Menu Content/Inhalt
Witaj w serwisie arrow Członkowie arrow Firmy arrow Branża spożywcza arrow Gepardy Biznesu 2010 Branży Spożywczej
Gepardy Biznesu 2010 Branży Spożywczej Drukuj
13.02.2012.
ImageWśród 1041 firm branży spożywczej w okresie 2008-2010 najdynamiczniejsze były FERRARINI Sp. z o.o., Zakład Przetwórstwa Mięsnego Kabanos Sp. z o.o. i Abraham Polska Sp. z o.o. Tytuł Gepard Biznesu 2010 zyskało 669 firm.

Przedstawiamy ranking 1041 firm branży spożywczej, których wartość rynkową i jej dwuletnią dynamikę w styczniu 2012 r. na zlecenie Magazynu Przedsiębiorców "Europejska Firma" policzyła Wywiadownia Handlowa  InfoCredit.

Firmy, których wartość rynkowa wzrosła w okresie od 31 marca 2008 r. do 31 marca 2010 r.  o minimum 10 proc., uznajemy za Gepardy Biznesu 2010. Jest ich 669 . 

 

Gepardy Biznesu 2010 Branży Spożywczej

 Lp. Nazwa firmy Siedziba Wzrost wartości rynkowej w latach 2008-2010 w proc.

 

