Menu Content/Inhalt
Witaj w serwisie arrow Przyjazna gmina arrow Mysłowice mają niezwykły potencjał

Menu główne

Witaj w serwisie

Konferencje

Konferencje

Klub Gepardów

Klub Gepardów

Gepardy Biznesu

Konkurs

Efektywna Firma

Konferencje
Mazowieckie
InfoCredit

Członkowie

Członkowie

Wyróżnieni

Wyróżnieni

Przyjazny bank

Przyjazny bank

Magazyn

Magazyn

Instytut Wolności

Instytut Wolności
Mysłowice mają niezwykły potencjał Drukuj
25.03.2014.
ImageSiłą Mysłowic jest usytuowanie miasta w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Takie położenie zdeterminowało związek mysłowiczan z przemysłem górniczym i hutniczym, mówi Edward Lasok, prezydent Mysłowic.


 
Edward Lasok, prezydent Mysłowic:

Mysłowice mają niezwykły potencjał - oprócz kopalni „Mysłowice–Wesoła” i wielu, bardzo dobrze funkcjonujących zakładów produkcyjnych i usługowych, mamy np. jedno z największych centrów dystrybucyjnych w Polsce tj. Panattoni Park Mysłowice.
 
 
 
Image
 
 
Siłą Mysłowic jest usytuowanie miasta w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Takie położenie zdeterminowało związek mysłowiczan z przemysłem górniczym i hutniczym. Przebiegające przez miasto: autostrada A4 i droga ekspresowa S1, skracają czas dojazdu do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Bielska-Białej, Cieszyna. W mieście znajduje się węzeł autostradowy Mysłowice–Brzęczkowice. Od centrum Katowic miasto dzieli 15 minut jazdy samochodem, a drogę do Krakowa można pokonać w ciągu trzech kwadransów. Kolejnym ważnym atutem świadczącym o atrakcyjności miasta jest niewielka odległość od dwóch międzynarodowych lotnisk.
Dodatkowym atutem miasta będzie, planowane w najbliższych latach, przedłużenie Drogowej Trasy Średnicowej do Mysłowic. Przewidujemy, że wpłynie ona również na kolejną planowaną przez nas inwestycję – rewitalizację terenów po Kopalni „Mysłowice”.
Między innymi, z myślą o już działających przedsiębiorcach mających problemy ze spłatą zobowiązań gminnych, przyjęliśmy w Mysłowicach program pomocy de minimis, w formie rozłożenia na raty oraz odroczenia należności lub zaległości, a także umarzania zaległości wraz z odsetkami za zwłokę. Kolejna uchwała Rady Miasta pozwala na zwolnienia z podatku od nieruchomości nowych inwestycji, budynków, części budynków oraz budowli (lub ich części), związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej przez przedsiębiorców.

Mysłowice zostały wyróżnione w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013. 
designed by www.madeyourweb.com