Menu Content/Inhalt
Witaj w serwisie arrow Przyjazna gmina arrow Władze Starogardu Gdańskiego stawiają na zrównoważony rozwój

Menu główne

Witaj w serwisie

Konferencje

Konferencje

Klub Gepardów

Klub Gepardów

Gepardy Biznesu

Konkurs

Efektywna Firma

Konferencje
Mazowieckie
InfoCredit

Członkowie

Członkowie

Wyróżnieni

Wyróżnieni

Przyjazny bank

Przyjazny bank

Magazyn

Magazyn

Instytut Wolności

Instytut Wolności
Władze Starogardu Gdańskiego stawiają na zrównoważony rozwój Drukuj
25.03.2014.
ImageStarogard Gdański jest ważnym ośrodkiem miejskim i przemysłowym na Pomorzu. Liczy obecnie 47 tys. mieszkańców. Ponad 63 proc. z nich to ludzie w wieku produkcyjnym, co sprawia, że miasto obok sporego potencjału gospodarczego dysponuje także dużym potencjałem ludzkim, mówi Edmund Stachowicz, prezydent Starogardu Gdańskiego.
 
Edmund Stachowicz, prezydent Starogardu Gdańskiego:

Starogard Gdański jest ważnym ośrodkiem miejskim i przemysłowym na Pomorzu, stolicą Kociewia - charakterystycznego pod względem gwarowym i etnograficznym regionu nadwiślańsko - pomorskiego. Miasto zajmuje obszar 25 kmkw. i liczy obecnie 47 tys. mieszkańców. Ponad 63 proc. z nich to ludzie w wieku produkcyjnym, co sprawia, że miasto obok sporego potencjału gospodarczego dysponuje także dużym potencjałem ludzkim.
 
 
ImageWładze Miasta stawiają na zrównoważony rozwój. W 2010 roku Gmina Miejska Starogard Gdański pozyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej na zakup 11 niskopodłogowych autobusów spełniających restrykcyjne normy emisji spalin oraz na termomodernizację miejskich przedszkoli publicznych. W tym samym roku rozpoczęto budowę nowego połączenia drogowego łączącego tereny przemysłowe miasta z drogą krajową 22. Inwestycja zakończyła się w 2011 roku. W 2014 roku zakończy się modernizacja ul. Jabłowskiej biegnącej bezpośrednio przez tereny przemysłowe miasta, która łączy się z drogą wojewódzką nr 222. Nie zapomniano także o sporcie i rekreacji mieszkańców. W 2011 roku zakończono III Etap Przebudowy Ośrodka Sportu i Rekreacji dofinansowanego z Unii Europejskiej. OSIR w Starogardzie Gdańskim obecnie umożliwia aktywne spędzanie wolnego czasu na najwyższym europejskim poziomie.

Na terenie Starogardu Gdańskiego swoje zakłady przemysłowe mają m.in. firmy znane w Polsce i na świecie takie jak Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A., Innowacyjno - Wdrożeniowe Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm, Destylarnia Sobieski S.A. oraz Fabryka Mebli Okrętowych FAMOS Sp. z o. o.

Nowi przedsiębiorcy zainteresowani inwestowaniem w Starogardzie Gdańskim mogą liczyć na preferencje i wsparcie gminy na mocy Uchwały nr X/75/2007 Rady Miejskiej w Starogardzie Gdańskim z dnia 23 maja  2007 r. w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie Gminy Miejskiej Starogard Gdański. Przedsiębiorcy będący podatnikami podatku od nieruchomości mogą skorzystać z zwolnień podatkowych od: gruntów, budynków i budowli lub ich części, przeznaczonych i wykorzystywanych do prowadzenia działalności wytwórczej lub usługowej przez przedsiębiorców podejmujących po raz pierwszy działalność gospodarczą na terenie miasta Starogard Gdański; nowo wybudowanych budynków, budowli lub ich części, przeznaczonych  i wykorzystywanych do prowadzenia działalności wytwórczej lub usługowej; nowo nabytych budynków, budowli lub ich części, przeznaczonych
i wykorzystywanych do prowadzenia działalności wytwórczej lub usługowej; gruntów,  budynków, budowli lub ich części -
w przypadku rozpoczęcia wykorzystywania ich przez podatnika do prowadzenia działalności wytwórczej lub usługowej – będących wcześniej w jego posiadaniu lecz nie wykorzystywanych dotąd do prowadzenia takiej działalności pod warunkiem utworzenia w związku z inwestycją co najmniej 3 nowych miejsc pracy. Zwolnienie to przysługuje na okres: 1 roku kalendarzowego – jeżeli w wyniku inwestycji przedsiębiorca utworzy co najmniej 3 miejsca pracy; 2 lat kalendarzowych - jeżeli w wyniku inwestycji przedsiębiorca utworzy co najmniej 6 miejsc pracy; 3 lat kalendarzowych – jeżeli w wyniku inwestycji przedsiębiorca utworzy co najmniej 9 miejsc pracy.  Powyższe zwolnienia udzielane są w ramach zasady de minimis, po spełnieniu warunków określonych przepisami prawa unijnego. Serdecznie zapraszamy do inwestowania i robienia biznesu w Starogardzie Gdańskim.

Starogard Gdański został wyróżniony w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013.

 
 
designed by www.madeyourweb.com