1    FERRARINI Sp. z o.o.    Warszawa    11012
2    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Kabanos Sp. z o.o.    Przecław    1597
3    Abraham Polska Sp. z o.o.    Warszawa    1211
4    Polskamp Sp. z o.o.    Warszawa    1190
5    Spomet S.J. PW    Bielsko-Biała    972
6    Cukiernia Sowa S.J.    Bydgoszcz    908
7    ITV Sp. z o.o.    Miejsce Piastowe    787
8    Torfowiska Biały Bór Sp. z o.o.    Wejherowo    787
9    Zakład Przetwórstwa Mięsnego SZAREK    Jarosław    771
10    Grahamka Sp. z o.o.    Zągoty    711
11    Cehave Pasze Sp. z o.o.    Szamotuły    689
12    LU Polska S.A.    Warszawa    681
13    BAGIETKA Sp. z o.o. PHP    Chojnice    668
14    Kav - Pol Sp. z o.o.    Katowice    662
15    AGRA NIEWIADOMY S.J.    Łódź    641
16    Browar Ciechan Sp. z o.o.    Warszawa    610
17    Savitor Sp. z o.o.    Gniezno    600
18    Piekarnia Mechaniczna S.J.    Bielsk    579
19    Dog’s Nature Polska Sp. z o.o.    Trzebielino    571
20    Polanin - Wielkopolska Wytwórnia Wódek Sp. z o.o.    Środa Wielkopolska    541
21    Atlantic Products Sp. z o.o.    Węgorzyno    541
22    Ubojnia Zwierząt Gospodarczych S.J.    Wiśniew    499
23    Sante A.Kowalski S. J.    Warszawa    492
24    Fogiel & Fogiel Piekarnia S.J.    Radom    481
25    Słodownia Strzegom Sp. z o.o.    Strzegom    480
26    Firma KOJS    Jabłonka    456
27    DROZD S.J.    Lubartów    447
28    Ratyński i Synowie S.J.    Milanówek    431
29    Piekarnia Galicyjska Sp. z o.o.    Ropczyce    430
30    Prager I Grupa Sp. z o.o.    Płock    421
31    Zakład Rzeźniczo - Wędliniarski S.J    Tuchów    413
32    Zakłady Zbożowo - Młynarskie w Piotrkowie Tryb. Sp. z o.o.    Piotrków Trybunalski    409
33    Zakład Mleczarski „Fig And” Leszek Figarski i Wspólnicy Sp. J.    Wolanów    402
34    FHP Galli S.J.    Dąbrowa Tarnowska    402
35    Kompania Spirytusowa Nord - Clas Sp. z o.o.    Łódź    396
36    Terry Sp. z o.o.    Dębica    384
37    Inter - Europol Piekarnia Szwajcarska S.A.    Marki    381
38    Zakłady Przemysłu Cukierniczego OTMUCHÓW S.A.    Otmuchów    370
39    Pekrapol Sp. z o.o.    Świecie    354
40    Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Krasucki Sp. z o.o.    Gryfów Śląski    349
41    Zakład Mleczarski Winnica Sp. z o.o.    Warszawa    339
42    TAB KONCENTRATY Sp. z o.o.    Warszawa    336
43    Unitrade Sp. z o.o.    Strzyżewice    336
44    Gospodarstwo Rybackie Polesie Sp. z o.o. Sosnowica    Sosnowica    335
45    Foodcare Sp. z o.o.    Zabierzów    330
46    Słaro S.J. PPH    Wyrzysk    326
47    Zakład Produkcji Spożywczej RAG Górzyńscy S.J.    Lubin    319
48    MASPEX - GMW Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna    Wadowice    318
49    Westpol - Teeuwissen Sp. z o.o.    Chojnice    315
50    LAS - KALISZ Sp. z o.o.    Tomnice    315
51    Aquakon Sp. z o.o.    Police    304
52    Mar - Pol S.J.    Radomsko    302
53    Eko - Pellet Sp. z o.o.    Tarczyn    302
54    Oskroba Sp. z o.o. Zakłady Piekarskie    Celestynów    301
55    SUWALSKA WYTWÓRNIA WIN Sp. z o.o.    Suwałki    295
56    Olsza Olbrysz S.J.    Warszawa    294
57    Kazeina Polska Sp. z o.o.    Legionowo    289
58    JHJ Sp. z o.o.    Nowa Wieś    289
59    Kenia Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    284
60    HERMES Sp. z o.o.    Włoszakowice    280
61    Pupil Foods Sp. z o.o.    Nowe Skalmierzyce    279
62    Tarboj Tarasiuk S.J.    Zabłudów    274
63    Staropolska Wytwórnia Win i Wódek Gatunkowych Elba Sp. z o.o.    Łódź    270
64    Chłodnia IRMOS Sp. z o.o.    Sieradz    269
65    PPHU PATUCHA i JAGIEŁŁO S.J.    Jaworzno    268
66    Ubojnia Drobiu Górni I Synowie S.J.    Giżycko    268
67    Grana Sp. z o.o.    Skawina    264
68    Laboratoria Natury Sp. z o.o.    Lublin    256
69    Finako Sp. z o.o. PHP    Bydgoszcz    255
70    Poznań Onion Sp. z o.o.    Siekierki Wielkie    252
71    Zakład Przemysłu Drobiarskiego Jas - Drop S.J.    Warszowice    250
72    SCANDIC FOOD Sp. z o.o.    Warszawa    249
73    Zakłady Mięsne Carnis Koło Bronisław Rowecki Sp. J.    Koło    247
74    Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Jantex Teresa Ługowska    Tuchorza    245
75    Złoty Młyn Sp. z o.o.    Kraków    243
76    Pphu Bartek Ubojnia Zwierząt S.J.    Wólka Somiankowska    243
77    Wytwórnia Wód Mineralnych MINERAL Marek Duda, Augustyn Maślanka S.J. Zakład Pracy Chronionej    Gorzanów    233
78    Zakład Mięsny ZBYSZKO    Bedoń-Wieś    230
79    Mars Polska Sp. z o.o.    Sochaczew    229
80    Raków S.J.    Raków Duży    229
81    Krynica Vitamin S.A.    Warszawa    229
82    Ubój i Handel Drobiem Agnieszka Gosz    Sierakowice    226
83    KRUSZWICA S.A. Zakłady Tłuszczowe    Kruszwica    225
84    KDC POMORZANKA Sp. z o.o.    Przeźmierowo    223
85    Zakład Mięsny KABO A. Borowik, W. Karpieszuk S.J.    Choroszcz    222
86    UBOJNIA DROBIU Krzymyk & Krzymyk S.J.    Ruda Śląska    221
87    Zakłady Produkcji Cukierniczej VOBRO    Brodnica    217
88    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Skarszewach    Skarszewy    217
89    PCO Group Sp. z o.o.    Słupsk    216
90    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy    Piątnica Poduchowna    214
91    Fabryka Przetworów Rybnych Mieszko Sp. z o.o.    Sławno    214
92    Destylarnia SOBIESKI S.A.    Starogard Gdański    211
93    Gospodarstwo Rybackie Szwaderki Sp. z o.o.    Olsztynek    207
94    Elite Expeditions Sp. z o.o.    Warszawa    207
95    Zakład Piekarniczo - Cukierniczy S.J.    Gogolin    204
96    HILTON FOODS LTD Sp. z o.o.    Tychy    204
97    Gorzelnia Sp. z o.o.    Leopoldów    201
98    ASTRA Sp. z o.o. PPHU    Jasło    200
99    OERLEMANS FOODS POLSKA Sp. z o.o.    Strzelno    199
100    Piekarnia - Ciastkarnia S.J.    Kiełczewo    199
101    Przetwórnia Owoców i Warzyw S.A.    Warka    198
102    Sokołów S.A.    Sokołów Podlaski    198
103    Agus Innovation Sp. z o.o.    Warszawa    195
104    Perial Sp. z o.o.    Poznań    195
105    Ubojnia Drobiu Sprzedaż Hurtowa i Detaliczna S.J.    Warta    194
106    PRYMAT Sp. z o.o.    Jastrzębie-Zdrój    191
107    PPHU FRUKTUS Stanisław Kowalczyk i Wspólnicy S.J.    Wąsosz Dolny    189
108    A&B DROB Sp. z o.o.    Żukowo    189
109    FTK Sp. z o.o.    Krasnystaw    188
110    UBOJNIA ZWIERZĄT RZEŹNYCH S.J.    Parzymiechy    188
111    Batix Sp. z o.o.    Konin    187
112    Inter - Solar Sp. z o.o. PW    Brzeziny    186
113    Piekarnia „Piekuś” Pakulscy & Walorek S.J.    Inowrocław    186
114    GRADOS Sp. z o.o.    Aleksandrów Kujawski    185
115    Grupa Producentów Drobiu Drobiarz Sp. z o.o.    Czarnowąsy    182
116    CELIKO S.A.    Poznań    181
117    ZPH Ol - Corn S.J.    Rypin    179
118    Przedsiębiorstwo Rolno - Spożywcze Józef Piecuch    Papowo Toruńskie    177
119    ROLPEK 2 Sp. z o.o.    Strzegom    176
120    Meat - Pros Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    176
121    Firma KABANOS S.J.    Jabłonka    175
122    OVAL EDWARD MACIĄG, MIECZYSŁAW GAŁECKI, ANDRZEJ PALIŃSKI S.J.    Gdańsk    175
123    PPH FOOD INN Sp. z o.o.    Sieniawa    173
124    Piekarnia Familijna S.J.    Krośnice    172
125    Production Trading Consulting Sp. z o.o.    Wrocław    169
126    FIRMA PRODUKCYJNO HANDLOWA KRIST TOMASZ SZCZEPANIK, ROBERT KĄDZIELAWA S.J.    Dąbrowa Tarnowska    169
127    Kwartet S.J. PPHU    Łazy Biegonickie    169
128    Ubojnia Drobiu FRANEK S.J.    Mściwojów    168
129    Jaak Sp. z o.o.    Opole Lubelskie    166
130    Koga - Maris Sp. z o.o.    Hel    164
131    TF Service Sp. z o.o.    Łeba    164
132    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu    Bieruń    163
133    SERTOP Sp. z o.o.    Tychy    162
134    Zpioas Tarsmak Józef Gondek Teresa Gondek sp. j.    Radgoszcz    162
135    Zakład Piekarniczo - Cukierniczy S.J.    Piątnica Poduchowna    162
136    Zakłady Promocji Spożywczej Ambi, M. Karkut i Wspólnicy S.J.    Bytom    161
