Menu Content/Inhalt
Witaj w serwisie arrow Członkowie arrow Firmy arrow Przemysł lekki arrow Gepardy Biznesu 2015 przemysłu lekkiego
Gepardy Biznesu 2015 przemysłu lekkiego Drukuj
15.03.2016.

Spośród 330 przedsiębiorstw przemysłu lekkiego, których wyniki finansowe przeanalizował Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Gepard Biznesu 2015 uzyskało 207 firm, bo ich wartość rynkowa w latach 2014-2015 wzrosła o minimum 10 proc. Na podium znalazły się: Poltops Sp. z o.o., Vitesse Sportswear Sp. z o.o. oraz  Eurotex Sp. z o.o.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Przez jedenaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 70 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

Przedstawiamy najnowszy ranking dynamicznych firm według wartości rynkowej w okresie marzec 2014 – marzec 2015 według metodologii, opracowanej przez Instytutu Europejskiego Biznesu w grudniu 2005 r.

W 2016 r. dane do rankingu dostarczyły dwie wywiadownie handlowe: InfoCredit oraz Bisnode.

Do analizy zostały wybrane te firmy, które w latach 2013 -2014 miały każdego roku ponad pół milion złotych przychodów netto, więcej niż 10 tys. zł zysku netto,  wartość ich kapitału była dodatnia, a wywiadownie miały do nich adresy mejlowe.

W branży przemysł lekki Instytutu Europejskiego Biznesu w marcu 2016 r. znalazł 330 takich przedsiębiorstw, policzył ich wartość rynkową na koniec marca 2014 i koniec marca 2015 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz zmiany wartości rynkowej. Na tej podstawie stworzył ranking Gepardy Biznesu 2015 Przemysłu Lekkiego.

Uproszczona metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Image

 

Statuetka Gepard Biznesu zaprojektowana w 2006 r. przez Katarzynę Pągowską.

 

Spośród 330 przedsiębiorstw przemysłu lekkiego, których wyniki finansowe przeanalizował Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Gepard Biznesu 2015 uzyskało 207 firm, bo ich wartość rynkowa w latach 2014-2015 wzrosła o minimum 10 proc.

