielczych oraz kilkunastu burmistrzów i prezydentów miast.
Czytaj całość…
 
Najlepsze firmy na Śląsku
21.09.2009.

Analiza kilkuletnich wyników finansowych 2580  firm za Śląska pokazuje kluczowe dla tego regionu trendy. Najwyżej w rankingach są firmy związane z budownictwem, górnictwem oraz branża motoryzacyjną, metalurgiczną i … spożywczą. Dobrze wypadają spółdzielnie rolnicze.

Czytaj całość…
 
Gepardy Biznesu 2009 na Śląsku
20.09.2009.

ImageSpośród firm ze Śląska, które nadesłały wyniki finansowe na konkurs Gepardy Biznesu 2009, wygrała Tugeb Polbud Sp. z o.o. w Sławoszowicach. Na drugim miejscu znalazło się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Wołowie, a na trzecim  Promex Sp. z o.o. w Rożnowie. 

Czytaj całość…
 
Popyt na auta mniejsze, ekologiczne i ekonomiczne
18.09.2009.

Image"Tyska fabryka Fiat Auto Poland należy do ścisłej czołówki najlepszych zakładów przemysłu samochodowego na świecie. Aby sprostać przyrostowi zamówień przyjęliśmy do pracy, w ciągu jednego tylko roku, prawie 1200 osób i obecnie Fiat Auto Poland zatrudnia 6 300 pracowników", podkreśla Czesław Świstak, członek zarządu Fiat Auto Poland.

Czytaj całość…
 
Konsekwencja i determinacja przez 55 lat
18.09.2009.

Image"Systematyczne unowocześnianie narzędzi badawczych i ich efektywne wykorzystanie, zwieńczone jest rozpoczęciem budowy Centrum Czystych Technologii Węglowych - największego i najnowocześniejszego centrum badań technologicznych w Europie", wyjaśnia dr inż. Jacek Zawistowski, Sekretarz Naukowy Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

Czytaj całość…
 
Rozwój wbrew trudnej sytuacji gospodarczej na świecie
16.09.2009.

Image"Ostatnie lata działalności na rynku budowlanym obfitowały w rekordową liczbę realizowanych inwestycji. Dzięki umiejętności dostosowywania się pod indywidualne wymagania rynku liczba naszych kontrahentów rośnie",  twierdzi Edyta Pucharska, prezes BUDECON SA w Sosnowcu.

Czytaj całość…
 
Wyjątkowy instytut
16.09.2009.

Image"Przywiązujemy wielką wagę do szybkiego transferu naszych rozwiązań technicznych do przemysłu, a zdecydowana większość z naszych prac jest w różny sposób wdrażana w przemyśle i w jego otoczeniu", mówi prof. dr hab. inż. Józef Dubiński, Naczelny Dyrektor Głównego Instytut Górnictwa w Katowicach.

Czytaj całość…
 
BS w Cieszynie w gronie liderów Śląska
16.09.2009.

Image"Nie  naśladowaliśmy banków komercyjnych w polityce łatwych kredytów  czy systemach motywacyjnych dla pracowników.  Od wielu lat  95 proc. zysków przeznaczamy na zasilenie kapitałów własnych, co umożliwia systematyczny, bezpieczny rozwój", podkreśla Alina Rakowska, prezes Banku Spółdzielczego w Cieszynie.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 19 z 25
designed by www.madeyourweb.com