Menu Content/Inhalt
Witaj w serwisie arrow Magazyn arrow Mateusz Morawiecki nowym ministrem rozwoju i wicepremierem

Menu główne

Witaj w serwisie

Konferencje

Konferencje

Klub Gepardów

Klub Gepardów

Gepardy Biznesu

Konkurs

Efektywna Firma

Konferencje
Mazowieckie
InfoCredit

Członkowie

Członkowie

Wyróżnieni

Wyróżnieni

Przyjazna gmina

Przyjazna gmina

Przyjazny bank

Przyjazny bank

Instytut Wolności

Instytut Wolności
Mateusz Morawiecki nowym ministrem rozwoju i wicepremierem Drukuj
09.11.2015.
Nowym ministrem rozwoju i wicepremierem będzie Mateusz Morawiecki. Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło 9 listopada 2015 r.  skład nowego rządu, którym pokieruje Beata Szydło.
 
Mateusz Morawiecki to polski bankowiec i menedżer, obecnie prezes zarządu Banku Zachodniego WBK. Prywatnie Morawiecki jest synem Kornela – legendarnego działacza opozycji z czasów PRL, który w tych wyborach został posłem z listy Kukiz '15.


Według przyszłej premier Beaty Szydło Morawiecki będzie odpowiedzialny za koordynowanie całej polityki gospodarczej rządu. – Mateusz Morawiecki będzie ściśle współpracował razem z innymi resortami gospodarczymi, w szczególności z ministrem finansów, którego rola będzie zmieniona – dodała Szydło.

Z kolei ministrem finansów ma być Paweł Szałamacha, który z wykształcenia jest prawnikiem. Studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w College d'Europe w Brugii. Przygodę z polityką rozpoczął w 2005 r. - sprawował stanowisko podsekretarza, a następnie sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Wchodził również w skład Narodowej Rady Rozwoju. W wyborach parlamentarnych w 2011 r. został wybrany na posła VII kadencji Sejmu, jako bezpartyjny kandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Nie udało mu się uzyskać reelekcji w tegorocznych wyborach.

Pozostałe ministerstwa gospodarcze w rządzie PiS:

    Ministrem skarbu będzie Dawid Jackiewicz
    Ministrem cyfryzacji zostanie Anna Streżyńska
    Ministrem pracy i polityki społecznej będzie Elżbieta Rafalska
    Ministrem rolnictwa będzie Krzysztof Jurgiel
    Ministrem infrastruktury i budownictwa będzie Andrzej Adamczyk
    Ministrem gospodarki morskiej i żeglugi będzie Marek Gróbarczyk
    Ministerem energetyki zostanie Krzysztof Tchórzewski

– Kandydatką na premiera jest Beata Szydło – powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej. – Nic nie było załatwiane za jej plecami – dodał prezes PiS.

W październikowych wyborach parlamentarnych zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość zdobywając 37,58 proc. poparcia. Drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska, zdobywając 24,09 proc. poparcia, na trzecim miejscu plasuje się Kukiz'15 z 8,81 proc. poparcia. Do Sejmu wchodzą także Nowoczesna i PSL. Swojej reprezentacji w niższej izbie parlamentu nie będą miały Zjednoczona Lewica, partia KORWiN i Partia Razem.
 
źródło: www.biznes.pl 
 
designed by www.madeyourweb.com