Menu Content/Inhalt
Witaj w serwisie arrow Członkowie arrow Firmy arrow Branża chemiczna arrow Gepardy Biznesu 2015 Przemysłu Chemicznego
Gepardy Biznesu 2015 Przemysłu Chemicznego Drukuj
29.03.2016.

ImageSpośród 356 przedsiębiorstw przemysłu chemicznego, których wyniki finansowe przeanalizował Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Gepard Biznesu 2015 uzyskało 245 firm, bo ich wartość rynkowa w latach 2014-2015 wzrosła o minimum 10 proc. Na podium znalazły się: Vega Polymers S.A.,  Dr. Schumacher Sp. z o.o. i  Alpinus Chemia Sp. z o.o.

 

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Przez jedenaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 70 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

Przedstawiamy najnowszy ranking dynamicznych firm według wartości rynkowej w okresie marzec 2014 – marzec 2015 według metodologii, opracowanej przez Instytutu Europejskiego Biznesu w grudniu 2005 r.

W 2016 r. dane do rankingu dostarczyły dwie wywiadownie handlowe: InfoCredit oraz Bisnode.

Do analizy zostały wybrane te firmy, które w latach 2013 -2014 miały każdego roku ponad pół milion złotych przychodów netto, więcej niż 10 tys. zł zysku netto,  wartość ich kapitału była dodatnia, a wywiadownie miały do nich adresy mejlowe.

W branży przemysł chemiczny Instytutu Europejskiego Biznesu w marcu 2016 r. znalazł 356 takich przedsiębiorstw, policzył ich wartość rynkową na koniec marca 2014 i koniec marca 2015 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz zmiany wartości rynkowej. Na tej podstawie stworzył ranking Gepardy Biznesu 2015 Przemysłu Chemicznego.

Uproszczona metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Image

 

Statuetka Gepard Biznesu zaprojektowana w 2006 r. przez Katarzynę Pągowską.

 

Spośród 356 przedsiębiorstw przemysłu chemicznego, których wyniki finansowe przeanalizował Instytutu Europejskiego  Biznesu, tytuł Gepard Biznesu 2015 uzyskało 245 firm, bo ich wartość rynkowa w latach 2014-2015 wzrosła o minimum 10 proc.

Firmy te mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Gepard Biznesu 2015 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Gepard Biznesu 2015 oraz  dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc  nie ściągać z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Geparda Biznesu, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

 