Firmy te mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Gepard Biznesu 2015 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Gepard Biznesu 2015 oraz  dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc  nie ściągać z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Geparda Biznesu, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Gepardy Biznesu 2015    przemysłu lekkiego według wzrostu wartości rynkowej
Lp.Nazwa   firmySiedzibaWartość   rynkowa w marcu 2014 w tys. złWartość   rynkowa w marcu 2015 w tys. złDynamika   wartości rynkowej w okresie marzec 2014-marzec 2015 w proc.
1Poltops   Sp. z o.o.Żagań428636897760,8
2Vitesse   Sportswear Sp. z o.o.Wyszogród8545602556,4
3Eurotex   Sp. z o.o. PPHWarszawa44059242204449,7
4Martello   Sp. z o.o.Łódź18099749438,9
5Spółdzielnia   Pracy TARNOWSKA ODZIEŻTarnów5763064431,7
6Adam   – Krawiectwo Lekkie, Bieliźniarstwo, Adam Korczak, Monika Korczak Sp. J.Blizne   Łaszczyńskiego250111496359,6
7Glanzbut   Sp. z o.o.Kalwaria   Zebrzydowska403818488357,8
8Runotex   – Dziewiarnia Sp. z o.o.Kalisz6562991355,6
9SINGLER   Sp. z o.o. PPHGdańsk173755335,1
10PPH   SARA Jacek Pieściński i Hanna Pieścińska S.J.Grudziądz15546283304,4
11Brinkhaus   Polska Sp. z o.o.Kostrzyn   nad Odrą20277986294,0
12SUNGBOO   Sp. z o.o.Chełm16886502285,3
13Polsmrek   Sp. z o.o. P P H UOchotnica   Dolna4071553281,6
14Roland   International Polska Sp. z o.o.Konin986137338278,6
15AN   Farb Zdzisław Nuszkiewicz, Maciej Nuszkiewicz S.J.Łódź1610359322268,4
16TUDOR   Sp. z o.o.Wieruszów358912768255,7
17Contes   Sp. z o.o.Kokoszkowy7702649244,1
18Taconic   Sp. z o.o.Kostrzyn   nad Odrą38409126583229,6
19PW   Krystian Sp. z o.o.Przysucha1479048487227,8
20PPHU   Eco – Skór S.J.Łuków7212352226,2
21Fab   – Style Sp. z o.o.Tułowice13934490222,2
22Lech-Pol   sp.j. Dariusz Lechowicz, Jacek Lechowicz, Łukasz Lechowicz, Ewa LechowiczJędrzejów965029909209,9
23Spółdzielnia   Pracy SkórzanaPoznań10433075194,8
24HARPER   HYGIENICS S.A.Warszawa139198406333191,9
25P   And V Sp. z o.o.Warszawa1041529491183,2
26Ługowscy   Sp. z o.o.Warszawa8042237178,3
27AIR-POL   Sp. z o.o.Legionowo38742106745175,5
28Gorsenia   Sp. z o.o.Łódź430211627170,2
29Karo   – Market Sp. z o.o.Siedlce6271678167,5
30Pollonus   Sp. z o.o.Łuków4171093161,9
31Magar   Sp. z o.o.Radom7061823158,2
32PPH   POLEXIM GmbH Sp. z o.o.Łódź28467233154,1
33Ever   Top Sp. z o.o.Bydgoszcz143356149,3
34CCC   Factory Sp. z o.o.Polkowice336615817461142,8
35Koger   Sp. z o.o.Żelechów960623268142,2
36P   P H U ŁUKPOL Sp. z o. o.Łuków1252530321142,1
37Markisol   International Ltd Sp. z o.o.Wejherowo49772120213141,5
38HAL   Sp. z o.o.Baniocha949322911141,3
39MAT   Sp. z o.o.Kazimierz   Biskupi11542767139,8
40Zakłady   Odzieżowe AG Sp. z o.o.Mielec705816809138,2
41MAGRA   Mariusz Gralak, Izabela Gralak S.J.Izbica   Kujawska677816070137,1
42MB   S.J. J. Ignasiak, W. IgnasiakMrocza2566160826137,0
43Towarzystwo   Akcyjne Telimena S.A.Łódź35268321136,0
44Przeds.   Odzieżowe SALKO S.J.Baranowo1004223533134,4
45AMŁ   – Dzianiny Joanna Szrajber, Marian Łoś S.J.Łódź3668584470130,3
46BRANDS   POLSKA Sp. z o.o.Somonino849419483129,4
