Menu Content/Inhalt
Witaj w serwisie arrow Przyjazna gmina arrow Konstantynów Łódzki docenia przedsiębiorczość

Menu główne

Witaj w serwisie

Konferencje

Konferencje

Klub Gepardów

Klub Gepardów

Gepardy Biznesu

Konkurs

Efektywna Firma

Konferencje
Mazowieckie
InfoCredit

Członkowie

Członkowie

Wyróżnieni

Wyróżnieni

Przyjazny bank

Przyjazny bank

Magazyn

Magazyn

Instytut Wolności

Instytut Wolności
Konstantynów Łódzki docenia przedsiębiorczość Drukuj
25.03.2014.
ImageObowiązujacym w naszym mieście stawkom podatku daleko do maksymalnych ustalonych przez Ministra Finansów. To najlepiej tłumaczy, dlaczego jedna z gazet lokalnych analizująca regularnie warunki dla przedsiębiorców w okolicznych gminach określa od kilku lat Konstantynów Łódzki, jako raj podatkowy, mówi Henryk Brzyszcz, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego.
 

Henryk Brzyszcz, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego:

    Współpraca władz Konstantynowa Łódzkiego z przedsiębiorcami została nawiązana od wprowadzenia samorządu terytorialnego w naszym kraju. Przedsiębiorcy stanowią liczną i znaczącą dla rozwoju miasta grupę. Samorząd ma pełną świadomość, że kondycja ich firm decyduje o rozwoju miasta i wszelkie decyzje muszą to uwzględniać. Współpraca z przedsiębiorcami daje świetne efekty. Jest to możliwe, kiedy na bieżąco poznajemy problemy i wspólnie szukamy ich rozwiązań. W tym celu została powołana przeze mnie kilkuosobowa Rada Prywatnych Przedsiębiorców. Ci doradcy za swoją pracę nie otrzymują wynagrodzenia - to najlepiej świadczy o wspólnych celach łączących samorząd i ludzi biznesu w naszym mieście. Sama Rada Prywatnych Przedsiębiorców inicjuje otwarte dla wszystkich przedsiębiorców spotkania tematyczne. To poprawia warunki funkcjonowania firm praktycznie bez żadnych nakładów, a rozwój firm to rozwój gminy. RPP podejmuje wiele cennych dla miasta i mieszkańców inicjatyw realizowanych wspólnie z samorządem. To sprawia, że wzajemnie wzmacniamy swój prestiż. Razem łatwiej nam rozwiązywać trudne sytuacje, których w mieście nigdy nie brakuje.
 
 
Image
 
 
    Mamy szczęście, że centralnie położona Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje część terenów Konstantynowa Łódzkiego, doskonale skomunikowanego z Portem Lotniczym Łódź im. Władysłwa Reymonta. Firmy, które zainwestują w ŁSSE mogą skorzystać z przygotowanej przez nas kompleksowo infrastruktury. Tu troska o przedsiębiorców przynosi już znaczące efekty gospodarcze. Rozwój Strefy ma działanie zwrotne - wspiera funkcjonowanie podmiotów gospodarczych na terenie naszego miasta. Zabiegając o sprowadzenie inwestorów podejmujemy wszelkie działanie promujace nasze miasto. Ma to swój wyraz we wszelkich działaniach samorządu oraz w polityce informacyjnej. Na łamach prasy lokalnej eksponujemy tematykę skierowaną do przedsiębiorców. Organizujemy dla nich współzawodnictwo o tytuł Przyjazny Miastu.
    Od pierwszej kadencji samorządu władzę w naszym mieście sprawują te same środowiska skupione dzisiaj w stowarzyszeniu Konstantynowskie Porozumienie Samorządowe, które uznaje, że przedsiębiorczości, inwestowaniu i rozwojowi gospodarczemu sprzyjają niskie podatki. Od lat średnia wysokość corocznej podwyżki stawek podatku od nieruchomości jest w Konstantynowie Łódzkim minimalna (zdarzało się nam w ogóle ich nie zmieniać). Obowiązujacym w naszym mieście stawkom podatku daleko do maksymalnych ustalonych przez Ministra Finansów. To najlepiej tłumaczy, dlaczego jedna z gazet lokalnych analizująca regularnie warunki dla przedsiębiorców w okolicznych gminach określa od kilku lat Konstantynów Łódzki, jako raj podatkowy.   
    Dodajmy, aby nie wyglądało to na samochwalstwo, że prasa z sąsiedniego miasta napisała o nas gmina na medal. To w podsumowaniu naszych sukcesów w rankingach dziennika „Rzeczpospolita”, a podobne osiągnięcia odnotowujemy również w klasyfikacji dwutygodnika „Wspólnota”. Konstantynów Łódzki znalazł się w czołówce Polski w rankingu - wykorzystanie środków UE, który opublikowało niedawno to czasopismo. Według „Wspólnoty” w latach 2009-2012 wydatki majątkowe finansowane ze środków unijnych stanowiły w Konstantynowie Łódzkim 52,84 % ogółu wydatków majątkowych, co daje naszemu miastu 12 miejsce w kraju. W okresach minionych Konstantynów Łódzki poprawiał swoją lokatę: z 230 (w latach 2004-2009) na 38 (2007-2011) i obecnie na 12 w Polsce! Te środki unijne w przeważającej ilości idą na rozbudowę infrastruktury stwarzającej lub poprawiającej warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.
    W podsumowaniu przytoczę drobne fakty, które są też dowodem jak nas oceniają inni. Nie jest chyba przypadkiem, że obecnie jeden z ministrów RP oraz były i obecny marszałek województwa łódzkiego to samorządowcy wywodzący się z naszego niedużego miasta.Miasto Konstantynów Łódzki zostało wyróżnione w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013.


 
 
designed by www.madeyourweb.com