Gepardy   Biznesu 2015  branży chemicznej według   wzrostu wartości rynkowej
Lp.Nazwa   firmySiedzibaWartość rynkowa w marcu 2014 w tys. złWartość rynkowa w marcu 2015 w tys. złDynamika wartości rynkowej w okresie marzec 2014-marzec 2015 w   proc.
1Vega Polymers S.A.Warszawa13742363002,5
2Dr. Schumacher Sp. z o.o.Lubań160953946812352,2
3Alpinus Chemia Sp. z o.o.Solec Kujawski153201783531064,2
4Marrix Polymers Polska Sp. z o.o.Poznań286225186780,0
5GLOBAL COLORS POLSKA S.A.Kędzierzyn-Koźle887273210725,2
6IZOHAN Sp. z o.o.Gdynia988980348712,5
7Pestila II Sp. z o.o. sp.k.Wolbórz216014894589,5
8Zakłady Chemiczne ORGANIKA-AZOT S.A.Jaworzno36853192318421,9
9SCANDIA COSMETICS S.A. Zakład Pracy ChronionejNiepołomice10455431419,6
10Orpol Sp. z o.o.Łódź8444297408,8
11Pureko Sp. z o.o.Myszków857542320393,5
12Fenikschemia Sp. z o.o.Zambrów286512284328,8
13Poli – Farm Sp. z o.o.Łowicz15666325304,0
14ZAKŁAD DOŚWIADCZALNO PRODUKCYJNY SULFOCHEM SP Z O OLuboń3211282299,3
15BTL Sp. z o.o. Zakład Enzymów i PeptonówŁódź7372885291,3
16ANSER Sp. z o.o. Zakłady ChemiczneWarszawa2207377540251,3
17PRO-FESSIONAL Sp. z o.o.Rybnik24548020226,8
18Rolko Polsko – Francuska Sp. z o.o.Kiełczewo28078919217,8
19PRO – IMP Sp. z o.o.Rzeszów9482859201,5
20TYTAN EOS Sp. z o.o.Wrocław954428472198,3
21Verona Products Professional sp. z o.o.Andrzejów Duranowski469113984198,1
22GT 85 Polska Sp. z o.o.Lublin17104927188,1
23S & P POLSKA SP Z O OMalbork52750150025184,4
24Lester Productions Sp. z o.o.Kwidzyn426911961180,2
25Cast – Andruszko S.J.Świebodzice1557041458166,3
26Vestoil Sp. z o.o.Kąty Wrocławskie6551673155,5
27Eko Color Sp. z o.o.Bytów1025025266146,5
28Jednostka Innowacyjno – Wdrożeniowa Inwex Sp. z o.o.Kielce23775741141,5
29ASPLANT SKOTNICCY SPÓŁKA JAWNAJaworzno844120125138,4
30NOELKEN SP Z O ONowogrodziec616614652137,6
31Laboratorium Dermapharm Sp. z o.o.Warszawa1760241084133,4
32CONSUS SP Z O ODębica14973464131,4
33ALMA-COLOR Sp. z o.o.Gniew1125125987131,0
34Kluthe Poland Sp. z o.o.Mogielnica21554911127,9
35Secil-Polska Sp. z o.o.Pruszcz Gdański36518240125,7
36RCR S.J.Zakrzewo12722816121,4
37Ssang Geum Mława Sp. z o.o.Mława1323129204120,7
38Constans Termit Sp. z o.o.Bolesław18163990119,7
39PPHU Rego Sp. z o.o.Nowa Wieś11262437116,4
40Reiner Polska Sp. z o.o.Błonie45709818114,8
41CHRYSO POLSKA Sp. z o.o.Warszawa1653835460114,4
42GM Color Sp. z o.o.Bydgoszcz2496552928112,0
43Dancoal Sp. z o.o.Łozienica2954462176110,4
44Peter Lacke Polska Sp. z o.o.Święta Katarzyna1353128097107,6
45BETASOAP Sp. z o.o.Warszawa3101064241107,2
46TOM PLAST MAZUR MAŁGORZATA TSZAN TOMASZ SPÓŁKA JAWNASanok15043104106,4
47Asma Polska Sp. z o.o.Wola Ducka1226625105104,7
48Greenland Technologia EM Sp. z o.o.Trzcianki813016610104,3
49Sempre Farby Sp. z o.o.Bielsko-Biała671013696104,1
50Zakłady Azotowe Chorzów S.A.Chorzów4800697387102,9
51Trilacolor Sp. z o.o.Warszawa68351365699,8
52Thermaflex Izolacji Sp. z o.o.Żarów251595006199,0
53BECKER FARBY PRZEMYSŁOWE Sp. z o.o.Tarnów7115214067797,7
54Industrial Technology Investments Poland Sp. z o.o.Gniewkowo53731056296,6
55DAŃKO JAKSINA DAMET SPÓŁKA JAWNAChwaszczyno105212062096
56AKZO NOBEL DECORATIVE PAINTS SP Z O OWarszawa14882929138795,8
57Przedsiębiorstwo Farb Przemysłowych Prochem Sp. z o.o. w   KłomnicachKłomnice2588505595,3
58TORF CORPORATION FABRYKA LEKÓW SP Z O OKąty Wrocławskie7081213760894,3