47No   Name Sp. z o.o.Kraków599813222120,4
48Toruńskie   Zakłady Materiałów Opatrunkowych Tkalnie Zelów S.A.Zelów1391330581119,8
49MODUS   Przedsiębiorstwo Odzieżowe S.A.Bydgoszcz1741738147119,0
50Custo   Pol S.A.Wykroty1397830228116,3
51Paweł   Gryś, Tadeusz Zieliński PPHU CONSAY S.J.Biała20084322115,2
52GAIA   Sp. z o.o.Białystok38918338114,3
53GTC   S.G. Chwiłowicz S.J.Pyzdry1935541266113,2
54HIS   Style Zakład Produkcji Odzieży Jan, Jadwiga I Łukasz Karaś S.J.Piława   Górna16933583111,6
55Sopp   Polska Sp. z o.o.Kamienna   Góra858318133111,3
56Kowary   Carpets Sp. z o.o.Kamienna   Góra598912549109,5
57Torys   Sp. z o.o. S.K.Konin14813080108,0
58Sundstextiles   Poland Sp. z o.o.Łaz880218071105,3
59Santex24   Sp. z o.o.Pabianice538811051105,1
60R2   INVEST Sp. z o.o.Wrocław33506814103,4
61Przeds.   Zagraniczne KARMA BELLA A.L. BEUMKESŚrem1061421486102,4
62Decolte   Sp. z o.o.Nowy   Targ3448684198,4
63Gerpol   Sp. z o.o.Łowicz4305849097,2
64TECHNOTEX   S.A. Zakłady Tkanin TechnicznychPieszyce190283703394,6
65Ren   But Sp. z o.o.Warszawa69071337493,6
66Imakon   Sp. z o.o.Lubań1461280291,8
67Rymatex   Sp. z o.o.Rymanów5997511483891,5
68Techno   – Tex Sp. z o.o.Tczewskie   Łąki60261151291,0
69Dagon   Sp. z o.o.Krosno4059773490,5
70GINO   ROSSI S.A.Słupsk5999011336689,0
71Dana   Nova Sp. z o.o.Szczecin1435264384,1
72Lubatex   Sp. z o.o.Lubawka368316755783,4
73Thermopatch   Polska Sp. z o.o.Wrocław5014916782,8
74Nowa   Bis S.J. Szymeczko i WspólnicyKwidzyn3852698181,3
75Pol   – Plan S.J. Zakład Produkcji PlandekZamysłowo118472125179,4
76Andante   Sp. z o.o.Leszno1741311278,7
77BADER   POLSKA Sp. z o.o.Bolesławiec51717892050578,0
78Przedsiębiorstwo   Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Maxi Sp. z o.o.Łódź4438789377,9
79SPORT   – POL Sp. z o.o.Augustów3791664175,2
80ZAWITEX   Sp. z o.o.Zawidów3700639472,8
81Kama   B.zubrycka i J.zubrycki sp. j.Wasilków59201022272,7
82CONCORDIA   1833 Sp. z o.o.Bielsko-Biała2319399772,4
83Protek   – System Sp. z o.o.Gdynia242684141570,7
84PUR   Sp. z o.o.Olsztyn4977838368,4
85Garbarnia   Szczakowa S.A.Jaworzno243964032265,3
86Madex   J.Majorkowski, M.Borkowski sp.j.Kościeleczki3330549565,0
87SPV   Sp. z o.o.Dębnica   Kaszubska216153558664,6
88DAREX   CZELEJ DARIUSZKraśnik151382490164,5
89Zakłady   Garbarskie Włodarczyk S.J.Włocławek6001985864,3
90EURO   – COMFORT Sp. z o.o.Leszno20014632663963,2
91Rolplan   Sp. z o.o.Golina3095504663,1
92Lady   Kama Anna Miszczak S.J.Aleksandrów   Łódzki153662478461,3
93Kanwas   Sp. z o.o.Tczew112611816461,3
94LEDRIN   Sp. z o.o.Lublin92111484861,2
95Aux   Metiers Sp. z o.o.Jutrosin6127980860,1
96Tekosom   Poland Sp. z o.o.Żukowo1199191359,5
97Zwoltex   Sp. z o.o.Zduńska   Wola266024236059,2
98Emzet   Namioty Sp. z o.o.Baranowo768121358,1
99Magnetix   – Gorszwa S.J.Łódź135132123357,1
100ASSECURO   Sp. z o.o.Łazy3998625756,5
101Sun   Garden Polska Sp. z o.o. sp.k.Malanów18471928847456,2
102Przedsiębiorstwo   Produkcyjno Usługowe i Handlowe Aris Bolesław StępieńSzydłowiec354745503455,1
103Gorteks   Sp. z o.o. Spółka KomandytowaBiałystok164322538254,5
104SAFILIN   Sp. z o.o.Miłakowo10066315385852,8