137    GZELLA Sp. z o.o.    Osie    160
138    PPHU Rydełko Sp. z o.o.    Góra    160
139    GRAMAR Sp. z o.o. PPHU    Włodawa    159
140    MACED Sp. z o.o.    Polanów    159
141    Peklimar Sp. z o.o.    Umienino-Łubki    159
142    Uniphar Sp. z o.o.    Warszawa    157
143    Bruggen Polska Sp. z o.o.    Warszawa    156
144    LST - POLSKA Sp. z o.o.    Nałęczów    156
145    Firma Grześkowiak S.J.    Kórnik    155
146    LAJKONIK SNACKS GmbH S-ka Komandytowa    Skawina    154
147    PPHU Zakład Mięsny Żak Sp. z o.o.    Waliły    154
148    Merda Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa i Uboju Zwierząt    Wolsztyn    152
149    Wytwórnia Pasz i Koncentratów Zenon Bąkowski    Inowrocław    151
150    General Petrol Sp. z o.o.    Łódź    150
151    Zakłady Mięsne PEKPOL OSTROŁĘKA S.A.    Ławy    149
152    PIEKARNIA MIMA S.J. M. Sikora, M. Janowski    Ostrów Wielkopolski    149
153    Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Libiszów-Kolonia    149
154    POLPAIN - PUTKA Sp. z o.o.    Warszawa    148
155    Seamor International Ltd Sp. z o.o.    Szczecin    147
156    Graham z Sierakowic Buchacz S.J.    Sierakowice    146
157    AGRO - TOP Sp. z o.o. PPh    Wiśniew    146
158    Fanex Sp. z o.o.    Radonice    145
159    CELPOL S.J.    Łask    145
160    Chrupek Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe M.F. Miedzińscy, M.A. Barczak S.J.    Złotów    145
161    Tornado II S.J. PPH Skup i Przetwórstwo Mleka    Sochocin    145
162    Przeds. Przetwórstwa Rolno - Spożywczego BASSO Sp. z o.o.    Gołkowice Dolne    143
163    Lisner Sp. z o.o.    Poznań    143
164    Firma PHU Tęcza S.J.     Góra Motyczna    143
165    Pfeifer & Langen Glinojeck S.A.    Glinojeck    142
166    PPH Fleisch Mannschaft Polska Sp. z o.o.    Świdwin    142
167    LESAFFRE POLSKA S.A.    Wołczyn    141
168    Aleksandria Dariusz Moczarski    Konopiska    140
169    CARGILL (POLSKA) Sp. z o.o.    Warszawa    136
170    Morpol S.A.    Szczecin    136
171    ABC KUCHNI Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Suchy Las    134
172    VITACORN Sp. z o.o.    Poznań    134
173    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe AKSAM Adam Klęczar    Osiek    134
174    Sarris Darm Sp. z o.o.    Czechów    133
175    Piekarnia Awiteks S.J. W.Nakielny i Wspólnicy    Kraków    132
176    Gospodarstwo Rolne W Górze Ropczyckiej Sp. z o.o.    Góra Ropczycka    131
177    TOORANK POLSKA S.A.    Jasienica    130
178    Pfeifer & Langen Polska S.A.    Poznań    130
179    M.K.Z. Sp. z o.o.    Rawicz    130
180    Ubój i Handel Drobiem Dromico S.J.    Mikstat    130
181    Pauladrob S.J.    Świdwin    130
182    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Dobre    129
183    Pifo Eko - Strefa Sp. z o.o.    Łódź    128
184    Ubojnia Trzody i Bydła S.J    Rutki    127
185    ZAKŁAD MIĘSNY BUKAT S.J.    Jarocin    126
186    Magnolia Sp. z o.o.    Lubsko    126
187    MADEJ & WRÓBEL Sp. z o.o. Zakłady Mięsne    Ruda Śląska    125
188    IKO Kompania Drobiarska Sp. z o.o.    Wielichowo    125
189    PEGAZ Sp. z o.o. Poznańska Wytwórnia Produktów Spożywczych    Poznań    125
190    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Jasienica Rosielna    124
191    CEDROB S.A.    Ciechanów    123
192    Malex - Polska Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o.    Wrocław    123
193    Zakład Produkcji Cukiericzej Janusz Chojecki ZPCH    Skierniewice    120
194    Zakład Rolniczo - Przemysłowy Farmutil HS S.A.    Kaczory    120
195    MATTHIAS Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Mięsa    Kolonia Zamek    120
196    Piekarnia Złoty Kłos S.J.    Ciechocinek    120
197    Piekarnia Wawie W. Depta I S-Ka S.J.    Brańszczyk    120
198    FERRERO POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    119
199    HUZAR Sp. z o.o.    Nowy Sącz    119
200    FHP Barbara Sp. z o.o.    Turza    119
201    Roldrob S.A.    Tomaszów Mazowiecki    118
202    LACTIMA Sp. z o.o.    Morąg    117
203    TARCZYŃSKI S.A.    Trzebnica    116
204    Duet S.J. Zakład Mięsny    Łapy    116
205    Zakłady Mięsne Wadowice Sp. z o.o.    Wadowice    115
206    Maxfrut Sp. z o.o.    Jarogniewice    115
207    PERKPOL S.J. Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Choroszcz    114
208    Jutrzenka Colian Sp. z o.o.    Opatówek    114
209    Gospodarstwo Rybackie Bogucin Sp. z o.o.    Bogucin    113
210    Pal - Kom Sp. z o.o.    Szczecin    113
211    Agrofruct Sp. z o.o.    Siedlce    112
212    Przedsiębiorstwo Handlowo - Produkcyjne Wiesław Wawrzyniak    Kalisz    112
213    Pasol - Paco Sp. z o.o.    Świdnica    112
214    PW Smak S.J.    Cieszków    112
215    Spółdzielnia Pracy DORADCA    Gdynia    111
216    DAN CAKE Polonia Sp. z o.o.    Chrzanów    111
217    Piekarnia - Cukiernia S.J.    Dopiewo    111
218    SOKPOL Sp. z o.o.    Myszków    109
219    Zakład Rzeźnicko Wędliniarski A.K. Błachowiak S.J.    Nowy Tomyśl    109
220    Zakład Mięsny Ozdan S.J.    Marianów    109
221    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Siedlce    108
222    Maria Ziębińska, Stanisłąw Ziębiński ICE MASTRY S.J.    Czaniec    108
223    Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców    Strzałkowo    108
224    Przetwórstwo Ryb Warzyw Piątek S.J.    Siedlec    108
225    Wytwórnia Pasz Piast Sp. z o.o.    Gołańcz    108
226    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Lanius S.J.    Zduny    108
227    Boltex S.J.    Mosina    108
228    Kazimierz Zieliński S.J. PPH    Żuromin    108
229    Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe Sabpol S.j. Ślusarz Arkadiusz, Ślusarz Beata    Kamienna Góra    108
230    AGROCOMEX Sp. z o.o.    Jabłonowo Pomorskie    107
231    Maced - Dystrybucja Sp. z o.o.    Polanów    106
232    BROWAR JABŁONOWO L. Buksowicz, H. Buksowicz, W. Parol S.J.    Wólka Kosowska    105
233    Lesaffre Ingredients Services Polska Sp. z o.o.    Legnica    104
234    BACUTIL Sp. z o.o. Przeds. Przemysłu Paszowego    Bedlno Radzyńskie    103
235    Chips And Snacks Ryczkowski sp. j.    Łódź    103
236    Jawo Sp. z o.o.    Częstochowa    103
237    DSM Nutritional Products Sp. z o.o.    Mszczonów    102
238    POLSANDERS Sp. z o.o.    Pruszcz Gdański    101
239    Gospodarstwo Rybackie Samoklęski Sp. z o.o.    Kamionka    101
240    POWIŚLE S.J.    Kępa Chotecka    100
241    KLICH PIEKARNIA CUKIERNIA K. WITEK, T. WITEK, B. WARCHOŁ S.J.    Tarnów    100
242    Zakład Mięsny Poliwczak S.J.    Mysłowice    100
243    Danish Malting Group Polska Sp. z o.o.    Sierpc    99
244    Martex S.J. Stanisław Furtak i S - KA    Paszowice    99
245    Doppiek Sp. z o.o.    Dopiewo    99
246    Piekarnia S.J.    Toruń    99
247    AROMES GROUP Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    99
248    OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o.    Olsztynek    98
249    Gospodarstwo Rybackie TOPORNICA Sp. z o.o.    Zamość    98
250    ZEELANDIA Sp. z o.o.    Tarnowo Podgórne    97
251    JEDNOŚĆ Sp. z o.o.    Wschowa    97
252    BARTEX Bartol S.J.    Nowy Tomyśl    97
253    SDF Sp. z o.o.    Leszno    97
254    Pod Rogalem Sp. z o.o.    Oborniki    97
255    Zakrzewscy S.J.    Kosów Lacki    96
256    FIRMA LEGIERSKI S.J.    Istebna    96
257    NESTLE POLSKA S.A.    Warszawa    95
258    Polmass S.A.    Bydgoszcz    95
259    CIECHANOWSKA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA    Ciechanów    94
260    BIELMLEK Spółdzielnia Mleczarska    Bielsk Podlaski    94
261    Przetwórstwo Ryb Produkcyjne Mors Wanda Michalak, Bolesław Michalak S.J.    Słupsk    94
262    ARLA FOODS Sp. z o.o.    Gościno    93
263    RYBHAND S.J.    Jarocin    93
264    Ola Sp. z o.o.    Warszawa    93
265    J. Radzikowska, J. Bartoszek S.J.    Lublin    92
266    Doradca Komplex Sp. z o.o.    Szczytno    92
267    RUDOPAL Sp. z o.o.    Rudniki    92