59DRAMERS S.A.Rabowice6963513507494,0
60EKO – CLEAN – CHEMIA Sp. z o.o.Grudziądz1106213793,3
61Styrmann Sp. z o.o.Warszawa55211065693,0
62Laboratorium Kosmetyczne Canexpol Sp. z o.o.Stojadła2630505292,1
63Alfa PVC Sp. z o.o.Warszawa172993302590,9
64ROHM AND HAAS POLSKA SP Z O OWarszawa432218230190,4
65KONTUR Sp. z o.o.Konstantynów136982530184,7
66Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Apis Sp. z o.o.Bydgoszcz1758324184,4
67FOSFAN S.A.Szczecin352456396681,5
68PPG DECO Polska Sp. z o.o.Wrocław46102883224380,5
69JAGO – PRO Sp. z o.o.Jaworzno541749633977,8
70AIR LIQUIDE Polska Sp. z o.o.Kraków36056463976977,4
71Djchem Chemicals Poland S.A.Wołomin14573925754576,7
72Wibo Sp. z o.o. Spółka KomandytowaKartuzy6603911592275,5
73Chemical Alliance Polska Sp. z o.o.Łozienica544419535275,1
74GOLD DROP Sp. z o.o.Limanowa6445211157673,1
75INGLOT Sp. z o.o.Przemyśl18668732181172,4
76Monosuisse Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski498998593672,2
77CLOVIN S.A.Czyżew387606651871,6
78Grupa Azoty S.A.Tarnów3169754542058771,0
79KOMAGRA Sp. z o.o.Warszawa14138724129570,7
80Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg Sp. z o.o.Tarnobrzeg19218932695970,1
81Lanwar Cosmetics S.J.Poznań3507590368,3
82Grupa Inco S.A.Warszawa31550652884467,6
83Ciech Soda Polska S.A.Inowrocław840430140742367,5
84AGFA Graphics NV S.A. Oddział w PolsceWarszawa4079678566,3
85Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o.Kraków407946774366,1
86Euroceras Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle256814207963,9
87Ramp Sp. z o.o.Łódź85411398363,7
88UNILACK SP Z O OStawiguda3472567263,4
89ENKA Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski201423277862,7
90INTER GLOBAL Sp. z o.o.Ostrów Wielkopolski593679655562,6
91Kaeser Kompressoren Sp. z o.o.Warszawa560229075262,0
92Johnson Controls Foam Sp. z o.o.Żory417356729161,2
93Grace Sp. z o.o.Poznań85821382461,1
94Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych PIOTROWICE II Sp. z   o.o.Tarnobrzeg589609490761,0
95Multichem Sp. z o.o.Luboń173062780460,7
96NOVICHEM Sp. z o.o.Chorzów8770413926758,8
97AEROSOL SERVICE SP Z O OUstka103251636858,5
98Aroma Trend Sp. z o.o. S.K.Michałowice3047480557,7
99Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.Police1081023170233757,5
100Dragon Poland Sp. z o.o. S.K.Kraków265424153756,5
101GRANPOL Sp. z o.o.Nowa Wieś5695888456,0
102HIRSCH-POL Sp. z o.o.Osielsko117161824155,7
103Tenzi Sp. z o.o.Dołuje79341228754,9
104Verpa Folie Sp. z o.o.Krępice338025228354,7
105AGRO – POLI Sp. z o.o.Stróża82491271954,2
106Softinelka Sp. z o.o.Siedlce68981061753,9
107COLOROBBIA POLSKA Sp. z o.o.Żarów408906248352,8
108Intermag Sp. z o.o.Olkusz10008815273652,6
109Itbud Zakład Nowych Materiałów Budowlanych Sp. z o.o.Warszawa3286500952,5
110BELL Sp. z o.o.Józefów126351922452,1
111PW FOLIAREX Sp. z o.o.Stęszew267294056751,8
112LA RIVE S.A.Grudziądz12245018555251,5
113Limax Kompost Sp. z o.o.Siedlec246173726651,4
114Techniart Sp. z o.o.Żabia Wola68861040951,2
115Kimsid Sp. z o.o.Kielce42764651,2
116DTJ Sp. z o.o.Grodzisk Wielkopolski949143150,7
117Foltex S.J.Bydgoszcz94921429650,6
118CHESPA – Farby Graficzne Sp. z o.o.Krapkowice11474917284650,6
119Nanochem Sp. z o.o.Sosnowiec110971663149,9
120BGW WIELOBRANŻOWE PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE SP Z O OPoznań600758975749,4
