Menu Content/Inhalt
Witaj w serwisie arrow Członkowie arrow Ludzie arrow Opolskie arrow Gepardy Biznesu 2012 Województwa Opolskiego
Gepardy Biznesu 2012 Województwa Opolskiego Drukuj
21.05.2013.

ImageSpośród 764 przedsiębiorstw województwa opolskiego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 465 firm, bo rozwijały się dynamicznie w latach 2010-2011. Na podium znalazły się Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych Elman Sp. z o.o.,  Silekol Sp. z o.o. i  Przedsiębiorstwo Technicznej Obsługi Przemysłu OPOLREM Sp. z o.o.

 

Przedstawiamy ranking dynamicznych firm, których wartość rynkową w okresie marzec 2011 - marzec 2012 w maju 2013 r. na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu według jego metodologii policzyła Wywiadownia Handlowa InfoCredit.


Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2010 -2012 miały każdego roku przynajmniej milion zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.

Znalazła 32 817 takich przedsiębiorstw i policzyła ich wartość rynkową na koniec marca 2011 i 2012.


Wartość rynkową 32 817 firm na ostatni dzień roboczy marca 2011 i 2012 policzyliśmy przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. To największa tego typu analiza w Polsce.

GPW podaje wskaźniki Cena/Zysku netto (C/Z) i Cena (Wartości księgowej (C/WK), dlatego tylko te wskaźniki Instytutu Nowoczesnego Biznesu wykorzystuje do liczenia wartości rynkowej firm na potrzeby Konkursu Potęgi Biznesu.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

C/Z w marcu 2011 r.: 15,86.
C/WK w marcu 2011 r.: 1,61.

C/Z w marcu 2012 r.: 9,23
C/WK w marcu 2012 r.: 1,22

źródło: Biuletyn Miesięczny GPW
W badanym okresie wskaźniki giełdowe spadły, dlatego wyceny firm zmniejszyły się nawet wtedy, gdy rok wcześniej miały taką samą wartość zysku netto i kapitału własnego. Dlatego w tym okresie INB zdecydował na potrzeby konkursu Gepardy Biznesu 2012 badać dynamikę w inny sposób: licząc średnią z dynamik zysku netto, przychodów operacyjnych i kapitału własnego.
Sposób liczenia dynamiki rozwoju przedstawiony jest w poniższej tabeli.
Wyniki finansowe GPR Bartek Sp. z o.o. w Sieniawce
Rok20102011Dynamika w proc.
Zysk netto (w tys. zł) 0,046103221937
Kapitał własny (w tys. zł) 51082053
Przychody operacyjne (w tys. zł) 15073226114
Suma dynamik224104
Średnia z dynamik74701
Dynamika rozowju74701

Spośród 764 przedsiębiorstw województwa opolskiego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 465 firm, bo rozwijały się dynamicznie w latach 2010-2011. Na podium znalazły się Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych Elman Sp. z o.o., Silekol Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Technicznej Obsługi Przemysłu OPOLREM Sp. z o.o.

