Menu Content/Inhalt
Witaj w serwisie arrow Członkowie arrow Firmy arrow Przemysł elektromasz. arrow SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne eksportuje do ponad 40 krajów
SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne eksportuje do ponad 40 krajów Drukuj
23.02.2017.
Nazwa „SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.” rozpoznawalna jest w kilkunastu krajach świata. Wśród zagranicznych odbiorców są takie kraje jak: Wietnam, Filipiny, Nigeria, Arabia Saudyjska czy Czechy. Ogółem firma eksportuje swoje pojazdy do ponad 40 krajów, a około 30% produkcji stanowią pojazdy przeznaczone na eksport.
 
Firma „SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.” powstała w 1992 r., w Bielsku- Białej, jako przedsiębiorstwo prywatne o nazwie „Budowa Pojazdów Specjalnych Zbigniew Szczęśniak”, które początkowo specjalizowało się w remontach samochodów strażackich. W kolejnych latach rozpoczęto produkcję fabrycznie nowych samochodów strażackich. Oprócz nich produkowano kabiny załogowe, które były trudno dostępne w tamtym czasie na polskim rynku. Był to przełomowy moment w działalności firmy, który wytyczył jej kierunek dalszego rozwoju. Następne lata to okres dynamicznego i zrównoważonego rozwoju firmy, podczas którego wdrożono pierwszy w branży pojazdów specjalnych w  Polsce Zintegrowany System Jakości według norm ISO 9001, ISO 14001 i AQAP 2110.

Kolejnym „kamieniem milowym” w historii firmy było wybudowanie w  2013 roku nowoczesnego zakładu produkcyjnego, który umożliwia wykonywanie pojazdów o dowolnych gabarytach i ciężarze. Stał się on nową siedzibą spółki, która przyjęła nazwę „SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.” rozpoznawalną w kilkunastu krajach świata. Wśród zagranicznych odbiorców są takie kraje jak: Wietnam, Filipiny, Nigeria, Arabia Saudyjska czy Czechy. Ogółem firma eksportuje swoje pojazdy do ponad 40 krajów, a około 30% produkcji stanowią pojazdy przeznaczone na eksport.

Od początku istnienia, priorytetowym celem firmy była jakość i innowacyjność rozwiązań technicznych. Efektem tego są liczne patenty i wzory użytkowe stosowane w pojazdach produkowanych w zakładzie. Wśród nich znajduje się opatentowany system zabudów modułowych umożliwiający stworzenie dowolnej konfiguracji pojazdu zgodnie z wymaganiami użytkownika.

Wiele nowatorskich rozwiązań technicznych powstało dzięki współpracy naukowo technicznej m.in.  z  Wojskowym Instytutem Techniki Pancernej  i Samochodowej, Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej oraz  Wojskową Akademią Techniczną.

W 2017 roku firma „SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.” obchodzi jubileusz 25. Rocznicy powstania. W przeciągu tych lat działalności przedsiębiorstwo wyprodukowało blisko 2000 różnych pojazdów. Roczna produkcja pojazdów specjalnych oraz kontenerów dla wojska, straży pożarnych i służb cywilnych to ponad 120 egzemplarzy. W chwili obecnej nie ma województwa w Polsce, które nie użytkuje flagowego produktu firmy „SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.”, którym jest średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Iveco Eurocargo ML150E28WS.

W ciągu 25 lat firma zdobyła wiele nagród i wyróżnień, które stawiają ją w elitarnym gronie najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w kraju i za granicą. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć:

- 13 statuetek  otrzymanych podczas Międzynarodowych Wystaw Ratownictwa i Techniki Przeciwpożarowej EDURA ,

- 4 nagrody Defender otrzymane podczas  Międzynarodowych Salonów Przemysłu Obronnego,

- Tytuł: Lider Bezpieczeństwa Państwa 2015,

- Thailand Award For Best International Invention 2015,

- Złoty Laur Innowacyjności 2014.


„SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.” w Bielsku- Białej została też wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016 i w IV edycji Konkursu Światowa Firma 2016  na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego i Urzędów Celnych.


Reasumując  obecna pozycja i status na rynku krajowym jest bez wątpienia największym sukcesem firmy. Utrzymanie wypracowanej pozycji i rozpoznawalności marki w kraju oraz na arenie międzynarodowej są głównymi aspektami rozwojowymi przedsiębiorstwa. Nieustanne doskonalenie zwłaszcza w obszarze jakości, rozszerzanie oferty, wdrażanie nowych technologii i wzrost wartości marki stanowią zaś strategiczne założenia zarządu firmy na najbliższe lata.
 
designed by www.madeyourweb.com