268    PPH Tunex S.J.    Kołobrzeg    92
269    EKO - MAK Makarony Babuni    Rudniki    90
270    Cukiernia Włodzimierz Czubak i S-ka S.J.    Warszawa    90
271    JEDNOŚĆ Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów    Grójec    89
272    Suszarnicza Spółka OGRODNIK S.A.    Nowy Tomyśl    89
273    Unipol S.J.    Biskupice    89
274    Wyrób Wędlin Tradycyjnych Wolarek S.J.    Liszki    89
275    ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA DROBIU MARICA S.J. J.M.E.K. WRÓBEL    Bielsko-Biała    89
276    SAMOPOMOC CHŁOPSKA Miejska Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu    Golub-Dobrzyń    88
277    HELIO S.A.    Wyględy    88
278    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowość    Rojewo    88
279    Gromatex Sp. z o.o.    Tuczno    88
280    Marmir Paszek S.J.    Nowa Sarzyna    88
281    Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Kwidzyn    87
282    ŻYWIEC - ZDRÓJ S.A.    Cięcina    85
283    Zakłady Mięsne SKIBA Andrzej Skiba    Chojnice    85
284    AKO S.A.    Bydgoszcz    85
285    PPHU FRUBEX - BIS S.J. Jan Bęben, Elżbieta Bęben, Zbigniew Bęben, Antonina Bęben    Pajęczno    85
286    Suszarnia Międzyrzecz S.A.    Międzyrzecz    85
287    Tańscy Sp. z o.o.    Inowrocław    85
288    Ubojnia Drobiu Piórkowscy    Wola Cyrusowa    84
289    Polser Sp. z o.o.    Toruń    84
290    Dzida - Jazgar Sp. z o.o.    Goczałkowice-Zdrój    84
291    F.H. Sulmin S.J. B.G.F. Borkowscy    Przyjaźń    84
292    Piekarnia Cukiernia Okruszek S.J.    Białystok    84
293    ZPH PTAK Józef Ptak    Popów    84
294    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Piaski    83
295    Mlekoma Sp. z o.o.    Warszawa    83
296    Bart S.J.    Mroków    83
297    Vinpol Sp. z o.o.    Toruń    82
298    Sławski Zakład Przetwórstwa Mięsa i Drobiu Balcerzak i Spółka Sp. z o.o.    Sława    82
299    AMARA Sp. z o.o.    Świdwin    82
300    Cukiernia S.J.    Warszawa    82
301    BARD Sp. z o.o. PPH    Warnice    81
302    Zakład Przetwórstwa Mięsa OLEWNIK S.J.    Sierpc    81
303    ALBO Sp. z o.o.    Radom    81
304    PIEKARNIA POD TELEGRAFEM    Kielce    81
305    Grodcono Sp. z o.o.    Grodków    81
306    Przedsiębiorstwo Handlowe - Skup i Ubój Zwierząt Barbara Ptak, Dariusz Ptak, Jerzy Michalak, sp. j.    Gołuchów    81
307    Piekarnia Wawerska M.A.T. Błaszczak S.J.    Warszawa    81
308    KOMPLET S.J.    Nowy Lubiel    80
309    Zakłady Przemysłu Cukierniczego MIESZKO S.A.    Warszawa    80
310    Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego POLMOS w Warszawie S.A.    Warszawa    79
311    Danone Sp. z o.o.    Warszawa    79
312    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Nowy Dwór Gdański    78
313    Olimp Laboratories Sp. z o.o.    Dębica    78
314    SUPMIĘS S.J.    Babiak    77
315    Silesian Grain Sp. z o.o.    Ziębice    77
316    Cezar S.J.    Kręgi Nowe    77
317    MEGA-SORT Sp. z o.o.    Łazy    77
318    Les-Drób Piotrowski & Wójcik i Wspólnicy Sp.J.    Niedomice    77
319    Fabryka Ciast I Cukrów Dr Stanisława Gurgula Sp. z o.o.    Jarosław    77
320    STOCK Polska Sp. z o.o.    Lublin    77
321    DEGA S.A. ZPCH    Sianów    76
322    FIRMA PRODUKCYJNO - HANDLOWO - USŁUGOWA FANTIC GÓRSZCZAK S.J.    Głogoczów    76
323    Estate Sp. z o.o.    Raszyn    76
324    Emilia Kristof - Firma Rodzinna Sp. z o.o.    Rybnik    76
325    Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o.    Łódź    75
326    ADAM BĄK - WIEPRZ Sp. z o.o.    Wieprz    75
327    Zakłady Mięsne Unimięs Sp. z o.o.    Chrzanów    75
328    Przedsiębiorstwo Drobiarskie „Mives” Sp. z o.o.    Bełchatów    75
329    Solfrucht S.J.    Racibórz    75
330    Agroprogres Sp. z o.o.    Barwice    75
331    ELSTAR OILS S.A.    Elbląg    74
332    Czanieckie Makarony Sp. z o.o.    Czaniec    74
333    Zakład Przetwórstwa Mięsnego DWORECKI S.J.    Chojno    74
334    Zakład Mięsny BOST S.J.    Turośń Kościelna    74
335    ABEL S.J. Andrzej Kamiennik, Bogdan Wysota    Brąszewice    73
336    Mokate Sp. z o.o.    Żory    73
337    ECO - TRADE Sp. z o.o.    Gliwice    73
338    PPHU BAMAL Sp. z o.o.    Przeworsk    73
339    Rollux Halina i Marek Ciecióra S.J.    Gorzkowice    73
340    Inpol Gronikowscy S.J.    Inowrocław    73
341    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kier Klimacka Elżbieta    Chełmno    73
342    Danisco Biolacta Sp. z o.o.    Olsztyn    72
343    „MASARNIA” K. LEŚNIEWSKI, B. BIEGAŃSKI, G. SOBIECH SPÓŁKA JAWNA    Brzozie    72
344    Product Plus S.J.    Kleszczewo    72
345    PPH An-Marko Dąbrowscy S.J.    Płock    72
346    Zakłady Mięsne Andrzej Bystry    Swarzędz    71
347    PPH MIX Stanisław Pacek    Rypin    71
348    Victus S.J.    Działoszyn    71
349    Piekarnia Elektryczna Antek S.J.    Świdnica    71
350    Z.P.M. JBB Imp. - Eksp. Józef Bałdyga    Łyse    70
351    Działalnośc Produkcyjno Handlowo Usługowa Michał, Tomasz, Jan Vogt S.J.    Pleszew    70
352    Gospodarstwo Rybackie Mielno Sp. z o.o.    Mielno    69
353    Chłodnia MORS Sp. z o.o.    Zamość    69
354    Wyrób i Sprzedaż Pieczywa S.J.    Łomża    69
355    Zakład Przetwórstwa Mięsa SZAJEK - S.J.    Granowo    69
356    Inter Yeast Sp. z o.o.    Krośniewice    69
357    PPH Sum S.J.    Hrubieszów    69
358    Mlek - Pol Sp. z o.o. PPHU    Ząbkowice Śląskie    69
359    Zakład Cukierniczy MICHAŚ A. Szymczyk, K. Chojnacka-Szymczyk S.J.    Częstochowa    69
360    Cereal Partners Poland Toruń Pacyfic Sp. z o.o.    Toruń    68
361    Ozimek S.J. Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Stargard Szczeciński    68
362    ANMAR S.J Ubojnia Bydła     Rutki    68
363    Zakład Produkcyjno Handlowy - Masarnia Zapolice S.J.    Zapolice    68
364    Profesjonal Sp. z o.o. Przeds. Wielobranżowe    Adamów    68
365    Strauss Cafe Poland Sp. z o.o.    Swadzim    67
366    HORTEX HOLDING S.A.    Warszawa    67
367    PROSIACZEK Sp. z o.o.    Jeżewo    67
368    ROLMIĘS - Baniak, Kras S.J.    Ciężkowice    67
369    Sanrej Sp. z o.o.    Sanok    67
370    ZAKŁAD MIĘSNY RAJCZA EWA, JÓZEF I JACEK BARCIK S.J.    Rajcza    67
371    Emilgrana - Poland Sp. z o.o.    Pępowo    67
372    APPOL Sp. z o.o.    Łąkta Górna    66
373    Piekarnia Czubak i S-ka Włodzimierz Czubak S.J.    Łomianki    66
374    HOCHLAND POLSKA Sp. z o.o.    Kaźmierz    65
375    KOLSTAR Sp. z o.o. PPH    Kamionka    65
376    Sobieski Piekarnie Wilamowski - Zakrzewski S.J.    Mońki    65
377    Porkos S.J. Zakład Produkcji Wyrobów Garmażeryjnych    Świecie    65
378    DE HEUS Sp. z o.o.    Łęczyca    64
379    RARYTAS Sp. z o.o.    Stargard Szczeciński    64
380    BIEGUN S.J. Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Jaraczewo    64
381    Piekarnia SPOMIA Sp. z o.o.    Kalisz    64
382    FHP JANAS S.J.    Kraków    64
383    SUPERIOR Sp. z o.o.    Olsztyn    64
384    Jan - Dar Sp. z o.o.    Szubin    64
385    Novica Sp. z o.o.    Piekary Śląskie    64
386    WISAPIS Zakład Mięsny Andrzej Jurzyk    Zielonka    64
387    ŁOSOŚ Sp. z o.o. Przetwórstwo Rybne    Włynkówko    63
388    Komers - Mag S.J. PHU     Międzyrzecze Dolne    63
389    Unipiek M. Kwaśniak Spółka Komandytowa    Kwidzyn    63
390    Polfex Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    62
391    PPH Grześ Sp. z o.o.    Nysa    62
392    Agro - Smak S.J.    Opatówek    62
393    Cukiernia W.J.P. Płończak S.J.    Gdańsk    62
394    Jutar S.J.    Łagiewniki Kościelne    62
395    LAZUR Spółdzielnia Mleczarska    Nowe Skalmierzyce    61
396    Spółdzielnia Pokój    Bielsko-Biała    61
397    SARNA S.J. PUH . SA i SA    Chodzież    61
398    REVMOD Sp. z o.o. PPH    Mońki    61
399    PIM Sp. z o.o. PPHU    Brzeg    61
400    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWO USŁUGOWE GIBAR S.J.    Łódź    61
401    PMP Sp. z o.o.    Wejherowo    61
402    Gryga Sp. z o.o.    Czechowice-Dziedzice    61