105SEEPOINT   Sp. z o.o.Goleniów104681599052,8
106JJW   S.J. J.Karpiński, J.Rudnicki, W.LewinKonstancin-Jeziorna4056619052,6
107ADANEX   Sp. z o.o.Radlin434996601051,7
108NOVITA   S.A.Zielona   Góra11510717369450,9
109Helios   S.J.Łuków124621878950,8
110ARIADNA   S.A. Fabryka NiciŁódź359815409650,3
111ZPH   Mistral S.J.Łódź213683202749,9
112Euras
Sp. z o.o.
Śrem2440361448,1
113FAKO   S.A. Fabryka Firanek i KoronekŁódź6505960647,7
114Sinogal   Spółdzielnia InwalidówWałcz65095146,3
115Daltex-Farb   H. Dalewska i S-Ka sp. j.Łódź242253544846,3
116Przedsiębiorstwo   Handlowo – Usługowo – Produkcyjne Es – Model Sp. z o.o.Konstantynów   Łódzki2197320846,0
117PPHU   Ewa Baranik S.J.Klucze147942157545,8
118CMT   Polska Sp. z o.o.Bydgoszcz4933711944,3
119PPHU   VISSCHER – CARAVELLE POLAND Sp. z o.o.Grudziądz8731212572944,0
120Kris   Line Sp. z o.o.Łódź145402066442,1
121Zakład   Konfekcji Dziecięcej Pinokio M. P. W. Gizińscy sp. j.Piotrków   Trybunalski2919414041,8
122Fabryka   Textus Sp. z o.o.Siemień7077997240,9
123Javro   2 Sp. z o.o.Katowice4009564840,9
124GUBINTEX   Sp. z o.o.Zgorzelec105251472939,9
125MAGAM   Sp. z o.o.Łódź5686792939,4
126Dydona   – Masarskie Akcesoria i Zaopatrzenie Sp. z o.o.Osowiec1150159438,7
127Santano   Leszek i Monika Staśkiewicz sp. j.Wielichowo158282187738,2
128Zakład   Produkcji Obuwia LEMIGO Mirosław GarbaczGrudziądz10553014510137,5
129Fabryka   Wyrobów Runowych RUNOTEX S.A.Kalisz221023031637,2
130Industrie   Maurizio Peruzzo Comfort Sp. z o.o.Świdnica9497813010137,0
131Creative   Web Sp. z o.o.Ksawerów486836664536,9
132CONFECTION   Sp. z o.o.Jasło4142565336,5
133Agnes   S.J.Świdwin287323897235,6
134Mirwal   S.J.Łódź332994511735,5
135Firma   SOFTEX Dariusz MichtaTomaszów   Mazowiecki635098605235,5
136Przedsiębiorstwo   Produkcyjno Handlowe Im. Jędrzeja Śniadeckiego Sp. z o.o.Toruń2671361235,2
137Oritex   Kowalczyk i Wspólnicy Sp. J. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe   Dziewiarnia i FarbiarniaŁódź5282711034,6
138Domger   Trendy Home Sp. z o.o.Warszawa38451434,0
139Hans   AA Polska Sp. z o.o.Piła99951333433,4
140Jamiks   Kids Fashion Sp. z o.o. Spółka KomandytowaJarocin6916921933,3
141ELREMET   Spółdzielnia InwalidówBiała   Podlaska252993348232,3
142Franc   – Textil Sp. z o.o.Żarów255203370332,1
143Def   – Pol Sp. z o.o. PPHCzęstochowa803106031,9
144Tawo   Et Rucińscy S. J.Warszawa213982817431,7
145Pov   – Gol Sp. z o.o.Głosków4868640131,5
146SN   Design W. Szczepański, T. Nowak Sp. j.Warszawa142531864930,8
147J.   P. C. Europe Sp. z o.o.Mieleszyn217272842230,8
148BEZALIN   S.A.Bielsko-Biała200672622830,7
149Protan   Elmark Sp. z o.o.Dębno304173958430,1
150OR   – SAT Sp. z o.o. ZPCHŻary676268774829,8
151JOT4   Sp. z o.o. S.K.Pruszków40452529,8
152Panda   S.J. Niedźwiedź KrzysztofSkawa5591723829,5
153Firma   Dziewiarska Stan – Rys S.J. S. Kilanowski i S-ka, S.J.Płock2654341428,7
154ENKEV   POLSKA S.A.Łódź395605083028,5
155Agora   S.J.Kalisz4192537528,2
156Latexa   International Sp. z o.o.Koleczkowo3557453327,4
157Grapil   – Grażyna Sobieraj – sp. j.Piła128561608925,2
158M+H   Textil Systems Polska Sp. z o.o.Częstochowa132161653925,1