Gepardy Biznesu 2012 Województwa Opolskiego
Lp.Nazwa firmySiedzibaDynamika rozwoju w proc. Wartość rynkowa w marcu 2012 w mln zł*
1Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych Elman Sp. z o.o.Łosiów170086
2Silekol Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle513783
3Przedsiębiorstwo Technicznej Obsługi Przemysłu OPOLREM Sp. z o.o.Górażdże46004
4Eco Ciepło Lokalne I Sp. z o.o.Opole43071
5Przeds. Produkcji Handlu i Usług Harenda Sp. z o.o.Kałków198014
6Abicor Binzel Technika Spawalnicza Sp. z o.o.Opole18192
7Grupa Chemii Sp. z o.o.Opole9400
8Gminna Spółdzielnia SAMOPOMOC CHŁOPSKAWołczyn9091
9Zakład Wodociągów I Kanalizacji Sp. z o.o.Wołczyn8583
10MULTI - HEKK Nieruchomości Sp. z o.o.Olesno71669
11Agromat Sp. z o.o.Opole6941
12Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych Opole Sp. z o.o.Opole6772
13ARAD S.A. Rolnicze PPHByczyna63210
14Wzorekbud Sp. z o.o.Ligota Dobrodzieńska5551
15Grupa Producentów Rolnych Centrala Nasienna Sp. z o.o.Kluczbork49411
16CLIMBEX S.A.Brzezie47320
17Kozera Sp. z o.o.Domaszowice4581
18Zakład Elektro - Mechaniczny Sp. z o.o.Namysłów3803
19Zaopatrzenie Budownictwa Efekt Sp. z o.o.Domaszowice3560
20RUG - Metal Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle3501
21UNIV SCHODY POLSKA Sp. z o.o.Chróścice3380
22TOP FARMS Głubczyce Sp. z o.o.Głubczyce328261
23Agro - Kost Sp. z o.o.Kostów3241
24Solutions For Technology Sp. z o.o.Opole3232
25Ok-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o.Gogolin30542
26Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaJanowa2971
27West Technology & Trading - Polska Sp. z o.o.Opole2966
28Grupa Producentów Rolnych Batory sp. z o.o.Maciejowice2951
29Goskom Sp. z o.o. PPUPraszka2828
30Rolpol Sp. z o.o.Mąkoszyce27315
31Agrohop Sp. z o.o.Okopy25623
32IGLOMAK II Jolanta Pałęcka-Makulewicz i Dariusz Makulewicz S.J.Otmuchów2552
33Solidaris Sp. z o.o.Polska Cerekiew25413
34Truckport Sp. z o.o.Dąbrowa24644
352B Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Sp. z o.o.Nysa2330
36Zakład Usług Informatycznych Infra Sp. z o.o.Opole2320
37KOLB Sp. z o.o. FPHKolonowskie22815
38Euroceras Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle22313
39Głuchołaskie Zakłady Papiernicze Sp. z o.o.Głuchołazy22329
40RV Metal Sp. z o.o.Opole2203
41GKT Serwis Sp. z o.o.Strzelce Opolskie2132
42Przedsiębiorstwo Rolne AGRO-PAR Sp. z o.o.Byczyna21017
43Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Jasienicy DolnejDrogoszów2095
44PW Drewmax S.J. T.Sąsiadek i WspólnicyKędzierzyn-Koźle20757
45Gospodarstwo Rolne Biechów Sp. z o.o.Pakosławice19811
46Agricola-Hale Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle1967
47Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.Kędzierzyn-Koźle1941616
48Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A.Tarnów Opolski187353
49OPEX S.A.Opole1829
50Gminna Spółdzielnia Samopomoc ChłopskaZdzieszowice1812
51ICSO CHEMICAL PRODUCTION Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle17911
52LVD-POLSKA Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle1761
53Zamkon-Armaturen K.zamczewski I S-Ka, S.J.Kędzierzyn-Koźle17415
54Drew - Trading Sp. z o.o.Dziergowice1701
55Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaNiwnica16615
56Głubczyckie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.Głubczyce16323
57Reginalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w OpoluOpole1599
58PPHU Gabi Sp. z o.o.Nasiedle1560
59Stomart Sp. z o.o.Opole1560
60MOSTOSTAL KĘDZIERZYN S.A.Kędzierzyn-Koźle15249
61Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Rol-Pol Sp. z o.o.Skoroszyce1529
62Agro-Kost Ziarno Sp. z o.o.Kostów1513
63Zakład Ogólno - Budowlany Szczepanik S .J.Krapkowice1494