403    Biurkom - Flampol Sp. z o.o.    Redło    60
404    EKO - VIT Sp. z o.o.    Łódź    59
405    Lewand Sp. z o.o.    Koronowo    59
406    Arpo S.J.    Stawiszyn    59
407    Zakład Mięsny Konarczak S.J.    Pogorzela    59
408    WAWEL S.A.    Kraków    58
409    Arkor - Piekarnia Bogienka Sp. z o.o.    Kostrzyn    58
410    Hanpol S. J. PPHU     Bytom    57
411    DOSSCHE Sp. z o.o.    Kalisz    57
412    ZAK Sp. z o.o.    Chodel    57
413    Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o.    Wałcz    56
414    PPHU Demeter S.J.    Kamieńsk    56
415    Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Węgierska Górka    56
416    Zakład Przetwórstwa Mięsa S.J.    Grudziądz    56
417    Piekarnia Rękawczyn S.J.    Gozdowo    56
418    Przedsiębiorstwo Drobiarskie Mark - Drob Irena I Piotr Markiewicz S.J.    Chludowo    56
419    Zakłady Mięsne ŁMEAT ŁUKÓW S.A.    Łuków    55
420    SPOŁEM Warszawska Spółdzielnia Spożywców Żoliborz    Warszawa    55
421    PIWNICZANKA Spółdzielnia Pracy    Piwniczna-Zdrój    55
422    AGRO Rydzyna Sp. z o.o.    Rydzyna    55
423    Gospodarstwo Rybackie Kock Sp. z o.o.    Ryki    55
424    Wytwórnia Pasz i Koncentratów Eko - Pasz Sp. z o.o.    Kotuń    55
425    PPHU Bajgiel Wiesław Reichert,Jan Wodecki S.J.    Będzino    55
426    Kompania Piwowarska S.A.    Poznań    54
427    POLSKIE ZAKŁADY ZBOŻOWE PZZ w Krakowie S.A.    Kraków    54
428    Chmarzyński- Przemysł Mięsny i Handel S.J.    Osie    54
429    AS - BABUNI Sp. z o.o.    Niemce    54
430    Arpak Sp. z o.o.    Koźmin Wielkopolski    54
431    Zakłady Rybackie Wdzydze Sp. z o.o.    Wąglikowice    54
432    Brześć Spółka Jawna Zakład Produkcji Cukierniczej Wiesław Sipa I Wspólnicy    Brześć Kujawski    53
433    Piekarnia Cukiernia Bernard i Jacek Jarzębińscy S.J.    Kościerzyna    53
434    KRAFT FOODS POLSKA S.A.    Warszawa    52
435    KOZIEGŁOWY Sp. z o.o. Zakłady Drobiarskie    Koziegłowy    52
436    System-Drob P. i W. Łosiowscy, B. Rojowicz Sp. J.    Łapanów    52
437    PW Kier SJ    Nowy Sącz    52
438    Van Pur S.A.    Warszawa    52
439    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Sierpc    51
440    CONTO Sp. z o.o. PPH    Poznań    51
441    Spółdzielnia Pracy MUSZYNIANKA    Krynica-Zdrój    51
442    ELMAS Masarnia, Punkt Uboju - Krystyna Krzyżanowska    Radom    51
443    PPH Karmel Import - Export S.J.    Hajnówka    50
444    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot J. Grot S.J.    Starowa Góra    50
445    UBOJNIA A.J.K. MATEJKA - S.J.    Opole    50
446    Zakład Rzeźniczo - Wędliniarski Nasieniak S.J.    Kietrz    50
447    Mazar Paweł Mandat, Antoni Zgrzebny, S.J.    Popów    50
448    Pamso S.A. Zakłady Mięsne    Pabianice    49
449    Rzeźnictwo Grzegorz Zyguła    Zbąszynek    49
450    Fungopol Cis S.J.    Brusy    49
451    GZELLA NET Sp. z o.o.    Osie    49
452    Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego LEWIL - IGLOKRAK Sp. z o.o.    Tarnów    48
453    Zakład Przetwórstwa Mięsnego B.Jabłoński Sp. z o.o.    Krosno    48
454    Drobex - Pasz Sp. z o.o.    Solec Kujawski    48
455    Bochen Piekarsko - Ciastkarska Spółdzielnia Pracy    Gdynia    48
456    Zakład Mięsny Pelikan Sp. z o.o.    Białystok    48
457    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w grodzisku Mazowieckim    Grodzisk Mazowiecki    47
458    BROMILK Sp. z o.o. Mleczarskie PPH    Brodnica    47
459    AGROMAKS Sp. z o.o.    Nowa Sucha    47
460    Magsam Eksport - Import Sp. z o.o.    Warszawa    47
461    Hand - Piek Sp. z o.o.    Kamień Krajeński    47
462    Dróbaleks S.J. Zakład Przemysłu Mięsnego    Aleksandrów Kujawski    47
463    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE ARCHITEKTON Sp. z o.o.    Miechów    47
464    Cykoria S.A.    Wierzchosławice    46
465    EKOPLON S.A.    Szydłów    46
466    ZENTIS POLSKA Sp. z o.o.    Żelków-Kolonia    46
467    Zakłady Mięsne H.A.M. Cichoń i Wspólnicy S.J.    Radzionków    46
468    Lomania Polsko - Francuska Sp. z o.o.    Kościan    46
469    HANDEL, PRODUKCJA, USŁUGI TUKA M.POZORSKI, J.SZYSZKO S.J.    Kołobrzeg    46
470    ARPOL Sp. z o.o.    Władysławowo    46
471    Piekarz S.J.    Świdnica    46
472    GOLIARD Sp. z o.o.    Rudniki    45
473    JAWORSKI S.J. Suszarnia Warzyw    Błonie    45
474    EDEN SPRINGS Sp. z o.o.    Krzeszowice    45
475    PODRAVKA POLSKA Sp. z o.o.    Kostrzyn nad Odrą    45
476    Wimar - Chłodnia Sp. z o.o.    Radwanków Szlachecki    45
477    NEOROL Sp. z o.o.    Chrzan    44
478    Rzemieślnik Sp. z o.o.    Nowy Sącz    44
479    Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw VORTUMNUS Sp. z o.o.    Skołyszyn    44
480    Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Goleniowie    Goleniów    44
481    Tasomix Sp. z o.o.    Nowe Skalmierzyce    44
482    UNIPASZ S.J.    Siemiatycze    44
483    Wytwórnia Octu i Majonezu OCETIX Sp. z o.o.    Grudziądz    43
484    Łabimex Sp. z o.o.    Przemęt    43
485    BIO - AGRO Sp. z o.o.    Dobryszyce    43
486    Sharman Sp. z o.o.    Pyrzyce    43
487    ATZ Sp. z o.o.    Czyżew-Osada    43
488    PPUH Ad - Pol Adolf Szweda, Dorota Szweda S.J.    Nowa Wieś    43
489    Benus Sp. z o.o.    Poznań    42
490    Lukullus Sp. z o.o. Spółka Komandytowa    Leoncin    42
491    Milkpol S.A.    Czarnocin    41
492    TECHNA POLOGNE Sp. z o.o.    Wrocław    41
493    Unopol S.J    Lisia Góra    41
494    PAN Centrum Słodkiej Dekoracji Sp. z o.o.    Poznań    41
495    Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA    Wysokie Mazowieckie    40
496    BAKOMA - BIS Sp. z o.o.    Kozienice    40
497    LAURIN SEAFOOD Sp. z o.o.    Lębork    40
498    Veni Sp. z o.o.    Kielce    40
499    Vion Poland Sp. z o.o.    Warszawa    40
500    ROLMAX Sp. z o.o. PPHU    Susz    39
501    McLEAN BROTHERS POLAND Sp. z o.o.    Szczecin    39
502    OSMOFROST Sp. z o.o.    Strzyżewice    39
503    TAURUS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego    Pilzno    39
504    ZPS Łojewski Sp. z o.o.    Książ Wielkopolski    39
505    Piekarnia Żytnia S.J.    Wyszków    39
506    Keksik Gomulska i Wspólnicy S.J.    Głowno    38
507    BAKOMA Sp. z o.o.    Warszawa    37
508    Młyn Dalachów S.J.    Rudniki    37
509    Zakład Produkcyjno-Handlowy Kleina Spółka Komandytowa    Nowe    37
510    ZOTT - POLSKA Sp. z o.o.    Opole    36
511    Libra Polska Sp. z o.o.    Warszawa    36
512    Biak - Mas S.J.    Wolanów    36
513    Przetwórstwo Mięsne Cieszyn Sp. z o.o.    Cieszyn    35
514    Spółdzielcza Agrofirma Szczekociny    Szczekociny    35
515    POLAN Polsko-Francuska Sp. z o.o. Jont Venture    Żabno    35
516    POPRAD Sp. z o.o.    Muszyna    35
517    ONIX Sp. z o.o.    Zakrzewo    35
518    Koral S.A.    Tczew    35
519    Gerwazy Sp. z o.o. Zakład Produkcji Garmażeryjnej    Lublin    35
520    PPUH WOSEBA Sp. z o.o.    Odolanów    34
521    COCA - COLA HBC POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    34
522    PPH INTERFOOD Sp. z o.o.    Mroków    34
523    Chłodnie Gomar Sp. z o.o.    Radom    34
524    MURAWSCY SPÓŁKA JAWNA LECHOSŁAW MURAWSKI    Żerków    34
525    Agrohurt Dojrzewalnia Serów S.J.    Mońki    34
526    Caterpol Sp. z o.o.    Wolsztyn    34
527    SPOŁEM Wytwórcza Spółdzielnia Pracy    Kielce    33
528    Spółdzielnia Piekarsko-Ciastkarska    Warszawa    33
529    Kerry Polska Sp. z o.o.    Kielce    33
530    BIOFLUID S.J.    Górki Małe    33
531    Przeds. Przetwórstwa Artykułów Spożywczych Zgoda Sp. z o.o.    Grzybowo    33
532    Cukiernia- Piekarnia Woźniak Sp. z o.o.    Szczecin    33
533    DELIC - POL S.A.    Kamyk    32
534    MARINO Sp. z o.o.    Poznań    32
535    Zakład Przetwórstwa Mięsnego GAIK Andrzej Gaik    Niedośpielin    32
536    Grabo Gałuszka Sp.J. P. P. H. i Chłodnie Składowe    Bielsko-Biała    32
537    WYTWÓRNIA PASZ BŁOTNICA Sp. z o.o.    Strzelce Opolskie    32