159BAMA   POLSKA Sp. z o.o.Gorzów   Wielkopolski373734670225,0
160TEXTIL   – Bolesławiec Sp. z o.o.Trzebień169342115524,9
161Angoratex   Sp. z o.o.Łódź1582196324,1
162Radomskie   Tekstylia Przemysłowe Sp. z o.o.Radom1317162723,5
163Zakład   Produkcji Wyrobów Odzieżowych Juliusz SzewczykMilanówek460085674323,3
164SAMANTA   Listwan i Adamek S.J.Maków   Podhalański2195270123,1
165Raven   Trade Sp. z o.o.Warszawa910111722,7
166WOLLE   Sp. z o.o.Łódź898110022,5
167Przedsiębiorstwo   Produkcyjno Handlowo Usługowe Pab-Katmar Ireneusz Żynda i Wspólnicy sp.j.Pabianice7817956122,3
168NAFIRA   Sp. z o.o.Czapury157161920322,2
169DAMAZ   PPHUŁódź544676636521,8
170ARAMEKS   Sp. z o.o.Łódź6107743821,8
171Leithäuser   Polska Sp. z o.o.Leszno472075736721,5
172MSU   S.A.Grudziądz8359610120521,1
173Zetmark   Skępe Sp. z o.o.Skępe4146500220,6
174AGROSAK   S.A.Łódź138961672420,4
175PPO   Przedsiębiorstwo PaństwoweStrzelce   Opolskie11130013291919,4
176Elephant   Lukić S.J.Łódź6819814519,4
177POLDAUN   Sp. z o.o.Bilcza178232120519,0
178Mirafo   Marcin Rafalski S.J.Łódź6065721619,0
179TEKSPOL   Zakład Pracy Chronionej Sp. z o.o.Dłutów7547897518,9
180Domo-System   Bożena i Zbigniew Lisowscy S.J.Lublin1889224718,9
181AVA   Sp. z o.o.Białystok240702858118,7
182PPHU   Defalin Group S.A.Świebodzice542616434718,6
183AMANDA   Sp. z o.o. Fabryka NiciSulechów4234500018,1
184MARTEL   Dorota Grela ZPCH PPHUSieradz312943673617,4
185GST   Automotive Safety Poland Sp. z o.o.Częstochowa579016791117,3
186MIRANDA   Sp. z o.o.Turek695778147317,1
187DALIA   Włodarczyk Spółka KomandytowaMaków   Podhalański180782117217,1
188PPHU   Alles Alicja WojciechowskaGłowno8524997717,0
189Tagrel   T.G. Lewandowscy S.J.Płock335943926416,9
190Kegel   – Błażusiak Sp. z o.o.Nowy   Targ252362944416,7
191Wojdak   Sp. z o.o.Kielce8048939616,7
192Inspektor   BHP Sp. z o.o.Toruń3991464816,5
193Labellab   Innovation Sp. z o.o.Kraków1352157316,3
194Zakład   Garbarski Plesiński S.J.Wągrowiec4818558816,0
195Fabryka   Wkładów Odzieżowych CAMELA S.A. w WałbrzychuWałbrzych260123015415,9
196„Nagaba”   sp. j.Krapkowice5932685515,6
197Yego   Design Sp. z o.o.Turek1201138515,3
198Zakłady   Odzieżowe WYBRZEŻE Spółdzielnia InwalidówGdynia105161207114,8
199JANTAR   Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo OdzieżoweWejherowo1973226114,6
200Zakład   Garbarski Maltan S.J.Zwoleń3658418114,3
201B&M   Clothing Comany Sp. z o.o.Radom6038688014,0
202Skaltex   – Kaczmarek, Błaszczyk S.J.Nowe   Skalmierzyce12152513686312,6
203E.A.   Mattes Polska Sp. z o.o.Myślenice239252685012,2
204ESTELLA   Sp. z o.o.Polkowice132611471511,0
205Linglin   Poland Sp. z o.o.Rzeszów8170906210,9
206Dingo   Sp. z o.o.Bydgoszcz8308914910,1
207Seisan   & Senden S.J. Mariusz Pluta , Rafał KosylŁódź6238686810,1
Pozostałe   firmy
208Kobra   S.J. Teresa Olejnik i Mirosław HamerlińskiŻary399843959,9
209FIORE   GERNAND, BIERNACKI I TOMAS S.J.Łódź60688663139,3
210Wadima   Producent Bielizny Osobistej Sp. z o.o.Zielonka808288349,3
211Przedsiębiorstwo   Produkcyjno-Handlowe Passan S.J.Sanniki14824161669,1
212Aunde   Poland Sp. z o.o.Łódź1081041178589,0
213Lenora   Sp. z o.o.Łódź174819038,9
