Menu Content/Inhalt
Witaj w serwisie arrow Przyjazna gmina arrow Gostynin to rzeczowy i fachowy partner

Menu główne

Witaj w serwisie

Konferencje

Konferencje

Klub Gepardów

Klub Gepardów

Gepardy Biznesu

Konkurs

Efektywna Firma

Konferencje
Mazowieckie
InfoCredit

Członkowie

Członkowie

Wyróżnieni

Wyróżnieni

Przyjazny bank

Przyjazny bank

Magazyn

Magazyn

Instytut Wolności

Instytut Wolności
Gostynin to rzeczowy i fachowy partner Drukuj
31.03.2014.
ImageKładę szczególny nacisk na wykorzystanie naturalnych zasobów środowiska, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. W ostatnich latach gmina nasza specjalizuje się w prowadzeniu inwestycji proekologicznych, a wszystko po to by budować swoją markę, jako gmina atrakcyjna turystycznie, mówi Włodzimierz Śniecikowski, Burmistrz Miasta Gostynina.
 
Włodzimierz Śniecikowski, Burmistrz Miasta Gostynina:

Gostynin jest stolicą pięknego zakątka Mazowsza - Ziemi Gostynińskiej. Położony jest w centralnej Polsce, liczy około 20 tys. mieszkańców. Miasto charakteryzuje się szybkim rozwojem gospodarczym. Działają tu firmy reprezentujące prawie wszystkie gałęzie gospodarki z przewagą handlu i branży budowlanej. Swoje przedstawicielstwa w naszym mieście mają przedsiębiorstwa, banki krajowe i zagraniczne. Prężnie rozwija się budownictwo mieszkaniowe i powstaje wiele nowych osiedli.
 
 Image
 
Będąc odpowiedzialnym za kreowanie polityki gospodarczej miasta kładę szczególny nacisk na wykorzystanie naturalnych zasobów środowiska, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. W ostatnich latach gmina nasza specjalizuje się w prowadzeniu inwestycji proekologicznych, a wszystko po to by budować swoją markę, jako gmina atrakcyjna turystycznie. Znakomicie poradziliśmy sobie z infrastrukturą komunalną w tym siecią wodociągową, gazową i  termomodernizacją.
Wszystkie moje działania proekologiczne są przemyślane i kompleksowe,  mają na celu nie tylko dbać o czyste środowisko,  ale też spowodować, że gmina będzie atrakcyjna dla turystów,  a szczególnie inwestorów.
Nasza gmina przez budowę dróg, dwóch obwodnic i niewielkiej odległości od autostrady stała się bardziej dostępna dla inwestorów z pobliskich aglomeracji - Płocka, Torunia czy Warszawy.
Wierzę, że w ten sposób miasto staje się bardziej atrakcyjne, dostępne i nowoczesne.
Dzięki proinwestycyjnemu nastawieniu lokalnego samorządu na terenie Miasta już funkcjonuje kilka prężnie rozwijających się spółek zatrudniających wielu mieszkańców miasta i okolic.
W ostatnim czasie zrealizowaliśmy projekt pn. Rewitalizacja terenów poprzemysłowych po byłym przedsiębiorstwie Budopol-Gostynin na potrzeby miejskiego centrum handlowo-usługowego wraz z otoczeniem. Wydatek ten współfinansowany był przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. W wybudowanym centrum powstało 150 stanowisk o różnym standardzie  z przeznaczeniem na działalność gospodarczą o różnorodnym charakterze.
Gmina nasza ma uchwalone plany zagospodarowania przestrzennego, m.in. plan przy ul. Bagnistej, w którym duża część terenu przewidziana jest pod zabudowę usługową i sportowo-rekreacyjno-turystyczną. Są to tereny, które potencjalnie mogą być wykorzystane przez inwestorów na budowę obiektów handlowych, hotelarskich, gabinetów kosmetycznych.
Drugi z planów obejmuje tereny przyległe do nowo wybudowanej obwodnicy drogi krajowej nr 60 w Gostyninie. Z uwagi na to, że duża część terenu objętego tym planem przeznaczona jest pod usługi i graniczy bezpośrednio z obwodnicą to możliwe jest wykorzystanie tych terenów pod działalność logistyczną.
Nie zmienia to faktu, że w dalszym ciągu czynimy starania, aby zachęcić kolejnych inwestorów, a szczególnie tych z kapitałem zagranicznym, aby  przez wiele ułatwień, w tym ulgi podatkowe dla spółek, tworzyć miejsca pracy i udzielać pomocy formalno-prawnej w procedurach administracyjnych. Swoimi działaniami chcemy być postrzegani jako rzeczowy i fachowy partner dla przyszłych inwestorów.

 
 
Gostynin  został wyróżnione w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013. 
 
designed by www.madeyourweb.com