538    Zakłady Mięsne Mielczarek S.J.    Komorniki    31
539    PPH WIT - POL S.J.    Radom    31
540    WODEX Sp. z o.o. ZPH    Stalowa Wola    31
541    Zakład Mięsny Smak - Górno Sp. z o.o.    Górno    31
542    Firma Drobiarska Sp. z o.o.    Strzegom    31
543    Superior - Strefa S.J.    Dobre Miasto    31
544    PROBIO Profesjonalne Żywienie Paweł Benedykciński    Radziejów    31
545    PPHU Telest Sp. z o.o.    Pieniężno    30
546    Fabryka Cukiernicza KOPERNIK S.A.    Toruń    30
547    FRITAR S.A. Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego    Tarnów    30
548    CREDIN POLSKA Sp. z o.o.    Sobótka    30
549    Agrozam Sp. z o.o.    Zamość    30
550    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „Tanis” K.Pyzara T.Pyzara M.Pyzara A.Pyzara Sp. J.    Stalowa Wola    30
551    Zakład Mięsny Dobrowolscy Sp. z o.o.    Wadowice Górne    29
552    Animals Sp. z o.o.    Tarnów    29
553    JANA Średzka Spółdzielnia Mleczarska    Środa Wielkopolska    28
554    Atlanta Poland S.A.    Gdańsk    28
555    TERRAVITA Sp. z o.o.    Poznań    28
556    Młyn Zbożowy Jerzy Łaszkiewicz i Synowie S.J.    Szadek    28
557    Przedsiębiorstwo Rolno-Spożywcze Agrobałt Sp. z o.o.    Gdynia    28
558    Piekarnie Lubaszka Sp. z o.o.    Warszawa    27
559    DOTI S.J. Wytwornia Wyrobów Czekoladowych    Kąty Wrocławskie    27
560    Dominik Sp. z o.o.    Wielogłowy    27
561    Dębowa Polska S.J.    Siedlec    26
562    Firma Cukiernicza Solidarność - Rok Założenia 1952 Sp. z o.o.    Lublin    26
563    FSB Piekarnie Sp. z o.o.    Michałów-Reginów    26
564    Super Smak Sp. z o.o.    Jeziorany    26
565    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Czarnków    25
566    HJ HEINZ POLSKA S.A.    Krobia    25
567    PPHU ALGAS Szatan Sylwester, Ciepał Helena, Szatan Barbara S.J.    Sosnowiec    25
568    PPU BELIN Zakład Pracy Chronionej - Wojciech Lenartowicz, Roman Erdmann, Andrzej Nowak S.J.    Poznań    25
569    Instanta Sp. z o.o.    Żory    25
570    Lila Sp. z o.o. PPH    Gdynia    25
571    Ternaeben Polska Sp. z o.o.    Łeba    24
572    CHRIST Sp. z o.o.    Wieliczka    24
573    Kros Sp. z o.o. PPH    Głodowo    24
574    USTRONIANKA Sp. z o.o.    Ustroń    23
575    LANTMANNEN AXA POLAND Sp. z o.o.    Poznań    23
576    Jahiro Sp. z o.o.    Widziszewo    23
577    WĘDLINKA S.J. PHU    Dobrydział    23
578    Nasz Drób Sp. z o.o.    Ujrzanów    23
579    Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Masarnia S.J.    Bieżuń    23
580    Dawidczyk Kazimierz i Wspólnicy S.J.    Ostrołęka    23
581    California Fitness Polska Sp. z o.o.    Wojcieszyn    23
582    PIEKARNIA KRUCZEK ZBIGNIEW KRUCZEK I S.J.    Kraków    23
583    Al Ba Sp. z o.o.    Białystok    23
584    Rzeźnia Braci Szybcio S.J.    Mońki    23
585    Bax S.J.    Wieruszów    23
586    Zakłady Mięsne Nowak Sp. z o.o. Sp. Komandytowa    Gdańsk    23
587    DROSED S.A.    Siedlce    22
588    KNAPIK S.J.    Alwernia    22
589    FOOD SERVICE Sp. z o.o.    Rawa Mazowiecka    22
590    PHZ JUR - GAST Sp. z o.o.    Wisła    22
591    Wabo Sp. z o.o.    Warszawa    22
592    Kalmar S.J.    Szczodrowice    22
593    Twist Sp. z o.o.    Rybnik    22
594    FRUCTON Przetwórnia Owoców i Warzyw S.J.    Kalisz    21
595    NORDIS Chłodnie Polskie Sp. z o.o.    Zielona Góra    21
596    BROMARGO Sp. z o.o.    Margońska Wieś    21
597    NORD Zakład Produkcji Cukierniczej Sp. z o.o.    Szczecin    21
598    Zakład Przetwórstwa Mięsnego ŁUKOSZ S.J.    Jaworze    21
599    Stek - Pol S.J. Przetwórstwo Mięsa    Grabów nad Prosną    21
600    GRUPA ŻYWIEC S.A.    Żywiec    20
601    SERWAR Sp. z o.o.    Warszawa    20
602    SADEŁKO S.J. Zakład Masarski    Jedlińsk    20
603    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE FULAR S.J.    Bejsce    20
604    Piekarnia Krys - And S.J.    Bydgoszcz    20
605    Zakład Mięsno - Wędliniarski Kaminiarz S.J.    Święciechowa    19
606    Piekarnia Merk S.J.    Suwałki    19
607    Zakład Przemysłu Mięsnego M.P. Ławniczak S.J.    Janowiec Wielkopolski    19
608    Zakład Obrotu Towarowego „Siarkopol” Sp. z o.o.    Tarnobrzeg    19
609    Zakłady Mięsne Werbliński Sp. z o.o.    Kalisz    18
610    M Zakład Masarski D i I. Pachwicewicz S.J.    Bielsk Podlaski    18
611    Przeds. Hektor Sp. z o.o.    Działoszyn    18
612    Młyn Handlowy Potoccy Włodzimierz Potocki, Witold Potocki Sp. j.    Sulmierzyce    18
613    UNIVERSAL LEAF TOBACCO Poland Sp. z o.o.    Jędrzejów    17
614    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Jarocin    17
615    CSM Polska Sp. z o.o.    Warszawa    17
616    TOREX Sp. z o.o.    Czerwińsk nad Wisłą    17
617    MAKÓW Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Spożywczego    Skaryszew    17
618    DORAL S.J.    Kłodzko    17
619    Zakład Masarski Stanisław Rąbała    Pelplin    17
620    Zakłady Mięsne Piekarscy Sp. J.    Rokiciny    17
621    Ekord Sp. z o.o.    Gdynia    17
622    Amba Sp. z o.o.    Łódź    17
623    Rzeźnictwo i Wędliniarstwo Sarnowscy S.J.    Byczyna    17
624    Ubojnia Drobiu Wojszki S.J.    Mońki    17
625    Spółdzielnia Mleczarska W Łużnej    Łużna    17
626    Cukiernia-Piekarnia Maciuś S.J.    Sosnowiec    17
627    Dymek S.J.    Grajewo    16
628    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE PIĄTKA PIOTR SIKORA I WSPÓLNICY S.J.    Myślenice    16
629    BŁACHUT Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Żywiec    15
630    Zakłady Mięsne Sobkowiak Ireneusz Sobkowiak    Siedlec    15
631    Zakłady Przemysłu Mięsnego Konspek S.J.    Skołyszyn    15
632    Zakład Masarski Produkcyjno-Handlowy Andrzej Nadobny i Wspólnicy S.J.    Debrzno    15
633    ZAKŁAD DOŚWIADCZALNO-PRODUKCYJNY PRZETWÓRSTWA SPOŻYWCZEGO MAS-AR Sp. z o.o.    Szczecin    15
634    Ubojnia Zwierząt Rzeźnych Rta Szwagrzak S.J.    Złoczew    15
635    Healthy Food Production S.A.    Kobierzyce    14
636    Frito Lay Poland Sp. z o.o.    Grodzisk Mazowiecki    13
637    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Ligota Sp. z o.o.    Ligota    13
638    Konspol Holding Sp. z o.o.    Nowy Sącz    13
639    UREN NOVABERRY Sp. z o.o.    Lublin    13
640    Wędzenie i Przetwórstwo Ryb Rafa S.J.    Władysławowo    13
641    PPHU Mas - Pol S.J.    Majków Duży    13
642    Angela S.J. FPHU    Sękowa    13
643    Stek - Pol Sp. z o.o.    Mleczków    13
644    Darmąk S.J.    Kłoczew    13
645    KAMIS S.A.    Stefanowo    12
646    APIS Spółdzielnia Pszczelarska    Lublin    12
647    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Kowalew Dobrzyca    Kowalew    12
648    Wytwórnia Pasz SOLPASZ Sp. z o.o.    Nowa Sól    12
649    Fabryka Likierów Tarpan Sp. z o.o.    Szczytno    12
650    Zakład Mięsny Żeleźniki Ratyńscy S.J.    Miedzna    12
651    Piekarnia - Tomasz Kozłowski Sp. z o.o.    Łuków    12
652    AMBRA S.A.    Warszawa    11
653    Zakłady Tłuszczowe Bielmar Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    11
654    MIX S.A.    Gdańsk    11
655    ASPROD Sp. z o.o.    Kliniska Wielkie    11
656    Henglein Gmbh Polska Sp. z o.o.    Katowice    11
657    Piekarnia Małopolska S.J.    Mińsk Mazowiecki    11
658    Paluch Sp. z o.o.    Warszawa    11
659    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hańderek S.J.    Buczkowice    10
660    Ybbstaler Fruit Polska Sp. z o.o.    Chełm    10
661    JURAJSKA Spółdzielnia Pracy    Myszków    10
662    EXCELSIOR - DELIKATESY Sp. z o.o.    Darłowo    10
663    Zakład Mięsny Wierzejki J.M.Zdanowscy Sp. J.    Trzebieszów    10
664    Rzeźnia Mięspol Sp. z o.o.    Żuromino    10
665    Rzeźnictwo - Wędliniarstwo Józef, Sylwester i Jolanta Maryniak S.J.    Rychtal    10
666    PPHU Osłonka S.J.    Święciechowa    10
667    Zakład Przetwórstwa Mięsnego J.S.A.J. Mielczarek S.J.    Rusiec    10
668    Piekarnia Jizis S.J.    Warszawa    10
669    Zakłady Mięsne Berger S.J.    Rydułtowy    10

