Menu Content/Inhalt
Witaj w serwisie arrow Przyjazna gmina arrow Płock tworzy lepsze warunki do inwestycji

Menu główne

Witaj w serwisie

Konferencje

Konferencje

Klub Gepardów

Klub Gepardów

Gepardy Biznesu

Konkurs

Efektywna Firma

Konferencje
Mazowieckie
InfoCredit

Członkowie

Członkowie

Wyróżnieni

Wyróżnieni

Przyjazny bank

Przyjazny bank

Magazyn

Magazyn

Instytut Wolności

Instytut Wolności
Płock tworzy lepsze warunki do inwestycji Drukuj
19.03.2014.
ImageWspieranie kooperacji we wspólnych działaniach sektora publicznego i prywatnego, rozwój klastra chemicznego, nowe inwestycje infrastrukturalne - to tylko niektóre z pomysłów na ściągnięcie nowych i ułatwienie działania operującym na terenie miasta firmom, mówi Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.
 


Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka:

 Płock to wyjątkowe miasto – malownicza lokalizacja na wysokiej wiślanej skarpie, wielowiekowa historia i wspaniałe zabytki łączą się tu z rozwijającą się gospodarką. Miasto jest siedzibą wielu dużych, prężnie działających firm, m.in.: giganta przemysłu rafineryjnego i petrochemicznego – PKN ORLEN S.A., „króla” dżinsu Levi Strauss Poland, producenta maszyn rolniczych CNH Polska, stoczni rzecznej Centromost, czy producenta materiałów budowlanych Budmat.
 
 
Image
 
Płock nie staje w miejscu, za cel stawia sobie utworzenie jeszcze lepszych warunków do inwestycji. Wspieranie kooperacji we wspólnych działaniach sektora publicznego i prywatnego, rozwój klastra chemicznego, który istnieje w postaci nieustrukturalizowanych sieci powiązań między firmami z branży chemicznej i okołochemicznej, nowe inwestycje infrastrukturalne - to tylko niektóre z pomysłów na ściągnięcie nowych i ułatwienie działania operującym na terenie miasta inwestorom.
W przyszłości rozwój gospodarczy miasta może tylko przyśpieszyć, a to za sprawą zwiększenia dostępu do nowych, atrakcyjnych terenów inwestycyjnych leżących na terenie Płocka, perspektywie utworzenia linii kolejowej łączącej Płock z nowo powstałym lotniskiem w Modlinie i biegnącej dalej do stolicy Polski, czy realizacji projektu miejskich obwodnic. W zwiększaniu atrakcyjności inwestycyjnej miasta niebagatelny udział ma również Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny. PPP-T realizuje budowę supernowoczesnych przedsięwzięć - Laboratorium Centralnego i Centrum Usług Korporacyjnych.
Prezentując biznesowe atuty Płocka nie można zapomnieć o możliwościach rekreacji i odpoczynku, jakie daje to miasto. Jego malownicza lokalizacja, liczne zabytki, dziedzictwo historyczne, a także baza hotelarsko-gastronomiczna, to tylko niektóre walory Płocka. Turyści już doceniają uroki miasta, a festiwale muzyczne takie jak Audioriver czy Reggaeland organizowane od 2006 roku zdążyły wypracować światową renomę i zaczęły dynamicznie rozwijać w Płocku branżę turystyczną i okołoturystyczną.


Płock został wyróżniony w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013.


 
 
designed by www.madeyourweb.com