Menu Content/Inhalt

Menu główne

Witaj w serwisie

Konferencje

Konferencje

Klub Gepardów

Klub Gepardów

Gepardy Biznesu

Konkurs

Efektywna Firma

Konferencje
Mazowieckie
InfoCredit

Członkowie

Członkowie

Wyróżnieni

Wyróżnieni

Przyjazna gmina

Przyjazna gmina

Przyjazny bank

Przyjazny bank

Magazyn

Magazyn

Instytut Wolności

Instytut Wolności
Leszek Czarnecki Drukuj
18.12.2006.

 

ImageLeszek Czarnecki, prezes Getin Banku SA

Dr Leszek Czarnecki,(44 lata), główny akcjonariusz Getin Holding, do maja 2006 Prezes Zarządu GETIN Bank SA.

Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, doktorem nauk ekonomicznych Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Działalność gospodarczą rozpoczął w 1986r, tworząc Przedsiębiorstwo Hydrotechniki i Inżynierii TAN S.A.

Był twórcą i głównym udziałowcem działającego od 1991r. Europejskiego Funduszu Leasingowego S.A. - pierwszej i największej firmy leasingowej w Polsce.

W 2001r. sprzedał posiadane akcje EFL S.A. francuskiemu bankowi Credit Agricole. Jednocześnie objął stanowisko Prezesa Zarządu w nowopowstałej spółce Credit Agricole Polska Sp. z o.o. - zarządzając spółkami wchodzącymi w skład Grupy Kapitałowej: EFL S.A., Lukas S.A. Lukas Bank, TU EUROPA S.A., oraz Getin Service Provider S.A.

Do końca listopada 2004 Leszek Czarnecki był Prezesem Zarządu Getin Holding S.A.

W roku 1998, Dr Leszek Czarnecki zdobył nagrodę dla jednego z 10-ciu najlepszych menadżerów w Europie Środkowej "The best CEO in Central Europe", przyznaną przez "The Wall Street Journal". Również w 1998r. został laureatem światowego finału konkursu "Young Business Achiever" w Pekinie.

W kwietniu 2004r. dziennik "The Financial Times" z okazji 25-lecia wejścia na rynek ogólnoeuropejski uznał Leszka Czarneckiego za jedną z 25 wschodzących gwiazd europejskiego biznesu, które w najbliższej przyszłości wyznaczać będą kierunki rozwoju rynków finansowych. Na prestiżową listę "FT" Leszek Czarnecki wpisany został jako jedyny Polak.

W październiku 2004 Leszek Czarnecki został Honorowym Członkiem Polskiego Związku Przedsiębiorstw Leasingowych, a w listopadzie znalazł się wśród czterech osób wyróżnionych przez INSEAD - jedną z najlepszych w Europie uczelni biznesowych oraz Ministra Finansów Francji tytułem "Przedsiębiorca Roku z Europy Wschodniej". We wrześniu 2005 Leszek Czarnecki otrzymał prestiżową Nagrodę Lesława A. Pagi - za osiągnięcia i osobisty wkład w rozwój rynku usług finansowych w Polsce.

 
designed by www.madeyourweb.com