Pozostałe firmy branży spożywczej

670    Wytwórnia Pasz Piast II Sp. z o.o.    Płońsk    9
671    MD Trade S.J.    Gniezno    9
672    Makasar Sp. z o.o.    Śrem    9
673    ZAKŁAD PRODUKCJI CUKIERNICZEJ CYMES JERZY KLECHA, WITOLD KLECHA S.J.    Kłobuck    9
674    Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu    Gostyń    8
675    McCAIN POLAND Sp. z o.o.    Chociwel    8
676    Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Tomaszów Lubelski    8
677    SEKO S.A.    Chojnice    8
678    SŁODOWNIA SOUFFLET POLSKA Sp. z o.o.    Poznań    8
679    Rzeźnictwo i Handel - Kapecki S.J.    Kozy    8
680    Zakłady Mięsne Viola Meyer Sp. z o.o.    Lniano    7
681    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Ostrów Wielkopolski    7
682    Koppol Sp. z o.o. PPU    Miejska Górka    7
683    Eko-Pol Sp. z o.o.    Łęg Tarnowski    7
684    PHUP K.W.S. Żabczyńscy S.J.    Łaskarzew    7
685    SPYRKA Sp. z o.o.    Niedźwiedź    6
686    NIEDŹWIEDZICE Sp. z o.o. Spółka Rybacka    Chojnów    6
687    Matro Masarnia S.J.    Rawicz    6
688    Witex S.J.    Benice    6
689    Fabryka Osłonek Białkowych FABIOS S.A.    Maków Podhalański    5
690    Kusy Przetwórstwo Mięsne S.J.    Bełchatów    5
691    CUKIERNIA - PIEKARNIA B & M WENTA S.J.    Lębork    5
692    Hela - Prima Sp. z o.o.    Karczew    5
693    EKOLAND Sp. z o.o.    Tychy    4
694    Hodowla i Ubój Indyka BIODAMA Sp. z o.o.    Sława    4
695    Uren Coldstores Sp. z o.o.    Lublin    4
696    Mark S.J.    Gózd    4
697    Varia Sp. z o.o. PPH    Sosnowiec    4
698    Aurora Polska Sp. z o.o.    Kutno    4
699    Zakład Masarski ZDRÓJ S.J.    Nowy Sącz    3
700    ROLNIK Sp. z o.o.    Mikołów    3
701    FRUBELLA PROCESSING Sp. z o.o.    Białobrzegi    3
702    Aquator Sp. z o.o.    Ostrzeszów    3
703    Sezam Sp. z o.o.    Chodzież    3
704    Spółdzielnia Chłopska Pług    Kolbuszowa    3
705    Euro - Duda Sp. z o.o.    Warszawa    3
706    NORDFISH Sp. z o.o.    Białystok    2
707    Firma Marcinkowscy Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego    Zbęchy-Pole    2
708    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Limanowej    Limanowa    2
709    Ubojnia Zwierząt Rzeźnych Dragon S.J.    Rogóźno    2
710    Gub S.J. PPH    Suwałki    2
711    Spółdzielnia Mleczarska Ryki    Ryki    1
712    MARDI Sp. z o.o.    Biskupiec    1
713    HAND - MIĘS Spółdzielnia Rolnicza - Murzynówko    Nowe Miasto    1
714    Zakład Przetwórstwa Spożywczego RYBMOR S.J.    Pokrzywnica    1
715    Mazurskie Grzybki Sp. z o.o.    Jedwabno    1
716    MLEKPOL Spółdzielnia Mleczarska    Grajewo    0
717    STARCO Spółdzielnia Mleczarska    Stargard Szczeciński    0
718    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Włoszczowa    0
719    SŁOWIANKA Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów    Szczecinek    0
720    Kilargo Sp. z o.o.    Chechło Pierwsze    0
721    ELSA Sp. z o.o.    Warszawa    0
722    JANTOŃ S.A. Spółka komandytowa    Dobroń    -1
723    Przedsiębiorstwo Piekarskie w Lublinie Sp. z o.o.    Lublin    -1
724    Wytwórnia Pasz LIRA Sp. z o.o.    Krzywiń    -1
725    Ferm - Pasz S.J. Przeds. Produkcji Pasz    Baboszewo    -1
726    Almar Sp. z o.o.    Kartuzy    -1
727    Sokpol - Koncentraty Sp. z o.o.    Wilków    -1
728    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska GARWOLIN    Wola Rębkowska    -2
729    NAŁĘCZÓW ZDRÓJ Sp. z o.o.    Nałęczów    -2
730    Barbara Luijckx Sp. z o.o. Zakład Produkcji Cukierniczej    Latkowo    -2
731    Piekarnia - Ciastkarnia S.J.    Krzyż Wielkopolski    -2
732    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Stanisław Tomaszewski, Małgorzata Sobik, Sławomir Tomaszewski S.J.    Środa Wielkopolska    -2
733    Zakład Masarski - Anna Lewandowska Sp. z o.o.    Rogowo    -3
734    JAWO S.J.    Częstochowa    -3
735    NETTA II S.J. MIESZLNIA PASZ PPH    Netta Druga    -3
736    PHPU IMEX Marek - Sala Sp. z o.o.    Brzesko    -3
737    Lumipol - Ludwikowski, Mielczarek S.J.    Wierzchlas    -3
738    Zamrażalnia Vidansonder Sp. z o.o.    Brochów    -3
739    Kujawska Spółdzielnia Mleczarska    Włocławek    -4
740    EXDROB S.A. Kutnowskie Zakłady Drobiarskie    Kutno    -4
741    TAJA Sp. z o.o.    Nieszawa    -4
742    Agro - Danmis Gramowscy S.J.    Wyszyny    -4
743    Optima Słodownia Pneumatyczna Sp. z o.o.    Poznań    -4
744    ZPHU Moryń Włodarczyk i Moryń sp. j.    Siemkowice    -4
745    Gabi Centrum Sp. z o.o.    Jastrzębie-Zdrój    -4
746    Rex S.J.    Dziwnów    -4
747    SŁAWA Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Mięsnego    Sława    -5
748    Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J. Dyczewscy    Suwałki    -5
749    Admirał Sp. z o.o.    Lędziny    -5
750    Lear S.J.    Świdwin    -5
751    Ubojnia Zwierząt Bogacz S.J.    Radomsko    -5
752    Zakłady Mięsne Kościerzyna Sp. z o.o.    Kościerzyna    -5
753    CHMIELNIK - ZDRÓJ S.A.    Chmielnik    -6
754    POLPAIN - WANDA Sp. z o.o.    Płock    -6
755    Masarnia Solmex S.J.    Brzeziny    -6
756    Waldi Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Grodzisk Wielkopolski    -6
757    Forum S.J.    Sycewice    -6
758    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Śrem    -7
759    KAWIKS S.J. PPHU    Widawa    -7
760    Gospodarstwo Rybackie w Starzawie Sp. z o.o.    Starzawa    -7
761    Masarnia Radymno S.J.    Radymno    -7
762    KARSTUSZ S.J.    Karolewo    -7
763    Record Sp. z o.o. Zakład Produkcji Pasz i Zanęt Wędkarskich    Białe Błota    -7
764    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Pęczniewie    Pęczniew    -7
765    Spółdzielnia Ogrodnicza Export - Import    Zwoleń    -8
766    AGROCENTRUM Sp. z o.o.    Kolno    -8
767    CHEMET Sp. z o.o.    Plewiska    -8
768    Anna Plus Sp. z o.o. Przetwórnia Owoców i Warzyw    Bierutów    -8
769    MARTEA Sp. z o.o.    Chrzanów    -8
770    Zakład Mięsny Radmas S.J.    Radzymin    -9
771    Społem PSS Spójnia    Miastko    -9
772    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Maxpol Sp. z o.o.    Kuźnia Raciborska    -9
773    Gospodarstwo Rybackie Bytów Sp. z o.o.    Bytów    -9
774    BAKALLAND S.A.    Warszawa    -10
775    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Rawicz    -10
776    Przedsiębiorstwo Rol - Ryż Sp. z o.o.    Gdynia    -10
777    Piekarnia - Cukiernia Bronisława i Michał Łobza S.J.    Zaniemyśl    -10
778    Młyn Handlowo - Usługowy S.J.    Wodzierady    -10
779    Rodar - Firma Zbozowa Sp. z o.o.    Łubianka    -10
780    Aqua Farm Sp. z o.o.    Koszalin    -10
781    Perry Sp. z o.o. PPH    Morzeszczyn    -10
782    SOBSMAK Sp. z o.o.    Wołomin    -11
783    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Nowy Sącz    -11
784    Spółdzielnia Mleczarska Bieluch w Chełmie    Chełm    -11
785    SARIA POLSKA Sp. z o.o.    Warszawa    -11
786    Polska Woda Sp. z o.o.    Ozorków    -11
787    Zakład Mięsny Piotr Rachel Sp. z o.o.    Łęka Opatowska    -11
788    Gminna Spółdzielnia SAMOPOMOC CHŁOPSKA    Oborniki Śląskie    -11
789    Zakład Mięsny Danuta Pawliszyn, Bogusław Pawliszyn S.J.    Świerczów    -11
790    Mleksam Sp. z o.o.    Wrzeszczów    -11
791    Ardex Wytwórnia Pasz S.J.    Sochaczew    -11
792    KADE Sp. z o.o.    Gdynia    -11
793    Osi Food Solutions Poland Sp. z o.o.    Warszawa    -12
794    INTERFRYS - KUSOWO Sp. z o.o.    Słupsk    -12
795    UNIFREEZE Sp. z o.o.    Górzno    -12
796    Zakład Mięsny „Nowopol” Krzysztof Chmielewski, Andrzej Nowocień, Grażyna Nowocień Sp. J.    Jedlińsk    -12
797    Rozlewnia Wód Mineralnych Sopel Sp. z o.o.    Muszyna    -12
798    Korporacja Kupców Lubelskich Sp. z o.o.    Lublin    -12
799    EMIG Sp. z o.o.    Warszawa    -13
800    KRUGER POLSKA Sp. z o.o.    Ostrów Mazowiecka    -13
801    Wytwórnia Mieszanek i Koncentratów Paszowych Sp. z o.o.    Kobylin    -13
802    Zakład Mięsny Mościbrody Sp. z o.o.    Wiśniew    -13
803    Masarnia Zbigniew Giża S.J.    Żarówka    -13
804    JOGO Łódzka Spółdzielnia Mleczarska    Łódź    -14
805    ELMAR Lesiuk S.J. PHU    Biała Podlaska    -14
806    PPHU DEMEX Sp. z o.o.    Warszawa    -14
807    Przetwórstwo Mięsne Załoga S.J.    Piotrków Trybunalski    -14
808    MŁYNEX Dobkowscy S.J.    Augustów    -14
809    Ankorp Sp. z o.o.    Kraków    -14
810    Anna S.J.    Łąck    -14
811    Młyn Żuławy Sp. z o.o.    Bałdowo    -14
812    MLEKTAR S.A.    Tarnów    -15
813    Pol - Pasz Sp. z o.o.    Siedlce    -15
814    CHIPITA POLAND Sp. z o.o.    Warszawa    -15
815    Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Miazek S.J.    Łódź    -15
816    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Lubiewo z Siedzibą w Klonowie    Klonowo    -15
817    Laguna S.J.    Łebcz    -15
818    Zakład Przetwórstwa Mięsnego E. Smolarek i M. Smolarek S.J.    Kościan    -16
819    PIRS PPH Sp. z o.o.    Darłowo    -16
820    Euro - Code S.J.    Nowy Sącz    -16
821    Nutrimix Polska Sp. z o.o.    Niepruszewo    -16
822    Spin - Spółdzielczy Zakład Pracy Chronionej    Chełm    -16
823    FPH Sokół S.J.    Siemiatycze    -16
824    Matbud Sp. z o.o.    Mielec    -16
825    Zespół Młynów w Chełmie Sp. z o.o.    Chełm    -17
826    Frigoopol S.A.    Opole    -17
827    NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o.    Opole    -17
828    Wielkopolska Wytwórnia Żywności PROFI Sp. z o.o. S.K.A.    Grabów nad Prosną    -17
829    WIPASZ S.A.    Olsztyn    -17
830    Orzech Sp. z o.o. ZPOW    Kolbuszowa    -17
831    Masarnia Bieniek    Piotrków Trybunalski    -17
832    Prem - Vit S.J.    Inowrocław    -17
833    WOSANA S.A.    Andrychów    -18
834    Kulinaria S.A.    Tychy    -18
835    Kamil S.J.    Roszki-Wodźki    -18
836    Zakład Cukierniczo - Piekarniczy Jaszewscy S.J.    Lipno    -18
837    Zakład Rzeźniczo - Wędliniarski S.J.    Lubomia    -18
838    Piekarnia Ziarenko S.J.    Bydgoszcz    -18
839    Obojan Sp. z o.o.    Stężyca    -18
840    PPHU BMC Jerzy Szczepankowski    Władysławowo    -19
841    Eskimos S.A.    Konstancin-Jeziorna    -19
842    Masarnia Dominik S.J.    Łęczyce    -19
843    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Czaplinie    Góra Kalwaria    -19
844    Koliber S.J.    Zgierz    -19
845    Przedsiębiorstwo BILT Sp. z o.o.    Bielsko-Biała    -20
846    Agro - Visbek - Bydgoszcz Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -20
847    BOMADEK Sp. z o.o.    Trzebiechów    -20
848    Zakład Przetwórstwa Mięsnego KONIAREK    Strzelce    -20
849    SANO - Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o.    Sękowo    -20
850    VITPOL PW    Stawiszyn    -21
851    AGRO - HANDEL Sp. z o.o.    Krzywiń    -21
852    PPH Vidan S.J.    Brochów    -21
853    OJC Sp. z o.o.    Wisowa    -21
854    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu    Łowicz    -22
855    Bonduelle - Polska S.A.    Warszawa    -22
856    SUEMPOL Sp. z o.o.    Bielsk Podlaski    -22
857    AKWEN III S.J. Zakład Usługowo - Handlowy Przetwórstwa Rybnego    Staszów    -22
858    REGIS Sp. z o.o.    Kraków    -22
859    Farmpasz Sp. z o.o.    Narew    -22
860    Zakład Masarski MARETA Teresa i Andrzej Kołbuk, Elżbieta i Wiesław Kacprzak S.J.    Kobyłka    -22
861    Zakład Mięsny MK S.J. - Norbert Maciejewski,Tadeusz Kurzawa    Kobylin    -22
862    PPUiH BOFMAR S.J.    Pszczyna    -22
863    Edal S.J.    Lisków    -22
864    Perfect Plus Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Gastronomicznego    Łódź    -22
865    Adamek Sp. z o.o.    Kraków    -22
866    LIMARO Tymińska, Mania Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych S.J.    Mosina    -23