121KREISEL Technika Budowlana Sp. z o.o.Poznań13721020464049,1
122Greiner Multifoam Sp. z o.o.Ozorków96891445049,1
123Zakłady Chemiczne ZŁOTNIKI S.A.Wrocław7285910849448,9
124Cerko Sp. z o.o. Spółka KomandytowaGdynia125581863648,4
125Bozzetto Polska Sp. z o.o.Zabrze436356467148,2
126Chemipol CO Sp. z o.o.Pustków73461088148,1
127POL – HUN S.J.Koluszki14199421020948,0
128Witt Polska Sp. z o.o.Wrocław3076453547,4
129Zakład Chemiczny SILIKONY POLSKIE Sp. z o.o.Nowa Sarzyna130471917447,0
130Soudal Manufacturing Sp. z o.o.Pionki19186427984845,9
131FARBY MAESTRIA POLSKA Sp. z o.o.Płońsk126961851545,8
132Omnicon Sp. z o.o.Warszawa2141311945,7
133Pollena Przedsiębiorstwo Chemii Gospodarczej Sp. z o.o. Spółka   KomandytowaOstrzeszów13257819258845,3
134Luvier Sp. z o.o.Gdynia149382170045,3
135Mesgo Polska Sp. z o.o.Warszawa11771217018444,6
136THOREX LASKOWSCY SPÓŁKA JAWNAŁódź152352190843,8
137Przedsiębiorstwo SAS S.J.Białystok136361959743,7
138CWS Powder Coatings Sp. z o.o.Tarnowo Podgórne2208317143,6
139Zakłady Chemiczne RUDNIKI S.A.Rudniki8895212762643,5
140Ruben Sp. z o.o.Kamienica Królewska3988571343,3
141Anima Badania- Produkcja- Usługi Sp. z o.o.Kraków313464484643,1
142Oxytop Sp. z o.o.Antoninek228913272543,0
143Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe AGASTYL Sp.J. D.B.   Zrajkowska, J.R. JędrowiczEłk453786406141,2
144Pulverit Polska Sp. z o.o.Tychy678819564340,9
145TEKNOS Sp. z o.o.Warszawa9373113176640,6
146Velvet Group Sp. z o.o. S.K. (Dawniej Firma Handlowo-Produkcyjna   Velvet Bis S.J. Arkadiusz Grzymskitomasz Grejczyk)Bydgoszcz338424727239,7
147COLGATE PALMOLIVE HALINÓW (POLAND) SP Z O O [ W LIKWIDACJI ]Halinów684339509539
148Interchemol S.A.Oborniki Śląskie374515183038,4
149GLOBAL COSMED S.A.Radom10741814753037,3
150KEMIPOL Sp. z o.o.Police32216744152637,0
151AKSIL FABRYKA SPECJALISTYCZNYCH WYROBÓW LAKIEROWYCH SP Z O ODębica6058829636,9
152POLIFARB ŁÓDŹ SP Z O OŁódź170162326236,7
153MD Trade S.J.Gniezno1875255636,3
154Instytut Badawczo – Rozwojowy Biogened Sp. z o.o.Łódź44160036,1
155GAZ REM SP Z O OGdańsk5130697436
156Nivea Polska Sp. z o.o.Poznań761306103273735,7
157Pollena – Astra Sp. z o.o. Zakład Chemii GospodarczejPrzemyśl6214842435,6
158KERAKOLL POLSKA Sp. z o.o.Rzgów673339050134,4
159Torf Sp. z o.o.Chwalimki1481198233,8
160Solvent Wistol S.A.Oświęcim504886749233,7
161Kleib Sp. z o.o.Brześć Kujawski6165823033,5
162ZIAJA Ltd Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o.Gdańsk44576659383533,2
163POLIEURO SP Z O OChodzież133421776933,2
164Innowacyjno-Wdrożeniowa Sp. z o.o. SopurBydgoszcz166582207932,5
165ALTAX Sp. z o.o. PrzedsiębiorstwoBrodziszewo304404021832,1
166Kartpol Group Sp. z o.o.Wołomin207552737931,9
167Oceanic S.A.Sopot13773218130731,6
168POLLENA – SAVONA Sp. z o.o. Katowickie Zakłady Chemii   GospodarczejKatowice380884999531,3
169SILEKOL SP Z O OKędzierzyn-Koźle26778135103031,1
170Planta Sp. z o.o.Tarnów80871059231,0
171Fabryka Farb i Lakierów Malexim Sp. z o.o.Warszawa1747228230,6
172PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWO HANDLOWE OMAR SP Z O OOlsztyn2146278629,8
173Stepan Polska Sp. z o.o.Brzeg Dolny12743416510129,6
174Nes Pharma Ryszard Pisklak S.J.Tarnów3790490429,4
175LIBRA Sp. z o.o.Dzierżoniów12018115543329,3
176Minova Ekochem S.A.Siemianowice Śląskie17460522501228,9
177Serpol Cosmetics Sp. z o.o. Spółka KomandytowaMieścisko10857413900428,0
