Menu Content/Inhalt
Witaj w serwisie arrow Przyjazna gmina arrow Wałbrzych zapewnia inwestorom fachową pomoc

Menu główne

Witaj w serwisie

Konferencje

Konferencje

Klub Gepardów

Klub Gepardów

Gepardy Biznesu

Konkurs

Efektywna Firma

Konferencje
Mazowieckie
InfoCredit

Członkowie

Członkowie

Wyróżnieni

Wyróżnieni

Przyjazny bank

Przyjazny bank

Magazyn

Magazyn

Instytut Wolności

Instytut Wolności
Wałbrzych zapewnia inwestorom fachową pomoc Drukuj
25.03.2014.
ImageGmina Wałbrzych wspiera głównie działalność małych i średnich przedsiębiorstw, na których w zasadniczej części opiera się rozwój gospodarczy miasta. Nasze działania stwarzają dogodne warunki do powstawania nowych podmiotów gospodarczych i rozwoju istniejących firm, mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.
 

Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha:

Gmina Wałbrzych wspiera głównie działalność małych i średnich przedsiębiorstw, na których w zasadniczej części opiera się rozwój gospodarczy miasta. Nasze działania stwarzają dogodne warunki do powstawania nowych podmiotów gospodarczych i rozwoju istniejących firm. Są to długofalowe działania, na które składają się liczne inicjatywy skierowane do przedsiębiorców. Przykładem jest stosowany w minionych latach pakiet przedsiębiorczość, zawierający wiele preferencyjnych stawek podatków i opłat administracyjnych dla nowych firm oraz przedsiębiorstw tworzących miejsca pracy oraz ułatwień w gospodarowaniu lokalami użytkowymi.
 
 
Image
 
Gmina współpracuje z wyspecjalizowanymi instytucjami zajmującymi się wspieraniem przedsiębiorczości, czy pozyskiwaniem i profesjonalną obsługą inwestorów, między innymi z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „Invest-Park”, Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego, Dolnośląskim Parkiem Technologicznym „T-Park”, Radą Gospodarczą Aglomeracji Wałbrzyskiej czy Sudeckim Związkiem Pracodawców.
Ważnym elementem działań, zwiększającym szanse miasta na pozyskanie inwestorów, jest przygotowywanie terenów pod inwestycje, o dogodnych lokalizacjach, wyposażonych w nowoczesną infrastrukturę i system wsparcia finansowego. Aktualne oferty inwestycyjne publikujemy w czołowych wydawnictwach i na stronach internetowych, m.in. PAIiZ. Dodatkowym wsparciem firm prowadzących działalność w regionie przygranicznym jest funkcjonowanie stworzonego dla przedsiębiorców „Polsko-czeskiego internetowego portalu gospodarczego”.
Gmina Wałbrzych jest także współudziałowcem Dolnośląskiego Funduszu Gospodarczego i Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, które ułatwiają przedsiębiorcom dostęp do zewnętrznych źródeł finansowania. Fundusze udzielają poręczeń kredytów i pożyczek oraz niskooprocentowanych pożyczek.
Inwestorom, którzy wybiorą Wałbrzych na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej, zapewniamy fachową pomoc i wszechstronne wsparcie.


Wałbrzych  został wyróżniony w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013.


 
 
designed by www.madeyourweb.com