Menu Content/Inhalt
Witaj w serwisie arrow Przyjazna gmina arrow Podstawą są silne firmy o ustabilizowanej pozycji

Menu główne

Witaj w serwisie

Konferencje

Konferencje

Klub Gepardów

Klub Gepardów

Gepardy Biznesu

Konkurs

Efektywna Firma

Konferencje
Mazowieckie
InfoCredit

Członkowie

Członkowie

Wyróżnieni

Wyróżnieni

Przyjazny bank

Przyjazny bank

Magazyn

Magazyn

Instytut Wolności

Instytut Wolności
Podstawą są silne firmy o ustabilizowanej pozycji Drukuj
27.03.2014.
ImageDo przedsiębiorstw trwale związanych z naszym miastem jak Sanitec Koło, Saint Gobain Abrasives, Wood – Mizer Industries, Andre Abrasive Articles, Agronas, OSM, Zakłady Mięsne „Sokołów” dołączają nowe jak „Wipasz”, które decydują się na rozpoczęcie w Kole znaczących inwestycji, mówi Mieczysław Drożdżewski, Burmistrz Miasta Koła.
 


Mieczysław Drożdżewski, Burmistrz Miasta Koła:

Uzyskanie tytułu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013 stanowi dla naszego miasta znaczące  osiągnięcie.
O sukcesie w biznesie decydują głównie dobre produkty, marketing i sprawne zarządzanie firmą. Dla powodzenia ważne są również podatki, ubezpieczenia społeczne i system prawny obowiązujący w państwie. Liczy się też atmosfera, jaka jest wokół gospodarki wytwarzana w opinii publicznej. Możliwości samorządów terytorialnych w tym zakresie są ograniczone, ale mogą mieć wpływ na rozwój przedsiębiorczości. Władze lokalne ustalają wysokość podatków od nieruchomości, plany zagospodarowania przestrzennego i procedury uzyskiwania pozwoleń na budowę. Mają też duży wpływ na stan infrastruktury drogowej, kanalizacji, zasilania w energię. Celem Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi jest znalezienie samorządów, które rozumieją, jak ważna jest gospodarka dla lokalnych społeczności, dbają o firmy na swoim terenie i starają się przyciągnąć przedsiębiorców z innych rejonów.               
 
Image 
 
Koło to miasto, które się rozwija. W efekcie sprzyjających przedsiębiorczości rozwiązań, coraz więcej firm decyduje się na rozbudowę i zatrudnianie nowych pracowników. Do przedsiębiorstw trwale związanych z naszym miastem jak Sanitec Koło, Saint Gobain Abrasives, Wood – Mizer Industries, Andre Abrasive Articles, Agronas, OSM, Zakłady Mięsne „Sokołów” dołączają nowe jak „Wipasz”, które decydują się na rozpoczęcie w Kole znaczących inwestycji. Dzięki temu podstawą lokalnej gospodarki są silne przedsiębiorstwa o ustabilizowanej pozycji na rynku. Ważna jest także obecność w podstrefie Łódzkiej  Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Władze samorządowe zdając sobie sprawę ze znaczenia dobrze prosperujących firm dla swoich dochodów budżetowych, starają się sprzyjać rozwojowi przedsiębiorczości. Dostosowują ofertę terenów inwestycyjnych oraz rozwiązań z zakresu infrastruktury technicznej do potrzeb firm, które chciałyby rozwijać swoją działalność na terenie naszego miasta. Mają nadzieję, że ich działania w dalszym ciągu będą się przyczyniały do rozwijania i rozpoczynania inwestycji gospodarczych w naszym mieście.

Koło zostało wyróżnione w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013.
 
designed by www.madeyourweb.com