Menu Content/Inhalt

Menu główne

Witaj w serwisie

Konferencje

Konferencje

Klub Gepardów

Klub Gepardów

Gepardy Biznesu

Konkurs

Efektywna Firma

Konferencje
Mazowieckie
InfoCredit

Członkowie

Członkowie

Wyróżnieni

Wyróżnieni

Przyjazna gmina

Przyjazna gmina

Przyjazny bank

Przyjazny bank

Magazyn

Magazyn

Instytut Wolności

Instytut Wolności
Twórcy sukcesu Atlasa Drukuj
18.12.2006.

 

Twórcy sukcesu Atlasa: Grzegorz Grzelak, Mariusz Jurkowski, Roman Rojek, Andrzej Walczak

Image
Grzegorz Grzelak
ATLAS jest firmą znaną i lubianą - wyroby spod znaku bociana rozpoznaje ponad 80 procent Polaków. Dzięki atlasowym produktom, które ułatwiają i przyspieszają budowanie, rodacy przekonali się do nowoczesnych gotowych zapraw budowlanych. W ciągu kilku zaledwie lat firmie udało się zdobyć pozycję lidera na polskim rynku chemii budowlanej i trzecią pozycję wśród europejskich producentów suchych mieszanek cementowych. ATLAS stworzył również od podstaw nową silną markę, uznawaną za jedną z najlepszych w III RP.

Image
Mariusz Jurkowski
Wytwórnia Klejów i Zapraw Budowlanych ATLAS powstała w roku 1991 w Łodzi. W chwili obecnej w skład GRUPY ATLAS wchodzi jedenaście zakładów produkcyjnych i cztery kopalnie - gipsu, anhydrytu i piasku kwarcowego. Oferuje ona swoim klientom ponad sto wyrobów, niezbędnych przy budowie i remoncie. Dwukrotnie wyróżniane one były godłem promocyjnym "Teraz Polska", a marka ATLAS otrzymała prestiżowy tytuł Superbrand Polska 2004. Jednak perłą w koronie wszystkich atlasowych laurów jest Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP dla najlepszego polskiego przedsiębiorstwa, jaką otrzymał ATLAS w 2002 roku.

Image
Roman Rojek
Sztandarowym produktem ATLASA są kleje do glazury, jednak dzisiaj oferta firmy to także wyroby, niezbędne przy zaawansowanych technologiach budowlanych - m. in. systemy ociepleń, samopoziomujące podkłady podłogowe, materiały izolacyjne i uszczelniające, tynki szlachetne. Strategia firmy na najbliższe lata to umacnianie swojej pozycji na rynku produktów gipsowych - we wrześniu 2002 uruchomiono najnowocześniejszą w kraju linię prażenia gipsu w Leszczach. Najnowsze plany ATLASA dotyczą cementu - firma kupiła złoża wapienia w okolicach Opoczna i planuje tam budowę kopalni, zakładu przeróbki wapienia i cementowni. Inwestycja przewidziana jest na kilka lat i pochłonie 500 mln złotych.

Image
Andrzej Walczak
ATLAS, jako pierwszy polski producent chemii budowlanej, otrzymał Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Przyznany on został przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji oraz przez niemiecką jednostkę certyfikującą DQS. ATLAS należy również do elitarnej European Mortar Industry Organization - międzynarodowej organizacji, zrzeszającej narodowe stowarzyszenia producentów materiałów budowlanych oraz indywidualnych wytwórców z trzynastu krajów europejskich.

Około 10 procent całkowitej sprzedaży ATLASA stanowi eksport. Zagranicznymi partnerami firmy są odbiorcy z Rosji, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Białorusi, Estonii, Czech, Słowacji, Holandii i Portugalii. 25 lipca 2003 roku ATLAS otworzył swoją pierwszą zagraniczną fabrykę - zlokalizowano ją w miejscowości Dubna, niedaleko Moskwy.

GRUPA ATLAS to także oryginalna strategia marketingowa i promocyjna. Na terenie całego kraju działają specjaliści z Centrów Doradztwa Budowlanego ATLAS. Udzielają oni bezpłatnych porad każdemu klientowi, używającemu atlasowych wyrobów - zarówno indywidualnym osobom, jak i firmom wykonawczym, architektom, developerom. Jest to tzw. wartość dodana do produktu, budująca zaufanie do marki i utrwalająca lojalność odbiorcy.

Dbając o wyniki finansowe, ATLAS nie traci z pola widzenia spraw ludzkich. Dostrzega tych, którzy potrzebują pomocy - od 1996 roku działa Fundacja Dobroczynności ATLAS. To rodzaj obywatelskiego podatku, który płacą dobrowolnie właściciele firmy, przekonani o słuszności takiego postępowania. Do końca marca 2006 roku potrzebującym i pokrzywdzonym przez los przekazano pomoc wartości ponad 30,7 milionów złotych. Za ideę budowy i sfinansowanie hospicjum w Sopocie Fundacja otrzymała tytuł "Dobroczyńca Roku 2003".

Wyniki finansowe GRUPY ATLAS plasują ją w gronie najlepiej zarządzanych polskich przedsiębiorstw. Obroty za rok 2005 wyniosły ponad 878 mln złotych. Na początku w firmie pracowało 9 pracowników, dziś w koncernie zatrudnionych jest prawie 2 tysiące osób. ATLAS w nowych warunkach gospodarki rynkowej okazał się sztandarowym przykładem dynamicznego i mądrego rozwoju, dobrej i konsekwentnie realizowanej strategii, która zapewniła mu wiodącą rolę na rynku.

 
designed by www.madeyourweb.com