214Best   – Pol Sp. z o.o.Konin15023162538,2
215ANDROPOL   S.A.Andrychów932681007948,1
216Filtrapol   Sp. z o.o.Łódź30601330538,0
217Loxy   Poland Sp. z o.o.Rumia30226323947,2
218Rondo   Sp. z o.o.Żywiec415344487,1
219ZGODA   Spółdzielnia InwalidówKonstantynów   Łódzki29481314516,7
220PPHU   MARTPOL Export ImportSzprotawa14689156486,5
221ALVI   – POLSKA Sp. z o.o.Jelenia   Góra29154308795,9
222Fabryka   Dywanów WELTOM S.A.Tomaszów   Mazowiecki10597112005,7
223RENA   SpółdzielniaRzeszów551058175,6
224Przedsiębiorstwo   Produkcyjno-Handlowe Postęp S.A.Świebodzin22856240155,1
225Warszawskie   Zakłady Kaletnicze NOMA Spółdzielnia InwalidówWarszawa220423004,3
226AGROCOM   Sp. z o.o. PPHUSieradz23574245964,3
227GREGOR   S.A.Pszczółki216222534,2
228Betschesofa   Sp. z o.o.Pszczew935797384,1
229Dany   Sp. z o.o. PPH Eksport-ImportChojnów446546243,6
230Azet   Hats & Caps Sp. z o.o.Żołędowo112311603,3
231Sesto   Senso Klimas S.J.Czastary25881265872,7
232Intermop   Sp. z o.o.Chorzów810581260,3
233Konfexim   – 2 Sp. z o.o.Siechnice172217250,2
234Syntex   Sp. z o.o.Łowicz16970169870,1
235Knittex   P.P.U.H. Joanna SzarskaŁódź2928229212-0,2
236Arka   S.J.Zebrzydowice80948046-0,6
237W   E.L. Wyleżuch S.J.Tychy1273412623-0,9
238Kacper   Sp. z o.o. sp.k.Myszków35253483-1,2
239Wojas   S.A.Nowy   Targ129727127833-1,5
240POLONTEX   S.A.Poraj5128750330-1,9
241TARNOSPIN   Spółdzielnia InwalidówTarnów55335387-2,7
242Creadest   Sp. z o.o.Gniezno102159915-2,9
243Spółdzielnia   Usług Techniczno-Handlowych i Wdrożeń OrpelŁódź38953775-3,1
244Dykon   Sp. z o.o.Dzierżoniów13811336-3,3
245Sawa   S.J. PPHŚwidnik1437713907-3,3
246SPLOT   Sp. z o.o.Kluczbork22122129-3,7
247ABIS   Sp. z o.o.Myszków1067310266-3,8
248Opalex   Sp. z o.o.Wałbrzych52995084-4,1
249DEMAR   PW Marek DewódzkiMstów138387132397-4,3
250Fabryka   Dywanów AGNELLA S.A.Białystok138576131223-5,3
251Elcol   Sp. z o.o.Września592560-5,4
252VADAIN   INTERNATIONAL Sp. z o.o.Grudziądz2507523643-5,7
253Eu   Production Sp. z o.o.Szczecinek43174065-5,8
254Aneks   Polska Sp. z o.o. Spółka KomandytowaJaworzno9856792504-6,2
255CORAM   POLAND Sp. z o.o.Warszawa1243811547-7,2
256Lubinex   Sp. z o.o.Lubin2062318994-7,9
257BROEL   B.Sroczyńska, U.Białaszczyk S.J.Wrocław1998418410-7,9
258Sigma   Sp. z o.o.Bolesławiec594539-9,3
259Spółdzielnia   Inwalidów RównośćCzersk29392621-10,8
260CRL   Sp. z o.o.Radom4150535867-13,6
261TEXTIM   Sp. z o.o.Dzierżoniów91267819-14,3
262SANTI   Sp. z o.o.Gdynia1436912237-14,8
263Zakład   Wyrobów Odzieżowych Helkon – Konarski sp.j.Kępno2183018580-14,9
264Gorseciarska   Spółdzielnia Pracy GłownoGłowno53764566-15,1
265Kaliskie   Zakłady Garbarskie S.A.Kalisz2126717779-16,4
266Sena   E i N Grządka Sp. J.Radom1689714030-17,0
267Fedra   Sp. z o.o. P P H UŁódź20471695-17,2
268Poldan   Net Sp. z o.o.Słupsk25952134-17,8
269ARYTON   Sp. z o.o.Chmielno111609157-17,9
270Przedsiębiorstwo   Produkcyjno-Handlowe Sogar Z. W. Wiśniccy Sp. J.Sobolew5849048003-17,9
271KAPS   Sp. z o.o.Rzezawa6477252678-18,7
272Skoczowska   Fabryka Kapeluszy POLKAP S.A.Skoczów3228226135-19,0
273Euro-Drape   Sp. z o.o.Poznań55874448-20,4