178WYTWÓRNIA STERYLGAZ SP Z O OPłock418495357928
179Webac Sp. z o.o.Warszawa799102227,9
180Wytwórnia Zębów Sztucznych Wiedent L.Wieteska-Baron, L.Wieteski   sp.j.Łódź372444754627,7
181EGL CORAL SP Z O OLeszno419595355827,6
182Atron Spółka z o. o.Konin2197279827,4
183DELIA COSMETICS SP Z O ORzgów320794087027,4
184CEI POLAND SP Z O OStryków514766554927,3
185NEWKOM SP Z O OPrzeworsk1010128427,1
186Zakłady Chemiczne ORGANIKA S.A.Łódź112071422827,0
187ULPOL U. Wawrzyniak, U. Przybyła S.JKalisz3313420927,0
188BAUTEC POLSKA SP Z O OWrocław1442182926,8
189FABRYKA FARB I LAKIERÓW ŚNIEŻKA S.A.Lubzina30401438528426,7
190Farby Kabe Polska Sp. z o.o.Katowice763909670826,6
191PPH Unicell Poland Sp. z o.o.Wasilków11768914892126,5
192Klejstol Dariusz Chojnacki sp. j.Kalisz2559323826,5
193Eoc Belgium Nv S.A. Oddział W PolscePionki7181908226,5
194NICOLS POLAND Sp. z o.o.Trawniki11085713766824,2
195Cargo System Bogdan Bromberkowski, Eligiusz Stasiak sp. j.Łódź169802104924,0
196Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.Płock1767070218543923,7
197PHARMA – C – FOOD Sp. z o.o.Niepołomice9144811295523,5
198CHEMETALL POLSKA SP Z O OWarszawa16421020264023,4
199MAPEI POLSKA SP Z O OGliwice63923378209322,3
200Compex Wielobranżowa Spółka Przemysłowo – Handlowa z o.o.Poznań830101522,2
201GRYFSKAND Sp. z o.o.Gryfino16983020688321,8
202ŚWIT Spółdzielnia InwalidówWarszawa237682892521,7
203NITROERG S.A.Bieruń24710130078321,7
204Europlastic Polska Sp. z o.o.Przodkowo5934720921,5
205VIDACOLOR SP Z O OKońskie290703515820,9
206LINDE GAZ POLSKA Sp. z o.o.Kraków897755108228520,6
207Centrum Metal Odczynniki Chemiczne – Midas Investment Sp. z o.o.   S.K.Falenty397464790320,5
208PCC ROKITA S.A.Brzeg Dolny1026686123682520,5
209Gummi Welz Polen Sp. z o.o.Trzcianka4084488919,7
210Ciech Pianki Sp. z o.o.Bydgoszcz11432413570618,7
211Zakład Chemiczny Paweł Paprocki S.J.Święciechowa439065211518,7
212Hempel Paints (Poland) Sp. z o.o.Niepruszewo21850125887918,5
213Suwary Development Sp. z o.o.Pabianice317263729317,5
214Dr. Marcus International Sp. z o.o. S. KomandytowaKalisz755488860517,3
215INTERSILESIA MCBRIDE POLSKA Sp. z o.o.Strzelce Opolskie15383317900516,4
216HYDROSTOP 3 SP Z O OWarszawa6848795416,1
217SOUDAL SP Z O OCzosnów517415995215,9
218Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris Sp. z o.o.Piaseczno22162525640615,7
219Zakłady Produkcyjno – Usługowe Gos – Chem Sp. z o.o.Nowy Dwór Mazowiecki113741315315,6
220UNIPAK POLSKA Sp. z o.o.Zielona Góra251822910915,6
221Fluorochemika Poland Sp. z o.o.Tarnów274483170915,5
222ORGANIKA – CAR S.A.Łódź177272045815,4
223PNEUMATIK S.A.Przeźmierowo3363387915,4
224Radomska Fabryka Farb i Lakierów S.A.Radom102431179015,1
225PURINOVA Sp. z o.o.Bydgoszcz247592847715,0
226Prefere Resins Poland Sp. z o.o.Trzemeszno454315222214,9
227Air Products Sp. z o.o.Warszawa80099091796314,6
228AGRECOL Sp. z o.o.Mesznary620957116614,6
229AIR PRODUCTS SP Z O OWarszawa80099191795714,6
230FREGATA S.A.Gdańsk150951715813,7
231Maba Plast Sp. z o.o.Gniezno2941334413,7
232KOSMEPOL Sp. z o.o.Kanie49845056530713,4
233Zakłady Chemiczne PERMEDIA S.A.Lublin332593770513,4
234Podlaskie Gorzelnie Surwin Sp. z o.o.Suchowola103221158512,2
235Arsanit Sp. z o.o.Siemianowice Śląskie391644394312,2
236Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Chemco Sp. z o.o.Sobowidz3378377611,8