64H. NIEMEYER-POLSERW Sp. z o.o.Krapkowice14713
65IXO Serwis Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle1475
66Rolwax Sp. z o.o.Przydroże Małe1474
67Partner Sp. z o.o.Głuchołazy1446
68ODNOWA Sp. z o.o.Opole14412
69Elrec Sp. z o.o.Brzeg1414
70Stolarstwo Import - Export Dudek H & H S.J.Turawa1345
71Artim - Serwis Sp. z o.o.Opole1331
72Stora Enso Wood Products Sp. z o.o.Murów13233
73Vero Sp. z o.o.Dobrodzień1303
74ECO Serwis S.A.Opole1305
75PKS International Cargo S.A.Opole12813
76Olesno Tec Sp. z o.o.Wojciechów1274
77Trinea Sp. z o.o.Ligota Zamecka1257
78Bud-Bau Opole Sp. z o.o.Czarnowąsy1238
79Halama International Transporte & Spedition Sp. z o.o.Chróścice1230
80Energo - Silesia Sp. z o.o. PPHZawadzkie11717
81Adamietz Sp. z o.o.Strzelce Opolskie11711
82Przedsiębiorstwo Surowców Skalnych BAZALT - GRACZE Sp. z o.o.Gracze11523
83Kobi Sp. z o.o. PPUHKobiela1121
84Europejski Transport Ciężarowy Sp. z o.o.Pakosławice1111
85INWAP Sp. z o.o.Brzeg10911
86EXITOS Sp. z o.o.Opole1071
87Biochem S.J.Kietrz1067
88Tranzyt S.J.Opole10320
89BWS - Technika Budowlana Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle1021
90Konig Metall Polska Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle1023
91PCC SYNTEZA S.A.Kędzierzyn-Koźle10138
92Gowrol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo RolneKamiennik10110
93Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. w NiemodlinieNiemodlin10142
94Infitex S.J.Kędzierzyn-Koźle1001
95Data Optics Poland Sp. z o.o.Opole1009
96Zakład Remontowo-Usługowy Delta Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle1001
97Grupa Producentów Rolnych AGRO - ROLNIK Sp. z o.o.Wierzbica Górna970
98Stadnina Koni Prudnik Sp. z o.o.Prudnik9622
99Tochterm Sp. z o.o.Brzeg962
100Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.Krapkowice944
101Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.Brzeg9317
102Przedsiębiorstwo Motoryzacyjne Recar Paweł Wiśniewski, Renata Zapadlińska S.J.Nysa933
103Metal Concept Polska Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle924
104Fabryka Silników Elektrycznych BESEL S.A.Brzeg9212
105Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaNiemodlin9163
106SELT Sun Protection Systems Tadeusz SelzerOpole9170
107Iam Import - Eksport Sp. z o.o.Czarnowąsy899
108Gminne Przeds. Rolno-Usługowe Kom-Rol Sp. z o.o.Brzeg895
109DB Schenker Rail Spedkol Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle8870
110Spółdzielnia Turystyczno - Gospodarcza Samopomoc ChłopskaOpole872
111Diamon Sp. z o.o.Praszka872
112IZOSTAL S.A.Zawadzkie87186
113Roldam Sp. z o.o.Zalesie Śląskie8619
114PPHU Merkury Sp. z o.o.Prudnik843
115Kreon - Reklama Świetlna Sp. z o.o.Ozimek8311
116Agroland Sp. z o.o.Krapkowice8214
117Turhand - Ret Sp. z o.o.Opole821
118Textilglas Polska Sp. z o.o.Opole824
119Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W RudziczceRudziczka8111
120KLEINMANN - WYROBY METALOWE Sp. z o.o.Strzelce Opolskie811
121Gospodarstwo Rolne Ciężkowice Sp. z o.o.Ciężkowice7824
122SWO Polska Sp. z o.o.Strzelce Opolskie786
123Wibromak S.J. Przedsiębiorstwo Remontowo - Produkcyjne Kędzierzyn-Koźle776
124Pierogi Sp. z o.o.Opole761
125Kaja Sp. z o.o.Strzelce Opolskie758
126Ośrodek Hodowli Zarodowej Głogówek Sp. z o.o.Głogówek7518
127Haldex Sp. z o.o.Kowale747
128Lukas Sp. z o.o.Ligota Turawska742
129Nestro Przeds. Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Sp. z o.o.Olesno736
130Ofama Sp. z o.o.Opole7314
131ELKOM Przeds. Robót Elektrycznych S.J.Olesno732
132Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaStarowice725
133Agrogal Sp. z o.o.Skorogoszcz724
134Przeds. Produkcyjno-Handlowe Pro-Agra Sp. z o.o.Nysa7111
135Rzeźnictwo i Wędliniarstwo S.J.Gościejowice711
136Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.Opole70191
137AGRA - H Import Export S.J.Biała Nyska7011
138Wodociągi Sp. z o.o.Głuchołazy6824
139Fabryka Wyrobów Metalowych Kuźnia Osowiec Sp. z o.o.Osowiec685
140PPHU LELONKIEWICZ S.J.Zielęcice6811
141Stones J.R.M. Skucik S.J.Bogacica6813
142Gigant Sp. z o.o.Nowa Wieś Mała675
143Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Suchej PsinieSucha Psina6511
144Tiner Polska Sp. z o.o.Opole6431
145Golden Flame Sp. z o.o.Gogolin649
146ZAW - KOM Sp. z o.o. ZGKZawadzkie6410
147AHLERS - POLAND Sp. z o.o.Opole6359
148Bio Drób Sp. z o.o.Opole630
149PAGRO Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolno Nasienne PĄGÓWPągów6225
150Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowym ŚwiętowieNowy Świętów619
151Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W SułkowieSułków6118
152Almat-Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.Krapkowice601
153Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o.Kietrz60233
154PPHiU Arenda Sp. z o.o.Głuchołazy6025
155Przedsiębiorstwo Rolne Kost - Rol Sp. z o.o.Byczyna6018
156Unitube Sp. z o.o.Zawadzkie5924
157Kamet S.A.Reńska Wieś5922
158BROWAR NAMYSŁÓW Sp. z o.o.Namysłów5849
159CHESPA Sp. z o.o.Krapkowice5826
160Ikab - Rol Sp. z o.o. Łączańskie Przeds. RolneNamysłów587
161Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowej CerekwiNowa Cerekwia589
162Rola Przedsiębiorstwo Rolno-Przetwórcze Sp. z o.o.Krzyżowice577
163PPHiU Agrovita Sp. z o.o.Kijów5711
164Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaMiejsce Odrzańskie567
165Grosdorf - Koła Polska Sp. z o.o.Krapkowice552
166Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaRacławice Śląskie5510
167Betonlit Sp. z o.o.Trzebiszyn552
168Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Romarol Roman Solowski i Wspólnicy S.J.Steblów5514
169PHU Komunalnik - Sp. z o.o.Prudnik542
170Promas Sp. z o.o.Opole543
171Metpol - Recykling Sp. z o.o.Opole532
172Agro - Masz Hurt - Detal Maszyn i Części Rolniczych Anna Smyk, Janusz Smyk, S.J.Nysa532
173Niwa Sp. z o.o. PPHiUBiała Nyska528
174Przedsiębiorstwo Wytwórczo Handlowe RAPEX Sp. z o.o.Niemodlin5214
175Partner Sp. z o.o.Grodków527
176PPU Kopgard Sp. z o.o.Kolonowskie512
177Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Prodrew Eksport Import Ślebioda Mieczysław, Ślebioda Irena sp. j.Chróścina511
178REMAK S.A. Przedsiębiorstwo Modernizacji Urządzeń EnergetycznychOpole5062
179Rogowska Hodowla Roślin Sp. z o.o.Dąbrówka Górna508
180Okręgowa Spółdzielnia MleczarskaPrudnik504
181P.N.V. Wood Sp. z o.o.Pludry508
182Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W WojsławiuWojsław4923
183Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Nowpol Sp. z o.o.Grodków4914
184Zrzeszenie Producentów Rolnych Gminy BiałaBiała492
185ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNATrzeboszowice4942
186Stryi S.J. PPHUZielina4815
187Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno - Kartograficzne Sp. z o.o.Opole489
188Zakład Rolny Gierałtowice Sp. z o.o.Gierałtowice4815
189Starpol Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Handlu i UsługKonradów4811
190PRZEDSIĘBIORSTWO TRANSPORTOWO-SPEDYCYJNE WAK - TRANS Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle485
191Agroplon Sp. z o.o. PPHiUBiała484
192Gospodarstwo Rolne Frączków Sp. z o.o.Frączków4833
193PHU Stangum S.J.Opole482
194Rolnicz Spółdzielnia Produkcyjna RostkowiceRostkowice4712
195Prywatne Biuro Podróży SINDBADOpole47105
196AGRO - AS Z. Bednarski & A. Sajdutka S.J. PHUGrodków4776
197Diversa Diversa Sp. z o.o. Spółka KomandytowaPrudnik4621
198Zakład Technologii Wysokoenergetycznych Explomet Gałka, Szulc S.J.Opole4615
199Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w RegulicachRegulice4516
200Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Demal Deas-Tomala-Tomala S.J.Gierów454
201Spółdzielnia Produkcji RolnejBodzanów4518
202CB S.A.Chrząstowice4430
203Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w ChróścielowieChróścielów4418
204SIEGENIA - AUBI Sp. z o.o.Kluczbork4361
205A-Z Global Sp. z o.o.Opole436
206ATMOTERM S.A.Opole438
207Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w KrobuszuKrobusz436
208Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaGrodków427
209P.V. PREFABET KLUCZBORK S.A.Kluczbork4250
210Izotechnika Sp. z o.o.Krapkowice421
211Netecs Sp. z o.o.Stare Olesno417
212Blattin Polska Sp. z o.o.Siedlec4115
213Agropol S.J.Łosiów4118
214Rutgers POLAND Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle4054
215Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Dutra Sp. z o.o.Goświnowice3923
216Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.Strzelce Opolskie3940
217Fruitex Consolidated Sp. z o.o.Urbanowice3929
218PPUH Filplast - Głogówek Sp. z o.o.Głogówek399
219Technodrew Polska Sp. z o.o.Zawadzkie3917
220Górażdże Kruszywa Sp. z o.o.Chorula38143
221Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W RusocinieRusocin3816
222Piomar Logistics Sp. z o.o.Opole386
223Materiały Budowlane Sp. z o.o.Opole388
224Elgra W. E. Kubik S.J.Opole382
225Badex Sp. z o.o. Agencja Biegłych Rewidentów Opole371
226Kadac Sp. z o.o.Dobrzeń Wielki373
227Przedsiębiorstwo Produkcji i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego Rolstart Sp. z o.o.Łambinowice3710
228Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaPrudnik379
229Instal-Nord Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle370
230Przedsiębiorstwo Usługowe W-2 Prebut Sp. z o.o.Chorula362
231Lutz Polska Sp. z o.o.Domaszkowice3626
232Przedsiębiorstwo Transportowe POHL-TRANS Sp. z o.o.Ucieszków363
233Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska NovaKorfantów360
234Orpol Sp. z o.o.Strzelce Opolskie351
235ZPR Agroprod Sp. z o.o.Wierzbnik3517
236Zakład Rolno - Przetwórczo - Usługowo - Handlowy Go - Rol Sp. z o.o.Grodków359
237Przedsiębiorstwo Rolne AGRO - FERM Sp. z o.o.Wierzbica Górna3519
238Sezam Instal S.J.Opole3511
239Goodmills Polska Stradunia Sp. z o.o.Stradunia3413
240SANTIAGO Sp. z o.o.Opole34129
241PH Polsab Spółka KomandytowaOpole347
242Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowo-Handlowe Bukorol Sp. z o.o.Bukowie3415
243Alfred Morawiec Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe. Eksport-ImportGłogówek3451
244Łosiowska Grupa Producentów Zbóż Sp. z o.o.Łosiów331
245Serwis Blachownia Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle331
246Piomar Sp. z o.o.Opole3315
247Rol - Max DB S.J.Rysiowice336
248PHUP Opoltrans 1 Sp. z o.o.Brzezie3235
249Mebel Art Sp. z o.o.Chróścice327
250Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Eskulap Sp. z o.o.Praszka321
251PW Olespol Sp. z o.o.Olesno323
252Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o.Krapkowice3267
253Widawa Sp. z o.o.Świerczów328
254Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w PiorunkowicachPiorunkowice329
255CHESPA KLISZE Sp. z o.o.Krapkowice3243
256SENTREX Sp. z o.o.Gogolin3238
257Przedsiębiorstwo Alremex R. Krynicki S.J.Opole329
258Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Powstańców ŚląskichZdzieszowice315
259Club Fair Play Sp. z o.o.Opole3113
260Przedsiębiorstwo Budowlane Profbud S.J.Opole311
261Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska Zdrowie A. Graczyk-Duda, E. Raczyńska, A. Walorski Spółka Partnerska LekarzyGrodków314
262Magna Real Estate Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle307
263Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle3018
264Europa-Stal Polska Sp. z o.o.Chróścina303
265Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w GrodkowieGrodków307
266Agro - Farm Sp. z o.o.Skorogoszcz307
267Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu Sp. z o.o.Brzeg2933
268Esteve - Dwd Polska Sp. z o.o.Zagwiździe2923
269B + B Bronek Sp. z o.o.Schodnia294
270Koma Maria Kostoń, Ilona Mrozek, Waldemar Mrozek S.J.Kędzierzyn-Koźle291
271Szpital WojewódzkiOpole2955
272A. Berger Polska Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle2840
273Supon Sp. z o.o. PHTOpole281
274Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Mostowych Mosty PRDIM Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle281
275Stocznia Koźle Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle280
276Koragro Sp. z o.o.Ścinawa Nyska284
277PPHU Ceramika Tułowice Grzegorz Grata, Ireneusz Bargieł S.J.Tułowice284
278Promex Rożnów Sp. z o.o.Skałągi279
279Unitrez Sp. z o.o.Opole273
280Zakład Usług i Robót Wodnych Sp. z o.o.Opole271
281ENERGO - MECHANIK Sp. z o.o.Strzelce Opolskie274
282Agroprof Sp. z o.o.Mąkoszyce279
283Biokrap Sp. z o.o.Krapkowice276
284Stalówka Sp. z o.o.Opole273
285Spółdzielnia Producentów Nasion Oleistych NASZ OLEJ w PrudnikuRudziczka270
286Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Bamar-Rol S.J. R. WieczorekOpole271
287Elektro - Serwis S. J.Zawada273
288WAKMET S.J. Fabryka Armatury PrzemysłowejBodzanów2723
289Ommer Polska Sp. z o.o.Krapkowice265
290Zakład Usług Medycznych Medyk Sp. z o.o.Praszka260
291Transrem Sp. z o.o.Opole2617
292Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w TurawieTurawa261
293Magmar Sp. z o.o.Olszanka268
294Energetyk - Serwis Sp. z o.o. PPUOpole260
295F.H.U. Impet S.J.Kędzierzyn-Koźle264
296Radomed - Centrum Diagnostyczne Sp. z o.o.Nysa260
297Remei Polska Sp. z o.o.Opole259
298Fermy Brojlerów Włostowa Sp. z o.o.Włostowa251
299Przedsiębiorstwo Elektryfikacji i Technicznej Obsługi Rolnictwa Sp. z o.o.Opole252
300Kama Import - Eksport S.J.Olesno252
301OPOLTRANS PHUBrzezie25152
302BRADAS Adam i Jan Tyrała S.J.Olesno2530
303Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej BLACHOWNIAKędzierzyn-Koźle2518
304AK INWESTOR Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle248
305PHUP Ares A. Dombek Sp. z o.o.Dobrodzień243
306MKR Technika Sp. z o.o.Walce240
307Fab - Style Sp. z o.o.Tułowice241
308Inter Sp. z o.o.Strzelce Opolskie240
309Giganto Sp. z o.o.Opole245
310CHESPA WYKROJNIKI Sp. z o.o.Krapkowice244
311CHESPA - Farby Graficzne Sp. z o.o.Krapkowice2435
312Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Profectus Sp. z o.o.Niezdrowice241
313Towarowy Transport Ciężarowy Cebula Transport S.J.Opole249
314Agrovet S.J.Głogówek242
315PUH M+ Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle2418
316Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W PrusinowicachPrusinowice246
317Przedsiębiortswo Wielobranżowe Las-Form Sp. z o.o.Olesno2311
318SIGMA Sp. z o.o.Opole232
319Mixt Sp. z o.o.Chorula237
320Bals Polska Elektrotechnika Sp. z o.o.Brynica232
321Termoexpert S.A.Kędzierzyn-Koźle232
322B + K Polska Sp. z o.o.Walce2397
323Wodnik S.J.Prudnik221
324WAMET.COM Sp. z o.o.Olesno225
325Fabryka Maszyn ROTOX Sp. z o.o.Zieleniec2235
326PUH Trans - Sprzęt Sp. z o.o.Brzezie222
327Dębina-Bud Sp. z o.o.Rozwadza221
328GNIOTPOL Sp. z o.o. ZAKŁAD ZREMB ODROWĄŻMalnia222
329Przeds. Produkcji Rolnej Agołan Sp. z o.o.Komorzno222
330Agrocentrum Sp. z o.o.Strzelce Opolskie2127
331Attis Sp. z o.o. Przeds. Produkcji RolniczejWilków2114
332Przedsiębiorstwo EL 12 Sp. z o.o.Opole2117
333Grasant Sp. z o.o.Krapkowice217
334Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaGościęcin218