274NEKS   Sp. z o.o.Dąbrówka   Wielka3610828619-20,7
275Piórex   S.A.Swarzędz2639120879-20,9
276Marko-Kolor   Sp. J. L. Frączkiewicz, W. Gajda, A. KatryńskiŁódź2507419548-22,0
277Blutex   Poland Sp. z o.o. sp.k.Witkowo18261418-22,4
278Freshtex   Textile Finishing Polska Sp. z o.o.Wołów2026215663-22,7
279Warmińska   Sp. z o.o.Lidzbark   Warmiński91147017-23,0
280ARLEN   S.A.Warszawa4465234222-23,4
281JEDWAB   POLSKI Sp. z o.o.Milanówek85366505-23,8
282Andrea   Andrzej Olizarowicz, Danuta Olizarowicz S.J.Milanówek87236649-23,8
283Vistar   Sp. z o.o.Kraków1668312350-26,0
284Fabryka   Czapek I Kapeluszy Kaszkiet Grajcar I Szmidla S.J.Częstochowa2023214628-27,7
285Tollegno   1900 Poland Sp. z o.o.Łódź2898720780-28,3
286FX   Sport Sp. z o.o.Jelenia   Góra30422178-28,4
287PHPU   IMA ZPCHR I.Szumańska-Wrona i M.Wrona. sp. j.Limanowa11108579395-28,5
288Przedsiębiorstwo   Produkcyjno-Handlowe Gamatex Sp. J. Maria Gacek, Piotr GacekCiche5765741016-28,9
289Levi   Strauss Poland Sp. z o.oPłock223367156119-30,1
290Przedsiębiorstwo   Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Steven Marek BryłaŁowicz2395816646-30,5
291Wamatex   Andrzej Wieczorek, Maciej Kowal S.J.Aleksandrów   Łódzki2698218721-30,6
292RECMAN   S.J.Suwałki2534017447-31,1
2932   Morrow Sp. z o.o.Szczecin42352886-31,8
294Print   Sp. z o.o.Częstochowa1185808-31,8
295RICOSTA   POLSKA Sp. z o.o.Zielona   Góra147919990-32,5
296Lord   Sp. z o.o.Kraków1797912142-32,5
297Matecs   Sp. z o.o.Legnica1816912270-32,5
298Felina   Polska Sp. z o.o.Łódź66354435-33,2
299ELDAR   R. Pietrzyk, M. Rybczyński S. J.Łódź3026920107-33,6
300W&W   Polska Sp. z o.o.Lubsko58563851-34,2
301Polska-Flex   Sp. z o.o.Marki1564991-36,6
302Odzieżowa   Spółdzielnia Inwalidów w RykachRyki30791900-38,3
303W.L.   Gore & Associates Polska Sp. z o.o.Warszawa1666510249-38,5
304Quattrotex   S.J.Łódź113356372-43,8
305PPU   LIBAMIX Sp. z o.o.Iłża29121609-44,7
306Łuksja   Sp. z o.o.Łuków122966624-46,1
307Vriston   Sp. z o.o.Bolszewo60243153-47,7
308Markit   – Toruń Sp. z o.o.Toruń23101198-48,1
309TFP   Sp. z o.o.Żywiec72063618-49,8
310Mistral   Elast Sp. z o.o.Łódź120085952-50,4
311IPACO   Sp. z o.o.Wysokie8720442537-51,2
312Kodima   Sp. z o.o.Wrocław725348-52,0
313De   Facto Helena Łapciew i Artur Oniszczuk sp.j.Bielsk   Podlaski130016063-53,4
314PASAMON   Sp. z o.o.Bydgoszcz2407610771-55,3
315Zakład   Konfekcyjny TEOMINA S.A.Krotoszyn61122647-56,7
316Białostocka   Wykończalnia Tkanin Sp. z o.o.Andrychów4293318599-56,7
317BOND   Sp. z o.o.Żywiec2396910043-58,1
318Moda   Wrocław S.A.Wrocław203958363-59,0
319BADURA   S.A.Wadowice167486672-60,2
320Melton   Sp. z o.o.Sierpc71842774-61,4
321Sanita   Footwear – Sp. z o.o.Piła86553119-64,0
322Anmotex   Sp. z o.o.Golub-Dobrzyń33101143-65,5
323Tailor   Sp. z o.o.Dzierżoniów169915526-67,5
324FILTER   SERVICE Sp. z o.o.Zgierz4236513225-68,8
325Hapol   Textil Sp. z o.o.Szczecin1955573-70,7
326Dywilan   S.A.Łódź207805424-73,9
327Dzian   Druk Sp. z o.o.Pabianice89162249-74,8
328Rekord   Sp. z o.o.Warszawa3308833-74,8
329Fabryka   Plecaków Jankowski Spółka KomandytowaPoznań72731830-74,8
330Rek   – Swed Sp. z o.o.Blękwit2857440-84,6

