Menu Content/Inhalt
Witaj w serwisie arrow Przyjazna gmina arrow Zrozumienie, dialog i determinacja

Menu główne

Witaj w serwisie

Konferencje

Konferencje

Klub Gepardów

Klub Gepardów

Gepardy Biznesu

Konkurs

Efektywna Firma

Konferencje
Mazowieckie
InfoCredit

Członkowie

Członkowie

Wyróżnieni

Wyróżnieni

Przyjazny bank

Przyjazny bank

Magazyn

Magazyn

Instytut Wolności

Instytut Wolności
Zrozumienie, dialog i determinacja Drukuj
25.03.2014.
ImageW rypińskim magistracie pracują urzędnicy przeszkoleni z zakresu obsługi inwestora, którzy dbają o dobre relacje z przedsiębiorcami. Na dobry klimat biznesowy w naszym  mieście wpływa również wzorowa współpraca władz miasta z Izbą Przemysłowo Handlową z Torunia", mówi  Monika Kalinowska, Kierownik Biura Promocji  i Komunikacji Społecznej UM w Rypinie.


Monika Kalinowska, Kierownik Biura Promocji  i Komunikacji Społecznej UM w Rypinie:
 
Zrozumienie, dialog i determinacja, to chyba pojęcia, które najbardziej definiują współpracę Urzędu Miejskiego w Rypinie z lokalnym środowiskiem biznesowym.  Władze miasta starają się słuchać potrzeb przedsiębiorców i reagować w tych obszarach, gdzie jest to możliwe. To właśnie współpraca z przedsiębiorcami przyczyniła się do uchwalenia dokumentu, który daje możliwość skorzystania z ulg w podatku od nieruchomości (uchwała Rady Miasta Rypina XXI/151/12 z dnia 18 czerwca 2012 roku). Z takiej ulgi skorzystać mogą przedsiębiorcy, którzy tworzą nowe miejsca pracy, ale również ci, którzy rozbudowują istniejące firmy bez powiększania zatrudnienia.
 
 
Image
 
 
W Rypinie funkcjonuje podstrefa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która obejmuje już obszar około 9 ha, co jest wynikiem dobrej współpracy z PSSE oraz determinacji burmistrza. Obecnie planujemy w dalszym ciągu poszerzać podstrefę o kolejne tereny znajdujące się w Rypińskim Obszarze Gospodarczym Bielawki. Inwestycja w podstrefie PSSE pozwala na skorzystanie z zwolnień w podatku dochodowym (do 70% kwalifikowanych nakładów poniesionych na realizację inwestycji). 
W rypińskim magistracie pracują urzędnicy przeszkoleni z zakresu obsługi inwestora, którzy dbają o dobre relacje z przedsiębiorcami. Na dobry klimat biznesowy w naszym  mieście wpływa również wzorowa współpraca władz miasta z Izbą Przemysłowo Handlową z Torunia, ze szczególnym uwzględnieniem Oddziału Rypińskiego oraz z dr. Andrzejem Malinowskim  - prezydentem Pracodawców RP. Dr Andrzej Malinowski firmuje swoim nazwiskiem odbywające się corocznie Rypińskie Forum Gospodarcze, na którym obecni są przedsiębiorcy oraz przedstawiciele rządu i samorządów.
 
Miasto Rypin zostało wyróżnione w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013.

 
 
designed by www.madeyourweb.com