867    MRÓZ S.A.    Borek Wielkopolski    -23
868    FUTREX Sp. z o.o.    Żdżary    -23
869    CUPROD Sp. z o.o.    Kluczbork    -23
870    Aromat Snack Sp. z o.o.    Trzebielino    -23
871    Rzeźnictwo Tłoki Artur Maik Sp. z o.o.    Wolsztyn    -23
872    OLEKO EB Sp. z o.o.    Mała Klonia    -23
873    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Strzelce Opolskie    -23
874    Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A.    Białystok    -24
875    RZEŹNIA MRÓZ Sp. z o.o.    Koźmin Wielkopolski    -24
876    Przeds. Produkcyjne Polutil S.J.    Lniano    -24
877    LINODRÓB S.J. Zakład Drobiarski    Świecie    -25
878    Przedsiębiorstwo Zbożowo - Młynarskie PZZ w Stoisławiu S.A.    Mścice    -26
879    ALEXPOL INTERNATIONAL Sp. z o.o.    Warszawa    -26
880    MARINUS Sp. z o.o.    Świnoujście    -26
881    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Lipinki    -26
882    Masfrost Sp. z o.o.    Tolkmicko    -27
883    Majonezy Spółdzielnia Pracy Produkcyjno-Handlowa w Kętrzynie    Kętrzyn    -28
884    Spółdzielnia Mleczarska w Żurominie    Żuromin    -28
885    AVES Sp. z o.o.    Zduńska Wola    -28
886    PPHU Adas Sp. z o.o.    Leszno    -28
887    Zakład Cukierniczy WACUŚ Zbigniew Marek, mgr inż. Czesław Woźniak S.J.    Nysa    -28
888    OMG Sp. z o.o.    Stara Kornica    -28
889    SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W SKARSZEWACH    Skarszewy    -28
890    PRZEDSIĘBIORSTWO OBSŁUGI ROLNICTWA PRO-AGRO WYTWÓRNIA PASZ I KONCENTRATÓW Sp. z o.o.    Radomin    -28
891    FRUKTOSAD Sp. z o.o.    Chodel    -28
892    Hipsz Sp. z o.o.    Wrocław    -29
893    Rzeźnictwo-Wędliniarstwo S.J.    Rybnik    -29
894    Komirex S.J. PPUH    Siemiatycze    -29
895    KOCH Sp. z o.o.    Szczecin    -29
896    PROMAROL - PLUS Sp. z o.o.    Ciepielówek    -29
897    Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A.    Luboń    -30
898    ADM Szamotuły Sp. z o.o.    Szamotuły    -30
899    Bastik Sp. z o.o.    Koźmin Wielkopolski    -30
900    PUH Ryba Sp. z o.o.    Oleśnica    -30
901    Rzeźnictwo - Wędliniarstwo Zbigniew i Mariusz Król S.J.    Międzybórz    -30
902    Przetwórstwo Mięsa Konkol Henryk Konkol, Dariusz Konkol, Sylwia Nawrocka S.J.    Bolszewo    -30
903    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska    Prudnik    -31
904    Zakład Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Tomaszów Lubelski    -31
905    Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego Tadeusz Górski    Grudziądz    -31
906    JAGR PHU Jan Grabiński    Warlubie    -32
907    CD S.A.    Warszawa    -32
908    DEMI Spółdzielnia Mleczarska    Góra    -32
909    Produkcja Mięsa i Wędlin SZWEDZIK S.J.    Radomsko    -32
910    Kowalewski Sp. z o.o.    Sieradz    -32
911    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Szczurowej    Szczurowa    -32
912    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Lipno    -32
913    S - Hurt Sp. z o.o.    Warszawa    -32
914    Zakład Przetwórstwa Mięsnego Oskowo Sp. z o.o.    Lębork    -33
915    PPH Rojber S.J.    Katowice    -33
916    Mane Polska Sp. z o.o.    Raszyn    -33
917    Zakład Przetwórstwa Ryb Mirko B.krasnoborski S.J.    Słupsk    -33
918    Zakłady Przetwórstwa Zbożowo Młynarskiego Sp. z o.o. w Kruszwicy    Kruszwica    -34
919    Eurohansa Sp. z o.o.    Toruń    -34
920    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bochni    Bochnia    -34
921    Punkt Uboju Zwierząt Rzeźnych S. Rogus, Józef Choma, J. Dydo Sp.J.    Straszęcin    -34
922    Frykas Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Spożywczej    Kościan    -34
923    OSTROWIN - CENTRUM Sp. z o.o.    Ostrów Wielkopolski    -35
924    Zakład Uboju, Skupu i Przetwórstwa Mięsnego S.J.    Brzozów    -35
925    Zakład Przetworstwa Mięsnego S.J.    Gryfice    -35
926    Przeds. Realizacji Maszyn Dla Przemysłu Spożywczego Consumasz Sp. z o.o.    Poznań    -35
927    SPOŁEM PSS w Piasecznie    Piaseczno    -36
928    PHILIP MORRIS POLSKA S.A.    Kraków    -36
929    PPHiU Plon w Orsku Sp. z o.o.    Rudna    -36
930    Chmarzyński - Przemysł Mięsny i Handel Sp. z o.o.    Osie    -36
931    Wielkopolskie Zakłady Mięsne AGRICO Sp. z o.o. ZPCh    Kalisz    -36
932    Masarnia Dzier-Mięs S.J.    Skoroszyce    -36
933    Paszowit S.J. Lucjan i Maria Latoń    Grabów nad Prosną    -36
934    Hemi S.J.    Sokołów Podlaski    -36
935    ORION Jerzy Czernek    Łódź    -37
936    Uczta Polska Sp. z o.o.    Białystok    -37
937    Zakłady Mięsne mgr inż. Wojciech Dobija    Żywiec    -38
938    VITAPOL S.J.    Podkowa Leśna    -38
939    Wytwórnia Pasz i Koncentratów FARMER S.J. Janina i Czesław Błaszczyk    Nowe Skalmierzyce    -38
940    BOREX - BECON S.J.    Skawina    -38
941    Union Chocolate Sp. z o.o.    Ciechocinek    -38
942    Gospodarstwo Rybackie GOSŁAWICE Sp. z o.o.    Konin    -39
943    BOGMAR TRAPER Sp. z o.o.    Warszawa    -39
944    Promięs S.J.    Opole    -40
945    FABRYKA PIECZYWA CUKIERNICZEGO SAN - PAJDA Sp. z o.o.    Jarosław    -40
946    TAB Sp. z o.o.    Warszawa    -40
947    PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE AQUAMAR Sp. z o.o.    Pasieka    -41
948    MOKATE Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa    Ustroń    -42
949    Zakłady Jajczarskie Ovopol Sp. z o.o.    Nowa Sól    -42
950    Zakład Drobiarski Chłodnia Skladowa Export - Import Stanisław Bik    Jędrzejów    -42
951    FVZ Deli - Meat Polska Sp. z o.o.    Orzesze    -42
952    Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska    Pępowo    -42
953    HERBAPOL LUBLIN S.A.    Lublin    -43
954    JAKO Sp. z o.o.    Żelazków    -43
955    APIPOL - FARMA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Pszczelarsko Farmaceutyczne    Myślenice    -44
956    BEWA Sp. z o.o. Towarzystwo Gospodarcze    Piaski    -44
957    MARWOJ S.J. Przed. Prztwórstwa Mięsnego    Mogilno    -44
958    Alma S.J.    Pszczyna    -44
959    Zakład Mięsno - Wędliniarski Pol - Mat Sp. z o.o.    Zduńska Wola    -44
960    ROTR Spółdzielnia Mleczarska    Rypin    -45
961    DAMŁYN Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Zbożowo - Młynarskie    Damasławek    -45
962    UNISŁAW Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego    Unisław    -45
963    Złotex ZPIHM Aleksandrowiczowie, Chojnaccy S.J.    Złoczew    -45
964    WILBO S.A.    Gdynia    -46
965    FOODMARK POLAND Sp. z o.o.    Warszawa    -46
966    FORNETTI Polska Sp. z o.o.    Wrocław    -46
967    UBOJNIA Zbigniew Krause i Grzegorz Krause S.J.    Turze    -46
968    Łuczniczka Sp. z o.o. PW    Tuchola    -46
969    Piekarnia Cukiernia AK S.J.    Otrębusy    -46
970    MOTYL S.J. Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw    Rokiciny    -48
971    BIMIZ FOOD Sp. z o.o.    Radzyń Podlaski    -48
972    PPHU Agropasz Milicz Sławoszowice Sp. z o.o.    Milicz    -48
973    San - Vit A.W.Haliszczak Sp. J.    Gniezno    -48
974    NFC Polska North Sp. z o.o.    Stepnica    -48
975    SCHAAP - POL Sp. z o.o.    Puck    -49
976    MŁYNPOL Adam Gołębiowski, Roman Wołoszczak i Wspólnicy - S.J.    Gromadka    -49
977    Mixt Sp. z o.o.    Poniec    -49
978    Cukromix - Bis Sp. z o.o.    Ropczyce    -49
979    Gospodarstwo Rybackie Ślesin Sp. z o.o.    Ślesin    -49
980    S.J. BOGAND Przetwórstwo i Handel Zbożem    Łubianka    -52
981    Piekarnia Halina S.J.    Kamionka    -52
982    Młyn Gospodarczy S.J.    Ostrów Wielkopolski    -52
983    Wytwórnia Superkoncentratów i Pasz Akord S.J.    Poniec    -52
984    MŁYN S.J.    Nowy Tomyśl    -53
985    SECPOL Sp. z o.o.    Marki    -53
986    Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Łubnicy    Łubnica    -53
987    Kamil Sp. z o.o.    Witaszyce    -53
988    RYBAK S.A.    Unieradz    -54
989    Kompasz Sp. z o.o.    Głogów    -54
990    WYROBY CUKIERNICZE KEKS A. ŚLIŻ, S.J.    Sławęcin    -54
991    PPHU Bin Sp. z o.o.    Siemianowice Śląskie    -54
992    Browar Tarczyn Sp. z o.o.    Tarczyn    -55
993    PPH Indyk - Mazury Sp. z o.o.    Ostróda    -57
994    CEKO Sp. z o.o.    Żelazków    -58
995    M.K.B. Sp. z o.o.    Bydgoszcz    -58
996    Verco Sp. z o.o.    Warszawa    -58
997    DROBEX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Drobiarskie    Solec Kujawski    -59
998    Spółdzielnia Mleczarska    Drzycim    -59
999    Łukosz Sp. z o.o. Zakłady Przetwórstwa Mięsnego    Chybie    -59
1000    PPH Elmar S.J.    Sierpc    -59
1001    AGROPOL Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Owocowo - Warzywnego    Góra Kalwaria    -60
1002    BOMILLA Sp. z o.o. PPHU    Włocławek    -60
1003    Arlekino Sp. z o.o.    Stanisławowo    -60
1004    Spółdzielnia Ogrodnicza    Urzędów    -60
1005    Połonina Lesko Sp. z o.o. - sp.k.    Lesko    -60
1006    Artifex Sp. z o.o.    Wysogotowo    -60
1007    Owocmix Sp. z o.o.    Chodel    -63
1008    Diamant International Polska - Młyny Zbożowe Sp. z o.o.    Grodzisk Wielkopolski    -64
1009    Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego TRZEMESZNO Sp. z o.o.    Trzemeszno    -65
1010    NORDIS Chłodnie Polskie Sp. z o.o.    Wrocław    -65
1011    Orvita Sp. z o.o.    Bierkowo    -65
1012    PIEKARNIA MIKULEWICZ S.J.    Zielona Góra    -66
1013    ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA MIĘSNEGO TADEUSZ KAPAŁA, TADEUSZ KLIMCZAK, KAZIMIERZ SETLA - S.J.    Węgierska Górka    -66
1014    AMI S.J.    Mikstat    -68
1015    Firma Handlowa Export - Import Sebastian Onka    Dobrzyń nad Wisłą    -68
1016    Zakład Produkcyjno Handlowy Sol - Fish W. Kaczmarek, J. Kryński Sp. J.    Międzychód    -68
1017    Piekarnia BAGIETKA Renata Jackowska, Rafał Strąk S.J.    Szczecin    -68
1018    FPHU Bracia Edmund i Krzysztof Liziniewicz S.J.    Łódź    -69
1019    Tomag S.J.    Żelazków    -69
1020    Agro Pomorze Usługi Sp. z o.o.    Pobłocie Wielkie    -69
1021    CARRE S.J. Piekarnia    Gdańsk    -71
1022    Marlibo 2000 Sp. z o.o.    Olkusz    -71
1023    Ogrody Natury Sp. z o.o.    Zławieś Wielka    -71
1024    DAR-POL S.J.    Tomaszów Mazowiecki    -71
1025    Zakłady Mleczarskie LAKTOPOL-A Sp. z o.o.    Łosice    -72
1026    Zakłady Młynarskie PZZ Sp. z o.o.    Świecie    -73
1027    POLINDUS Sp. z o.o.    Kraków    -73
1028    FELIX Sp. z o.o. PPH    Rossosz    -74
1029    Unilever Polska S.A.    Warszawa    -74
1030    Zakład Mięsny Swojskie Frykasy Sp. z o.o.    Frysztak    -74
1031    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Demal Deas-Tomala-Tomala S.J.    Gierów    -74
1032    Zakład Masarski TRIO R. Żychowski, W. Kilar S.J.    Jasło    -75
1033    GOLDMAS S.J.    Kurzętnik    -81
1034    Unifet Sp. z o.o.    Gliwice    -82
1035    Zakład Przetwórstwa Rybnego ZiT S.J. Zygmunt Kałużny, Tadeusz Kałużny    Darłowo    -82
1036    Nexum S.J.    Poznań    -82
1037    Zakład Mleczarski Sp. z o.o.    Łuków    -83
1038    Baltic Fish S.J.    Ustka    -86
1039    Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Zgoda    Poniatowa    -88
1040    REPTY S.J. ZPHU    Tarnowskie Góry    -90
1041    Gemar S.J.    Niedrzwica Duża    -90

Do badania przyjęto wszystkie firmy z bazy Wywiadowni Handlowej InfoCredit spełniające następujące warunki:       
1) Obroty w latach 2007-2009 powyżej 1 mln PLN       
2) Kapitał Własny w latach 2007-2009 powyżej 0 PLN       
3) Zysk netto w latach 2007-2009 powyżej 0 PLN       
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF    

źródło: Magazyn Przedsiębiorców "Europejska Firma" na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit. 

 

 

Ankieta

Ile czasu powinno upłynąć od ogłoszenia nowych przepisów podatkowych w Dz.U. do wejścia ich w życie?
 
designed by www.madeyourweb.com