Menu Content/Inhalt
Witaj w serwisie arrow Przyjazna gmina

Menu główne

Witaj w serwisie

Konferencje

Konferencje

Klub Gepardów

Klub Gepardów

Gepardy Biznesu

Konkurs

Efektywna Firma

Konferencje
Mazowieckie
InfoCredit

Członkowie

Członkowie

Wyróżnieni

Wyróżnieni

Przyjazny bank

Przyjazny bank

Magazyn

Magazyn

Instytut Wolności

Instytut Wolności
Warszawa i Górny Śląsk - tylko dwie metropolie
22.09.2008.
ImageTe dwie propozycje nie budzą wątpliwości jeśli chodzi o obszar i zaludnienie. Reszta musi się postarać o wpisanie na listę. Jest też rozwiązanie dla mniejszych miejscowości - zespół miejski, w który mają się łączyć gminy okalające każde powiatowe miasto.
Czytaj całość…
 
Czy 379 starostów stanie w obronie lokalnego biznesu?
20.09.2008.

ImageEkspansję supermarketów w Polsce mogą powstrzymać starostowie powiatów. Wystarczy, że nie wydadzą pozwoleń na  ich budowę. Starostów wybierają rady powiatowe. Do racji lokalnego biznesu trzeba więc przekonać 379 starostów oraz kilka tysięcy powiatowych radnych.

Czytaj całość…
 
Starosta wyda pozwolenie na budowę hipermarketu
20.09.2008.
 "Nie jest już konieczna zgoda wójta, burmistrza lub prezydenta miasta ani pozytywna opinia rady gminy lub miasta na budowę sklepu o powierzchni powyżej 400 mkw. Teraz budowa takich obiektów może odbywać się według normalnych procedur budowlanych", ucieszyła się w sierpniu 2008 r. "Gazeta Prawna".
Czytaj całość…
 
Brońmy lokalnego biznesu
19.09.2008.
ImageWładze samorządowe mogą bez żadnej nowej ustawy hamować rozwój sieci supermarketów. Wystarczy, że nie będą wydawały pozwoleń na ich budowę na własnym terenie. Mogą to robić w imię solidaryzmu społecznego, by bronić miejsc pracy w małych i średnich firmach handlowych i produkcyjnych.
Czytaj całość…
 
Warzywniaki ważniejsze niż Dell?
06.09.2008.
ImageMałe i średnie firmy nie mogą liczyć na to, że ich zakład otworzy prezydent miasta. Nie dla nich są też podatkowe ulgi (polski rząd obiecał Dellowi 200 mln euro pomocy publicznej). Mimo to lokalni przedsiębiorcy dają najwięcej miejsc pracy w województwie łódzkim.
Czytaj całość…
 
Na czele Wrocław i Lublin
11.06.2008.
ImageW rankingu miast przyjaznych dla biznesu miesięcznika "Forbes" na czele znalazły się Wrocław i Lublin. Ich prezydenci byli patronami Konferencji Gepardów Biznesu. Prezydent Lublina Adam Wasilewski wręczył statuetki najdynamiczniejszym lubelskim firmom.
Czytaj całość…
 
Powstanie 12 supermiast
27.05.2008.
ImageDzięki PSL będzie nie 7 a 12 metropolii. Powstaną nie tylko wokół Warszawy, Łodzi, Krakowa, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia i aglomeracji śląskiej. Będą też metropolie: lubelska, rzeszowska, białostocka, bydgosko-toruńska oraz szczecińska.
Czytaj całość…
 
Łódź przyciąga wielkie koncerny
11.03.2008.
Coraz więcej koncernów wybiera Łódź. W 2007 r. padł rekord: firmy wydadzą w tym mieście 770 mln euro - informuje "Rzeczpospolita".
Czytaj całość…
 
PO wspiera supermiasta
12.02.2008.
ImagePlatforma Obywatelska zapowiada szybkie uchwalenie ustawy metropolitalnej, która pozwoli na łączenie się miast i przyległych do nich gmin w wielkie aglomeracje. Dzięki temu powstaną twory w rodzaju supermiast - będzie im łatwiej wspólnie inwestować i walczyć o pieniądze z UE - pisze dziennik "Polska".
Czytaj całość…
 
Współpracujemy z sąsiednimi miastami
02.02.2008.
Image"Mamy parki przemysłowe w Stargardzie Szczecińskim  i Goleniowie. W kooperacji Szczecina i Gryfina powstaje trzeci park przemysłowy wzdłuż drogi S3. Są już wstępne decyzje o powołaniu tam podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Współpracujemy również z niemieckim miastem Pasewalk. Niedługo do Berlina dojedziemy pociągiem  w 57 minut", mówi Piotr  Krzystek, prezydent Szczecina.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast. » koniec »»

Pozycje :: 134 - 148 z 148
designed by www.madeyourweb.com