335Famet Engineering Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle211
336Nowa Itaka Sp. z o.o.Opole2150
337Galmet Sp. z o.o. Spółka KomandytowaGłubczyce2156
338OZAS - ESAB Sp. z o.o.Opole2033
339PPHU Flaxpol Sp. z o.o.Kluczbork205
340Samodzielny Wojewódzki Szpital Dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Im. Ks. Biskupa Józefa Nathana w BranicachBranice2011
341Technika Zamocowań AMEX Krot Dariusz Krot Marek S.J.Januszkowice2017
342Mercur Sp. z o.o.Staniszcze Małe202
343Cementownia ODRA S.A.Opole19103
344Spółdzielnia Mleczarska Rolników Śląskich w KadłubieKadłub194
345AGRA Sp. z o.o. Przeds. Usług Rolniczo GospodarczychOpole198
346Okpol Sp. z o.o.Skarbimierz Osiedle1919
347Fabryka Aparatury i Urządzeń FAMET S.A.Kędzierzyn-Koźle19142
348Janpol Sp. z o.o. Przeds. Rolno - Usługowo - HandloweJankowice Wielkie1912
349Holland Contracting International Recruitment Polska Sp. z o.o.Prószków1931
350GLOBAL COLORS POLSKA S.A.Kędzierzyn-Koźle1924
351Monier Braas Sp. z o.o.Opole18168
352Zakład Handlowo - Usługowy Obropol S.J.Reńska Wieś180
353Szumlakowski Sp. z o.o. PPUBrzeg182
354Multiserwis Sp. z o.o.Krapkowice18132
355Mobau Polska Sp. z o.o.Strzelce Opolskie181
356Classic Properties Poland Sp. z o.o.Opole181
357Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaWierzbno185
358GÓRAŻDŻE CEMENT S.A.Chorula172344
359Brzeska Fabryka Pomp i Armatury MEPROZET Sp. z o.o.Brzeg1712
360Wako - Bis Sp. z o.o. Grupa Producentów Rolnych Łąka Prudnicka171
361Marchem Sp. z o.o.Skarbimierz173
362Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaŚcinawa Nyska179
363Zakład Produkcji Rolnej Owrol Sp. z o.o.Skoroszyce172
364PRZEDSIĘBIORSTWO ROLNO-USŁUGOWE KŁOS STASIK WŁADYSŁAW, KĘDRA TEODOZJA, JAKUS WIESŁAW, ZACZYK MIECZYSŁAW, PAJESTKA EDWARD S.J.Malerzowice Małe1725
365Młyn Dalachów S.J.Rudniki1712
366Poburski Dachtechnik Sp. z o.o.Opole167
367COROPLAST Sp. z o.o.Dylaki16253
368Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w MesznieMeszno169
369Eurosystem Polska Sp. z o.o.Przywory169
370Bil Sp. z o.o.Opole165
371Stomilex Sp. z o.o.Opole1638
372Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w LisięcicachLisięcice164
373PCC Energetyka Blachownia Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle1523
374KLUDI - ARMATUREN Sp. z o.o.Opole1525
375DIEHL CONTROLS POLSKA Sp. z o.o.Namysłów1599
376Mig Zabilscy S.J.Nysa151
377ZOTT - POLSKA Sp. z o.o.Opole15338
378Przeds. Wdrożeń i Zastosowań Biotechnologii i Inżynierii Genetycznej Bio - Gen Sp. z o.o.Namysłów156
379Przeds. Rolno - Handlowe Agro - Chmiel Sp. z o.o.Paczków1510
380PPHU N - Steel S.J.Krapkowice153
381Budromet Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle141
382Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w SiestrzechowicachSiestrzechowice149
383Profilmat S.J.Kamień Śląski142
384HIGMA SERVICE Sp. z o.o.Opole141
385FADOME A. SzindzielorzZłotniki1440
386Euromat sp. j. Parcej Jerzy, Chwaliński Roman i MałgorzataNiemodlin1420
387EBAN Sp. z o.o.Opole131
388Przedsiębiorstwo ZET Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle137
389Spółdzielnia Pracy Surowców MineralnychOpole132
390Tyranik Przeds. Handlowo-Transportowe Export-Import S.J.Krapkowice137
391Famel Sp. z o.o.Kluczbork1319
392Radjax S.J.Brzeg137
393SANITERM J. Szała i S-Ka Centrum Handlu Techniką Grzewczą i Sanitarną S.J.Brzeg133
394WYTWÓRNIA PASZ BŁOTNICA Sp. z o.o.Strzelce Opolskie129
395APC - Back Europ Polska Sp. z o.o.Opole126
396Opolglass Sp. z o.o.Opole121
397Polpiw Sp. z o.o.Borkowice121
398Bartyla Materiały Budowlane I Pokrycia Dachowe Edward I Krzysztof Bartyla S.J.Chudoba1211
399Rajpol Piotr Antkowiak, Damian Szirch sp. j.Olesno125
400Przedsiębiostwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o.Brzeg113
401Dydona - Masarskie Akcesoria i Zaopatrzenie Sp. z o.o.Osowiec111
402Polan Sp. z o.o. Firma Instalacji SanitarnejPraszka111
403Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle1191
404DAMEN SHIPYARDS KOŹLE Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle1123
405NORDFOLIEN POLSKA Sp. z o.o.Zdzieszowice1128
406Kopalnia Pasku Kotlarnia - Linie Kolejowe Sp. z o.o.Kotlarnia115
407DZIEDZIC Sp. z o.o.Namysłów113
408Weno Sp. z o.o. Technika Zamocowań Spółka KomandytowaWiększyce112
409Z.S. Krybus S.J.Kędzierzyn-Koźle112
410Jastrzębskie Gospodarstwo Rolne Jaspol Sp. z o.o.Jastrzębie116
411Prowod Sp. z o.o. Międzygminny Zakład Wodociągów i KanalizacjiCzarnowąsy103
412Przeds. Produkcji Rolnej Gajz Sp. z o.o.Chróścina105
413INMET Spółdzielnia InwalidówKędzierzyn-Koźle108
414Metalchem Serwis Sp. z o.o.Opole102
415Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna SkrzypiecLubrza1022
416Frigo Fracht Sp. z o.o.Dalachów100
417Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w GronowicachLasowice Małe105
418Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej Ecokom Sp. z o.o.Luboszyce101
419WARTA GLASS JEDLICE S.A.Jedlice1093
420Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we WroninieWronin1011
421PHU Promont S.J.Opole103
422Des Danuta I Eryk Szczygioł S.J.Myślina1014
423VIP CAR Sp. z o.o.Opole912
424FOTOJOKER Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle959
425Grejspol - West Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle90
426Usługi Komunalne Sp. z o.o.Głubczyce96
427Strunobet - Migacz Sp. z o.o.Lewin Brzeski956
428Litar Sp. z o.o.Opole91
429Grodcono Sp. z o.o.Grodków94
430FARMER Myśliwy i Falkowski S.J.Głubczyce93
431Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle893
432Famet Trading Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle81
433ELEKTROTEK Sp. z o.o.Opole826
434Controlex Sp. z o.o.Opole812
435Klopfer Polska Sp. z o.o.Opole87
436Stegu Sp. z o.o.Jełowa830
437Silspek Rubber Sp. z o.o. sp.k.Dobrzeń Wielki84
438Spółdzielnia PionierPrudnik85
439Profitech Sp. z o.o.Opole73
440HART Sp. z o.o.Opole7186
441Loma Laboratorium Medyczne Sp. z o.o. Olesno73
442Pabo S.J. PHUNysa73
443BAMAR - POL S.J.Opole743
444BTTJarosław Denicki i Wspólnicy S.J.Zawada71
445RINNEN POLSKA Sp. z o.o.Grabówka64
446Budrem - Bis Sp. z o.o.Opole60
447APC PRESMET Sp. z o.o.Opole613
448Technomet Sp. z o.o.Zawadzkie61
449OPOLGRAF S.A.Opole615
450Sandmix Sp. z o.o.Chróścice63
451UBOJNIA A.J.K. MATEJKA - S.J.Opole65
452Nowo Products Sp. z o.o.Kluczbork54
453Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Smardach Górnych Z/S w UnieszowieUnieszów57
454V&B Flamy Block Sp. z o.o.Gogolin512
455Almatur-Opole Sp. z o.o.Opole52
456Aqvador Sp. z o.o.Dębska Kuźnia51
457KOLIBER Sp. z o.o.Krapkowice52
458Joachim Duda Trade Sp. z o.o.Opole523
459Kolmech Sp. z o.o. Kolejowe Przeds. Remontowo-ProdukcyjneDziergowice56
460Alu Pro Polska Sp. z o.o.Opole521
461Dach - Bau Sp. z o.o.Chrząstowice50
462LABTAR Sp. z o.o. PrzedsiębiorstwoTarnów Opolski58
463BRENNTAG POLSKA Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle5285
464Top Flora Service S.J.Strzelce Opolskie53
465PPO Przedsiębiorstwo PaństwoweStrzelce Opolskie571

Do analizy przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Obroty w każdym z lat 2010 i 2011 powyżej 1 mln PLN
2) Kapitał Własny w latach 2010-2011 powyżej 0 PLN
3) Zysk Netto w latach 2010-2011 powyżej 0 PLN
4) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF


źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu - na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit. 

 

 
designed by www.madeyourweb.com