Menu Content/Inhalt
Witaj w serwisie arrow Członkowie arrow Ludzie arrow Zachodniopomorskie arrow Spółdzielnia Mieszkaniowa "Warszewo" naprawiła szczerby w tkance urbanistycznej Szczecina
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Warszewo" naprawiła szczerby w tkance urbanistycznej Szczecina Drukuj
18.09.2014.
ImageNasze nowe osiedla w zabudowie plombowej, w historycznej tkance urbanistycznej miasta wypełniają szpecące do niedawna szczerby po nalotach dywanowych aliantów podczas II wojny światowej, mówi Ryszard Piątek, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Warszewo" w Szczecinie.Ryszard Piątek, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Warszewo" w Szczecinie:


Spółdzielnia Mieszkaniowa "Warszewo" w Szczecinie zarządza  zasobami 653  mieszkań w 14 budynkach mieszkalnych, biurowcem z własnymi parkingami, garażami podziemnymi oraz wolno stojącymi i wbudowanymi w budynki mieszkalne wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, placami zabaw, parkingami osiedlowymi.
 
Image
 
Wszystkie mieszkania zostały zaprojektowane funkcjonalnie, z dbałością o warunki i jakość przestrzeni do życia mieszkańców, zbudowane z dobrych materiałów i w energooszczędnych technologiach, z nowoczesnymi, w pełni opomiarowanymi instalacjami i wyposażeniem „pod klucz”, przy tym po kosztach 30-40 proc. niższych od średnich cen w standardzie tzw. deweloperskim. Dewizą spółdzielni jest zasada, że projektując i budując zasoby dla swoich członków myślimy o oszczędnej, kompleksowej obsłudze, gwarantowanej statutem i celem działania wspólnego przedsięwzięcia spółdzielczego, „non profit”. 

Składniki czynszu i opłat eksploatacyjnych utrzymywane są na niskim poziomie, z uwzględnieniem dopłat  dla członków jako pożytków  z działalności gospodarczej spółdzielni.  Wszystkie zasoby powstały z zaangażowaniem środków własnych w przygotowanie inwestycji - bez kredytu, finansowane wkładami budowlanymi użytkowników. Rozliczenia końcowe zakończyły się zwrotem części nakładów spółdzielcom. Spółdzielnia ma stałą płynność finansową, dobrze działające organy samorządowe oraz świadomych i odpowiedzialnych członków, co decyduje o jej wizerunku – stabilnej i godnej zaufania.

       Pozwolenie na budowę pierwszej inwestycji  mieszkaniowej spółdzielnia uzyskała jesienią 1993 roku,  ostatnią  ukończyła wiosną 2010 r. Nowe osiedla w zabudowie plombowej, w historycznej tkance urbanistycznej miasta wypełniają szpecące do niedawna szczerby po nalotach dywanowych aliantów podczas II wojny światowej.
 
Image
 
       Sukcesywnie modernizowany jest biurowiec przy ul. Żubrów 3 w centrum Szczecina, w 2013 roku wzbogacony o nowoczesny parking. Obecnie oferujemy tam na wynajem wielofunkcyjne, zintegrowane zespoły biurowe z całodobową ochroną i bezpośrednią obsługą nieruchomości.
 
Image
 
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Warszewo" w Szczecinie  została wyróżniona w VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2013.


                                                                                                                           

 
designed by www.madeyourweb.com