237Chemman Sp. z o.o.Ożarów Mazowiecki197742204311,5
238Bros Sp. z o.o. sp.k.Poznań36627940832811,5
239Malchem Sp. z o.o.Sułkowice223112481311,2
240Eloros Sp. z o.o.Chorzów21014823333411,0
241Procter & Gamble Operations Polska Sp. z o.o.Warszawa1340809148739810,9
242NOVOL Sp. z o.o.Komorniki32958336511510,8
243Grill – Impex Sp. z o.o. Spółka KomandytowaSieluń602076671310,8
244INTER GLOBUS Sp. z o.o.Warszawa8946989510,6
245PERFAND Andrzej TrawińskiPsary24364326885010,3
Pozostałe firmy
246HUFGARD OPTOLITH BAUPRODUKTE POLSKA SP Z O OCzęstochowa477652499,9
247GREINPLAST Sp. z o.o.Krasne88266967229,6
248Actega Colorchemie Polska Sp. z o.o.Prochowice17348190189,6
249Marseplast Sp. z o.o.Niepołomice20416223649,5
250ALKAT Sp. z o.o.Kraków4178374572639,4
251Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.Kędzierzyn-Koźle152162416626599,3
252Bluxcosmetics Sp. z o.o.Trzciana13634148699,1
253BOCHEM Sp. z o.o. Zakłady ChemiczneDziałki Suskowolskie15142165229,1
254Micel Sp. z o.o.Żychlin17455190509,1
255FLEKSO-PAK Sp. z o.o.Pigża295332038,5
256Nano-Tech Polska Sp. z o.o. S.K.Józefów328635658,5
257Smaltochimica Polska Sp. z o.o.Tomaszów Mazowiecki593164298,4
258BIO COSMETIC SWEDEN Sp. z o.o.Duszniki13297143878,2
259Radex Zbigniew i Tomasz Nagay S.J.Kołbaskowo17683190547,8
260Synthos Dwory 7 Sp. z o.o. S.J.Oświęcim273914829297167,0
261FGP Polska Sp. z o.o.Fałkowo338036096,8
262P P U POLIN Sp. z o.o.Książ Wielkopolski24069256416,5
263TARGET S AKrokowa28336300536,1
264Sto Sp. z o.o.Warszawa79646837975,2
265Bioestry Sp. z o.o.Góra15106156573,7
266ARKEMA Sp. z o.o.Inowrocław31782326842,8
267Laboratorium Kosmetyczne JOANNA S.J.Warszawa2017952071082,6
268Barpimo Polska Sp. z o.o.Grodzisk Mazowiecki18174186552,6
269Destylacje Polskie Sp. z o.o.Oborniki95209976992,6
270Polidruk West Sp. z o.o.Warszawa527654152,6
271Colgate-Palmolive Manufacturing (Poland) Sp. z o.o.Świdnica124618412779512,5
272METGAL Sp. z o.o. Polski Związek Głuchych Zakład Szkoleniowo –   ProdukcyjnyŁódź638165262,3
273TIKKURILA POLSKA S.A.Dębica3808693876401,8
274Marion Sp. z o.o.Gdynia34869354061,5
275REMGAZ SP Z O OPszczyna7697781,2
276Print Coatings Polska Sp. z o.o.Lublin464246921,1
277ALFATEX Sp. z o.o.Cielimowo11052111290,7
278Ciech Sarzyna S.A.Nowa Sarzyna4249024247090,0
279Silspek Rubber Sp. z o.o. sp.k.Dobrzeń Wielki1726817237-0,2
280Glue – Invest S.A.Warszawa2901428906-0,4
281PPUH Candela Sp. z o.o.Pabianice21552133-1,0
282PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWE CANDELA SP Z O OPabianice21552134-1
283Minova Ksante Sp. z o.o.Polkowice3108530619-1,5
284Troton Sp. z o.o.Gościno10124699307-1,9
285KRONOSPAN CHEMICAL SZCZECINEK Sp. z o.o.Szczecinek183733179928-2,1
286KRONOSPAN CHEMICAL SZCZECINEK SP Z O OSzczecinek183733179927-2,1
287NORDFOLIEN POLSKA Sp. z o.o.Zdzieszowice4172640139-3,8
288Kozielski Sp. z o.o.Warszawa58735608-4,5
289ANDROIMPEX Sp. z o.o.Andrychów95839118-4,8
290Grejspol – West Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle14891416-4,9
291FOL-PLAST II M. A. Gostomscy, M. Szczypior S.J.Skarszewy87288302-4,9
292ERCA POLAND SP Z O OWarszawa3267030904-5,4
293REDIX T KOŚCIESZA I WSPÓLNICY SPÓŁKA KOMANDYTOWAWarszawa1719216246-5,5
294Sanwil Polska Sp. z o.o.Przemyśl2230821061-5,6
295VVF Sp. z o.o.Racibórz1982718630-6,0
296Mankiewicz Lakiery Przemysłowe Sp. z o.o. Spółka KomandytowaOsielsko21492017-6,1
297PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI HANDLU I USŁUG DRWĘCA SP Z O OBrodnica28442663-6,4
298KEMIRA CELL Sp. z o.o.Ostrołęka2186919922-8,9
299Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A.Puławy54777464985414-9,0
300Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w MycielinieKorzeniew574518-9,8
301Zakłady Chemiczne UNIA Spółdzielnia PracyPoznań3294529655-10,0
302ORAINEX Sp. z o.o.Gliwice52444672-10,9
303Sopro Polska Sp. z o.o.Warszawa5693449794-12,5
304Kujawiak S.J. Fabryka FarbMierogoniewice27762423-12,7
305KUPSA COATINGS SP Z O OReda28182455-12,9
306ORIFLAME PRODUCTS POLAND Sp. z o.o.Warszawa386526333018-13,8
307Inchem Polonia Sp. z o.o.Wiśniowa Góra1637514119-13,8
308Carina Silicones Sp. z o.o.Siechnice6938459691-14,0
309PCC EXOL S.A.Brzeg Dolny215456183536-14,8
310Norenco – Polska Sp. z o.o.Biała Podlaska23161971-14,9
311Inventia Polish Technologies Sp. z o.o.Żuławka47464040-14,9
312Orion PU Sp. z o.o.Dzierżoniów391385328713-16,0
313PPG POLIFARB CIESZYN S.A.Cieszyn956254793010-17,1
314Plastbud Sp. z o.o.Pustków4745839077-17,7
315LAKMA STREFA Sp. z o.o.Warszowice11123188874-20,1
316Herba Studio Sp. z o.o.Wysogotowo65015170-20,5
317Chester Molecular Sp. z o.o.Łomianki29002305-20,5
318Avon Distribution Polska Sp. z o.o.Garwolin21683541707740-21,2
319Euromar-PL Sp. z o.o.Alwernia1426011196-21,5
320Chromavis Service Sp. z o.o.Ciechanów8668767735-21,9
321PEDMO S.A.Tychy98317519-23,5
322PIONIER JAWOR SP Z O OJawor1108835-24,7
323Teknos-Oliva Sp. z o.o.Gdynia1359910159-25,3
324BARWA Sp. z o.o.Kraków2070115042-27,3
325ANGLOBUD CH JOHN I WSPÓLNICY SPÓŁKA JAWNAPodkowa Leśna40882943-28
326Lotos Biopaliwa Sp. z o.o.Czechowice-Dziedzice959466684998-28,6
327Invex Remedies Sp. z o.o.Kielce1451976-32,7
328UNI – TARPIN Sp. z o.o.Tarnów94116172-34,4
329Eurogaz Gdynia Sp. z o.o.Gdynia5432535287-35,0
330Przedsiębiorstwo Badawczo Wdrożeniowe Acrylmed Dr Ludwika   Własińska Sp. z o.o.Śrem50863040-40,2
331EKO-WTÓR Sp. z o.o.Wilamowice37972183-42,5
332Chemtex Sp. z o.o.Dębska Wola22841302-43,0
333PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWE FAZI SP Z O OCzechowice-Dziedzice173129846-43,1
334Boruta- Zachem S.A.Bydgoszcz2333313135-43,7
335PCC Consumer Products Czechowice S.A.Czechowice-Dziedzice2817015733-44,1
336IZOLEX Sp. z o.o.Skarszewy131027130-45,6
337Bista Standard Sp. z o.o.Bydgoszcz5645429844-47,1
338TASK Sp. z o.o. Towarzystwo GospodarczeWarszawa29261530-47,7
339Tes Technika Emalia Szkło Sp. z o.o.Olkusz46122172-52,9
340KOLASA S.J.Łódź95774415-53,9
341CARBOWIL SP Z O OWłocławek180368004-55,6
342NUCO E I G KOSYL SPÓŁKA JAWNAWołomin9045539108-56,8
343Michor K.Michalski, S.Stefaniak sp.j.Kutno45601940-57,5
344Stolan – Elastomer Sp. z o.o.Koziegłowy40431288-68,1
345PCC Consumer Products Kosmet Sp. z o.o.Brzeg Dolny4139713052-68,5
346ANWIL S AWłocławek41588441198729-71,2
347Eko Higiena Sp. z o.o.Tarnowo Podgórne39271092-72,2
348ALWERNIA S.A.Alwernia395342105422-73,3
349CAMINO SP Z O OWarszawa1695439-74,1
350Champion Color Plus P. Lelito Sp.J.Połchowo122473132-74,4
351Technology Transfer Agency Techtra Sp. z o.o.Wrocław1480350-76,3
352VICIM POLAND – Sp. z o.o.Toruń7736917635-77,2
353Polski Cynk Sp. z o.o.Oława628058119730-80,9
354CP Kelco Poland Sp. z o.o.Poznań87891332-84,8
355PaChemTech Sp. z o.o.Płock441675545-87,4
356Paint – Serwis Sp. z o.o.Bielsko-Biała197121889-90,4