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez dwie  wywiadownie biznesowe: InfoCredit oraz Bisnode.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki: 1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2013-2014, 2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż  500 tys zł we wszystkich latach  2013-2014, 3. Dodatni kapitał własny we wszystkich latach  2013-2014, 4. Zysk netto powyżej 10 tys. zł we wszystkich latach  2013-2014, 5. Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu marca 2014 r. – C/Z:  17,7, a  C/WK: 1,38*.

* Wskaźniki, będące średnią dla 404 spółek krajowych, notowanych na GPW.
źródło: Ceduła Giełdowa z 31 marca 2014 r.
W  marcu 2015 r. – C/Z:  22,7, a  C/WK: 1,36.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW, marzec 2015
Według wskaźników giełdowych z końca marca 2014 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2014 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2013 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2014 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2013 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2014 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2014.
Podobnie została policzona wartość rynkowa firmy w końcu marca 2015.

Konkurs Gepardy Biznesu prowadzony jest od 2006 r. przez Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie wyników finansowych firm i banków.  Obecnie trwają dziesiąta i jedenasta edycje konkursu Gepardy Biznesu. Dziesiąta oparta jest na danych pozyskiwanych z Krajowego Rejestru Sądowego, a jedenasta na podstawia bardziej aktualnych danych za lata 2014-2015, nadsyłanych przez firmy i banki.

 
designed by www.madeyourweb.com