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez dwie  wywiadownie biznesowe: InfoCredit oraz Bisnode.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2013-2014,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż  500 tys zł we wszystkich latach  2013-2014,

3. Dodatni kapitał własny we wszystkich latach  2013-2014,

4. Zysk netto powyżej 10 tys. zł we wszystkich latach  2013-2014,

5. Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu marca 2014 r. – C/Z:  17,7, a  C/WK: 1,38*.

* Wskaźniki, będące średnią dla 404 spółek krajowych, notowanych na GPW.
źródło: Ceduła Giełdowa z 31 marca 2014 r.
W  marcu 2015 r. – C/Z:  22,7, a  C/WK: 1,36.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW, marzec 2015
Według wskaźników giełdowych z końca marca 2014 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2014 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2013 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2014 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2013 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2014 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2014.
Podobnie została policzona wartość rynkowa firmy w końcu marca 2015.

Konkurs Gepardy Biznesu prowadzony jest od 2006 r. przez Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie wyników finansowych firm i banków.  Obecnie trwają dziesiąta i jedenasta edycje konkursu Gepardy Biznesu. Dziesiąta oparta jest na danych pozyskiwanych z Krajowego Rejestru Sądowego, a jedenasta na podstawia bardziej aktualnych danych za lata 2014-2015, nadsyłanych przez firmy i banki. 

 
designed by www.madeyourweb.com